Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Ortofotomapa - pobierz mapę ortomapa w Raporcie o terenie

Głosów: 8, średnia ocen: 5
mock

Powszechność zastosowania ortofotomapy cyfrowej do różnego rodzaju opracowań daje nowe możliwości w ocenie zmian zachodzących w terenie. Ortomapa jest coraz bardziej doceniana w branży nieruchomości, czy procesach planowania przestrzennego. Dzięki ortofoto możemy łatwiej weryfikować aktualny stan zagospodarowania terenu, wykrywać samowole budowlane, czy nawet sprawdzać stan drzewostanu. Zespół OnGeo.pl ma dla Ciebie dobrą wiadomość! Od teraz ortofotomapa dostępna jest również w Raporcie o Terenie. Zaletą naszej ortomapy, jest jej połączenie z mapą działek ewidencyjnych wraz z granicami i numerami.

  • Ortofotomapa dostępna jest w portalu OnGeo.pl od teraz możesz przeglądać ortomapę wraz z mapą działek ewidencyjnych.
  • Ortomapa ułatwia wyszukanie terenu, planowanie inwestycji budowlanych oraz podjęcie decyzji o zakupie nieruchomości.
  • Mapa w Raportach o Terenie została opracowana na bazie zdjęć satelitarnych i jest stale aktualizowana.
  • Pobierz raport o działce i poznaj potencjał swojej działki. Samodzielnie zweryfikuj czy działka nie posiada ukrytych wad i zagrożeń.

Do czego przyda Ci się ortofotomapa?

Ortofotomapa to przede wszystkim wygoda. Jeśli chcesz poznać stan zagospodarowania dowolnej działki wystarczy, że wejdziesz na portal, wyszukasz interesujący Cię obszar i bez wychodzenia z domu możesz m.in. podglądnąć sąsiedztwo, sprawdzić dostęp i jakość drogi publicznej oraz dowiedzieć się, czy aby dojechać do najbliższego sklepu, musisz przedzierać się przez nieutwardzoną drogę między polami uprawnymi.

Ortomapa OnGeo dostarczy Ci również informacji o przebiegu granic działek ewidencyjnych. Dodatkowo otrzymasz szczegółowy opis zebrany w tabeli dotyczący powierzchni i obwodu działki, długości i szerokości nieruchomości oraz poznasz jej współczynnik kształtu.

Ortofotomapa z mapą działek ewidencyjnych

Ortofotomapa da Ci możliwość sprawdzenia, czy informacje o działce pochodzące z ogłoszenia o sprzedaży zgadzają się ze stanem faktycznym. Jeszcze przed wizytą w terenie możesz dowiedzieć się, czy inwestycja może Ci się opłacać.

Ortomapa może być pomocna na etapie planowania inwestycji budowlanych na Twojej działce. Mając aktualną mapę satelitarną z łatwością zaplanujesz przebieg trasy infrastruktury technicznej, wydzielisz miejsce na obiekty budowlane jak garaż, altana czy piwnica oraz zaplanujesz montaż paneli fotowoltaicznych.

Pamiętaj! W Raportach OnGeo dostępna jest zakładka analiza nasłonecznienia działki, która pomoże Ci w dobraniu najodpowiedniejszego miejsca instalacji paneli PV.

Polecamy wpis: Analiza nasłonecznienia, a instalacje paneli fotowoltaicznych

A mówiąc o planowaniu… o ile prościej będzie Ci zaplanować trasę wycieczki w terenie, kiedy zobaczysz teren na zdjęciu satelitarnym. Ominiesz ruchliwą ulicę, zaplanujesz atrakcyjną drogę do lokalnych zabytków, weźmiesz pod uwagę preferencje współtowarzyszy podróży, a to wszystko bez martwienia się czy nawigacja w Twoim telefonie złapie zasięg sieciowy.

Ortofotomapa w Raporcie o Terenie. Co ją wyróżnia?

Geoportal OnGeo.pl udostępnia Raport o Terenie, który jest kompleksową informacją o dowolnej działce znajdującej się na terenie kraju. Raport o działce pozwoli Ci poznać potencjał Twojej działki, dzięki czemu samodzielnie zweryfikujesz czy działka nie posiada ukrytych wad i zagrożeń, co uchroni Cię przed niekorzystną inwestycją.

Polecamy wpis: Ukryte wady działki budowlanej - jak sprawdzić?

Oprócz danych o cechach terenu Twojej działki, udostępniamy Ci ortofotomapę z naniesionymi granicami i numerami działek ewidencyjnych. Ortomapa OnGeo dostarczana jest poprzez usługę Google Maps, a jej zasięg obejmuje cały świat. Mapa satelitarna działek widoczna jest w ramach tematu: Dane o charakterze katastralnym.

Ortofotomapa w Raporcie o Terenie jest aktualizowana cyklicznie na bazie zdjęć satelitarnych.

Ortofotomapa w Geoportalu OnGeo.pl

Wybierz ortofotomapę dla wybranego obszaru

W Geoportalu OnGeo.pl możesz dowolnie przeglądać mapę ortomapa, wystarczy, że…

  • Wejdziesz na stronę OnGeo.pl w zakładce Raporty o Terenie OnGeo -> tutaj
  • Wyszukasz i wybierzesz swoją działkę. Możesz tego dokonać na trzy sposoby:

Użyj pola wyszukiwarki. Wyszukaj działkę po adresie lub po numerze. Poniżej pola wyszukiwarki pojawi się lista podpowiedzi z działkami, które pasują do Twojego zapytania.

Raport o Terenie. Wyszukaj raport o terenie za pomocą pola wyszukiwarki

Wskaż na mapie. Możesz przenieść się na część mapy, a następnie wskazać kursorem myszki interesującą Cię działkę. Po prawej stronie mapy znajdziesz narzędzia pomagające w nawigacji mapą (przybliżaniu i oddalaniu skali mapy oraz miarkę – narzędzie mierzące odległości)

Raport o Terenie. Wyszukaj raport o terenie za pomocą wskazania na mapie
Raport o działce. Wyszukaj raport o terenie za pomocą wskazania na mapie

Narysuj na mapie. Możesz przenieść się na część mapy, a następnie wskazać kursorem myszki interesującą Cię lokalizację działki. Następnie poprzez klikanie i zaznaczanie kolejno punktów zawężających obszar swojego zainteresowania, zostanie zaznaczony wybrany przez Ciebie obszar działki. Po prawej stronie mapy znajdziesz narzędzia pomagające w nawigacji mapą (przybliżaniu i oddalaniu skali mapy oraz miarkę – narzędzie mierzące odległości)

Raport o działce. Wyszukaj raport o terenie za pomocą opcji narysuj
  • W prawym dolnym rogu pojawi się przycisk satelita - do przełączenia widoku mapy standardowej na ortomapę. Wybierz go i przeglądaj obszary z wykorzystaniem ortofotomapy.
Przełącz mapę standardową na ortofotomapę
Ortofotomapa w Geoportalu OnGeo.pl

Ortomapa - pobierz Raport o Terenie

  • Po wybraniu działki, która Cię interesuje wybierz cechy terenu, które chciałbyś pobrać dla swojej działki. Ortofotomapa jest stałym elementem Raportu o Terenie i znajduje się w zakładce Położenie terenu - Dane o charakterze katastralnym.
Wybór tematu w Raporcie o działce. Dane o charakterze katastralnym
  • Opłacić Raport o Terenie. Pamiętaj, że sam wybierasz za co płacisz.

W Raporcie o działce masz możliwość wyłączenia pozostałych tematów, co spowoduje, że cena będzie niższa.

  • Gotowy Raport o Terenie otrzymasz na wskazany adres mailowy.

Poniżej prezentujemy jak wygląda fragment Raportu o terenie z ortofotomapą.

Fragment Raportu o działce OnGeo. Ortofotomapa działki ewidencyjnej.

Monika Ojczyk

Analityk rynku nieruchomości, geodetka, specjalistka w zakresie prawa nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły