Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Ortofotomapa - pobierz mapę ortomapa

Głosów: 10, średnia ocen: 5
mock

Powszechność zastosowania ortofotomapy cyfrowej daje nowe możliwości w ocenie zmian zachodzących w terenie. Ortomapa jest coraz bardziej doceniana w branży nieruchomości, budowlanej i w planowaniu przestrzennym. Dzięki ortofotomapie możemy łatwiej weryfikować aktualny stan zagospodarowania terenu, wykrywać samowole budowlane, czy nawet sprawdzać stan drzewostanu. W Geoportalu Krajowym Na Mapie możesz samodzielnie porównać stan zagospodarowania działki i najbliższego otoczenia na przestrzeni ostatnich 20 lat.

  • Wejdź na Geoportal Krajowy Na Mapie i pobierz za 29 zł raport starych zdjęć lotniczych dla swojej działki.
  • Wygeneruj raport i sprawdź wybraną przez ciebie działkę lub teren, na tle zdjęć lotniczych wykonanych w różnych latach. Dzięki raportowi dowiesz się jak zmieniało się zagospodarowanie terenu na przestrzeni ostatnich ostatnich lat.

Ortofotomapa w Geoportalu Krajowym Na Mapie

Wejdź na Geoportal Krajowy Na Mapie i pozyskaj raport archiwalnych zdjęć lotniczych dla dowolnej działki lub najbliższej okolicy. Raport ortofotomapa przedstawia wybraną działkę lub wiele działek, na tle zdjęć lotniczych wykonanych w różnych latach. 

Raport lotniczy bazuje na danych udostępnionych przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii w postaci tzw. ortofotomapy. Nasz zespół przetworzył je następnie w taki sposób, aby zapewnić Ci ich jak najlepszą wizualizacje w postaci raportu w formacie pdf, który otrzymasz na wskazany adres e-mail. Raport starych zdjęć lotniczych jest płatny i kosztuje 29 zł

Jak pobrać ortofotomapę dla swojej działki?

  • Wejdź na stronę geoportal-krajowy.pl, a następnie kliknij przycisk "Przejdź do mapy"
  • Wyszukaj interesujące Cię miejsce. Możesz skorzystać z wyszukiwarek działek i adresów lub przybliżyć się w widoku mapy. Klikając na ikonę warstw łatwo zmienisz wyświetlaną mapę.
  • Wybierz na pasku narzędziowym: "Archiwalne zdjęcia lotnicze" (1).
  • Wskaż miejsce (2). Kliknij w działkę na mapie lub skorzystaj z dostępnych narzędzi wyboru terenu na mapie (3).
  • Uzupełnij formularz, a następnie wybierz interesujące Cię lata wykonania zdjęć lotniczych (4). Podaj adres e-mail, na który nasz automat wyśle Twój raport (5). Zaakceptuj wymagane zgody, a potem kliknij przycisk "Opłać raport: 29 zł".
  • Dokonaj opłaty on-line, po kilku minutach wygeneruje się raport.
Pobierz raport lotniczy w Geoportalu Krajowym Na Mapie
Pobierz raport lotniczy w Geoportalu Krajowym Na Mapie
  • Teraz zostaniesz przeniesiony/a na stronę raportu, a po wygenerowaniu raportu aktywuje się przycisk "Pobierz raport".

Instrukcja krok po kroku dostępna jest również w filmie na platformie youtube.com:

Do czego przyda Ci się ortofotomapa?

Ortofotomapa to przede wszystkim wygoda. Jeśli chcesz poznać stan zagospodarowania dowolnej działki wystarczy, że wejdziesz na portal, wyszukasz interesujący Cię obszar i bez wychodzenia z domu możesz m.in. podglądnąć sąsiedztwo, sprawdzić dostęp i jakość drogi publicznej oraz dowiedzieć się, czy aby dojechać do najbliższego sklepu, musisz przedzierać się przez nieutwardzoną drogę między polami uprawnymi.

Ortomapa OnGeo dostarczy Ci również informacji o przebiegu granic działek ewidencyjnych. Dodatkowo otrzymasz szczegółowy opis zebrany w tabeli dotyczący powierzchni i obwodu działki, długości i szerokości nieruchomości oraz poznasz jej współczynnik kształtu.

Osiedle w Wieliczce na archiwalnych ortofotomapach, Geoportal Krajowy Na Mapie
Osiedle w Wieliczce na archiwalnych ortofotomapach, Geoportal Krajowy Na Mapie

Ortofotomapa da Ci możliwość sprawdzenia, czy informacje o działce pochodzące z ogłoszenia o sprzedaży zgadzają się ze stanem faktycznym. Jeszcze przed wizytą w terenie możesz dowiedzieć się, czy inwestycja może Ci się opłacać.

Ortomapa może być pomocna na etapie planowania inwestycji budowlanych na Twojej działce. Mając aktualną mapę satelitarną z łatwością zaplanujesz przebieg trasy infrastruktury technicznej, wydzielisz miejsce na obiekty budowlane jak garaż, altana czy piwnica oraz zaplanujesz montaż paneli fotowoltaicznych.

A mówiąc o planowaniu… o ile prościej będzie Ci zaplanować trasę wycieczki w terenie, kiedy zobaczysz teren na zdjęciu satelitarnym. Ominiesz ruchliwą ulicę, zaplanujesz atrakcyjną drogę do lokalnych zabytków, weźmiesz pod uwagę preferencje współtowarzyszy podróży, a to wszystko bez martwienia się czy nawigacja w Twoim telefonie złapie zasięg sieciowy.

Monika Ojczyk

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak