Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Zdjęcie lotnicze z granicą działki

Głosów: 10, średnia ocen: 5
mock

Zdjęcia lotnicze są obecnie powszechnie stosowane do wykonywania opracowań mapowych, a wykonuje się je za pomocą specjalnie skonstruowanych lotniczych aparatów fotograficznych tzw. kamer pomiarowych. Rozpoznaniem przetworzonych pasmowo zdjęć lotniczych jest ortofotomapa, czyli mapa fotograficzna terenu, Ogromną zaletą mapy fotograficznej jest fakt, że mogą służyć jako bezpośrednie źródło informacji przestrzennej o danym terenie, jego ukształtowaniu oraz rozmieszczeniu na nim poszczególnych elementów. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Od teraz w Raportach o Terenie możesz otrzymać zdjęcie lotnicze z granicą i numerem Twojej działki.

  • Ogromną zaletą ortofotomapy jest fakt, że może osiągnąć naprawdę dużą dokładność przy czym zachowuje jednocześnie zarówno cechy mapy jak i zdjęcia lotniczego.
  • Ortofotomapa może być podkładem do kartograficznego przedstawienia wektorowych map tematycznych. Na podkładzie z ortomapy można nanieść m.in. granice i numery nieruchomości.
  • Ortofotomapa w Raporcie o Terenie jest aktualizowana cyklicznie na bazie zdjęć satelitarnych i lotniczych.
  • Pobierz raport o działce i poznaj potencjał swojej działki. Samodzielnie zweryfikuj czy działka nie posiada ukrytych wad i zagrożeń.

Do czego przyda Ci się zdjęcie lotnicze?

Zdjęcie lotnicze stosuje się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest precyzyjne i dokładne rozpoznanie terenu. Głównymi nurtami wykorzystania przetworzonych zdjęć lotniczych (ortofotomapy) są mapy na potrzeby inżynierii lądowej (budownictwo, pomiary geodezyjne) i mapy wykorzystywane przy analizie środowiska (planowanie przestrzenne, ochrona środowiska).

Zmiany w użytkowaniu terenu w latach 2002-2008, uchwycone w wyniku analizy ortofotomap satelitarnych, fot. SmallGis

Zdjęcia lotnicze są bardzo przydatne na każdym etapie realizacji inwestycji budowlanych. Dzięki nim mamy możliwość stałego monitoringu postępu prac oraz ewentualnego porównania poszczególnych etapów w celu wyeliminowania błędów. Cykliczne tworzenie ortofotomapy danego terenu pozwala na detekcję zmian w środowisku naturalnym. To powoduje, że już na wczesnym etapie budowy można wykryć występowanie aktywnych osuwisk, dokonywać pomiaru wód powierzchniowych, monitorować rodzaj i gęstość roślinności oraz dokładnie przeanalizować pokrycie terenu (zieleń, lasy, grunty rolne, teren zurbanizowany, teren przemysłowy itp.).

Ortofotomapa na potrzeby budowlane, fot. Fotoraporty.pl

Jeśli jesteśmy już przy budowlance, wart wspomnień, że duże projekty związane z budową dróg, czy dużych obiektów przemysłowych wymagają odpowiedniej wizualizacji i prezentacji postępu prac dla inwestora. Taka cyfrowa mapa złożona ze zdjęć lotniczych może być świetnym sposobem na prezentowanie i wizualizację zagospodarowania inwestycji w czasie kontroli prac lub być elementem wpierającym kampanie marketingowe danego miejsca.

Zdjęcie promocyjne miasta, zdjęcie lotnicze, fot. SmallGIS

Ortofotomapa może być podkładem do kartograficznego przedstawienia wektorowych map tematycznych. Na podkładzie z ortomapy można nanieść granice i numery nieruchomości, przedstawić bazę budynków, sieci uzbrojenia terenu, infrastruktury drogowej, kolejowej, czy pokazać wynik prowadzonych badań jednotematycznych.

Takie zestawienie kompleksowych informacji o terenie jest niezwykle cenne w procesie planowania inwestycji budowlanych zarówno dla firm branżowych w dziedzinie planowania przestrzennego, budownictwa, nieruchomości, jak również indywidualnego inwestora prywatnego, który chce jak najlepiej zagospodarować przestrzeń wokół swojego domu.

Ortomapa z granicami i numerami działek ewidencyjnych, fot. OnGeo.pl

Zdjęcie lotnicze z granicą działki w Raporcie o Terenie

Geoportal OnGeo.pl udostępnia Raport o Terenie, który jest kompleksową informacją o dowolnej działce znajdującej się na terenie kraju. Raport o działce pozwoli Ci poznać potencjał Twojej działki, a dzięki temu będziesz mógł samodzielnie zdiagnozować nieruchomość pod kątem ewentualnych ukrytych wad i zagrożeń. Dzięki OnGeo nie musisz bać się, że wtopisz swoje oszczędności w nieopłacalną inwestycje.

Ortofotomapa dostępna w portalu OnGeo.pl pomoże Ci lepiej poznać stan zagospodarowania Twojej działki. Nasza ortomapa wzbogacona jest o nakładkę zawierającą przebieg i granicę działek ewidencyjnych dzięki czemu z łatwością zaplanujesz przebieg trasy przyłączy uzbrojenia terenu, wydzielisz miejsce na obiekty budowlane jak garaż, altana czy piwnica oraz zaplanujesz montaż paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych.

Ortomapa OnGeo dostarczana jest poprzez usługę Google Maps, a jej zasięg obejmuje cały świat. Mapa satelitarna działek widoczna jest w ramach tematu: Dane o charakterze katastralnym.

Ortofotomapa ze zdjęć lotniczych w portalu OnGeo.pl

Jeśli chcesz zobaczyć ortofotomapę ze zdjęć satelitarnych w portalu OnGeo.pl musisz wykonać kilka prostych kroków.

  • Wejdź na stronę OnGeo.pl w zakładce Raporty o Terenie OnGeo -> tutaj
  • Wyszukaj i wybierz swoją działkę. Możesz tego dokonać na trzy sposoby:

Użyj pola wyszukiwarki. Wyszukaj działkę po adresie lub po numerze. Poniżej pola wyszukiwarki pojawi się lista podpowiedzi z działkami, które pasują do Twojego zapytania.

Raport o Terenie. Wyszukaj raport o terenie za pomocą pola wyszukiwarki

Wskaż na mapie. Możesz przenieść się na część mapy, a następnie wskazać kursorem myszki interesującą Cię działkę. Po prawej stronie mapy znajdziesz narzędzia pomagające w nawigacji mapą (przybliżaniu i oddalaniu skali mapy oraz miarkę – narzędzie mierzące odległości)

Raport o Terenie. Wyszukaj raport o terenie za pomocą wskazania na mapie
Raport o działce. Wyszukaj raport o terenie za pomocą wskazania na mapie

Narysuj na mapie. Możesz przenieść się na część mapy, a następnie wskazać kursorem myszki interesującą Cię lokalizację działki. Następnie poprzez klikanie i zaznaczanie kolejno punktów zawężających obszar swojego zainteresowania, zostanie zaznaczony wybrany przez Ciebie obszar działki. Po prawej stronie mapy znajdziesz narzędzia pomagające w nawigacji mapą (przybliżaniu i oddalaniu skali mapy oraz miarkę – narzędzie mierzące odległości)

Raport o działce. Wyszukaj raport o terenie za pomocą opcji narysuj

W prawym dolnym rogu pojawi się przycisk satelita - do przełączenia widoku mapy standardowej na ortomapę. Wybierz go i przeglądaj obszary z wykorzystaniem ortofotomapy.

Przełącz na mapę satelitarną OnGeo
Mapa satelitarna OnGeo

Zdjęcie lotnicze z granicą działki. Jak pobrać?

  • Po wybraniu działki, która Cię interesuje, wybierz cechy terenu, które chciałbyś pobrać dla swojej działki.

Pamiętaj! Ortofotomapa jest stałym elementem Raportu o Terenie i znajduje się w zakładce Położenie terenu - Dane o charakterze katastralnym.

Wybór tematu w Raporcie o działce. Dane o charakterze katastralnym
  • Opłacić Raport o Terenie. Pamiętaj, że sam wybierasz za co płacisz.

W Raporcie o działce masz możliwość wyłączenia pozostałych tematów, co spowoduje, że cena za raport o działce będzie niższa.

  • Gotowy Raport o Terenie otrzymasz na wskazany adres mailowy.
Orotofotomapa dla wybranego obszaru

Poniżej prezentujemy jak wygląda fragment Raportu o terenie z ortofotomapą.

Fragment Raportu o działce OnGeo. Ortofotomapa działki ewidencyjnej.

Monika Ojczyk

Analityk rynku nieruchomości, geodetka, specjalistka w zakresie prawa nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły