Trwa 106. Konferencja Dyrektorów Generalnych Krajowych Urzędów Statystycznych DGINS (fr. Directeurs Généraux des Instituts Nationaux de Statistique), która została połączona równolegle z 47. posiedzeniem Komitetu Europejskiego Systemu Statystycznego (ESSC). W tym roku konferencja odbywa się w Warszawie w formacie hybrydowym. Tematem przewodnim konferencji jest obserwacja Ziemi dla oficjalnych statystyk publicznych. Głównym celem Konferencji jest identyfikacja szans i wyzwań wynikających z dostępności obserwacji Ziemi danych oraz debata, w jaki sposób te nowe źródła danych i technologie mogłyby zostać włączone do regularnego tworzenia oficjalnych statystyk. Czy Konferencja DGINS zmieni statystykę publiczną?
Dane satelitarne do celów statystycznych–106. Konferencja DGINS w Warszawie
- Konferencja DGINS odbywa się w dniach 27-28.10.2021r. w Warszawie. Dyrektorzy Urzędów Statystycznych z Europy spotykają się w formacie hybrydowym.
- Tematem głównym Konferencji DGINS 2021 będzie obserwacja Ziemi dla statystyki publicznej.
- Celem spotkania jest identyfikacja szans i wyzwań wynikających z dostępności danych obserwacji Ziemi oraz debata, w jaki sposób te nowe źródła danych i technologie mogłyby zostać włączone do regularnego tworzenia oficjalnych statystyk.
Konferencja DGINS w Warszawie
Właśnie trwa drugi dzień 106. Konferencji DGINS, która w tym roku odbywa się w Warszawie. Z powodu pandemii koronawirusa na świecie, postanowiono że spotkanie odbędzie się w formacie hybrydowym. Coroczne spotkania pracowników Urzędów Statystycznych krajów europejskich dają możliwość poznania różnych perspektyw i praktyk związanych z wykorzystywaniem danych z obserwacji Ziemi oraz dogłębne omówienie i zaplanowanie działać w zakresie ich wykorzystania w przyszłości.
Tematem głównym Konferencji DGINS 2021 będzie obserwacja Ziemi dla statystyki publicznej. Powodem takiej decyzji jest wzrost potencjału naukowego danych z obserwacji Ziemi jako alternatywnego źródła innowacyjnych produktów statystycznych. Wzrost zainteresowania danymi satelitarnymi daje nowe możliwości dostrzegania zmian i analizy statystycznej w różnych dziedzinach nauki.
Celem Konferencji DGINS jest identyfikacja szans i wyzwań wynikających z dostępności danych obserwacji Ziemi oraz debata, w jaki sposób te nowe źródła danych i technologie mogłyby zostać włączone do regularnego tworzenia oficjalnych statystyk.
Do czego mogą się przydać dane z obserwacji Ziemi?
Dane z obserwacji Ziemi są już dzisiaj wykorzystywane przez wiele służb rządowych i przemysłu. Krajowe urzędy statystyczne są również bardzo zainteresowane badaniem wykorzystania danych ze zdjęć satelitarnych oraz opracowywaniem oficjalnych statystyk dotyczących szerokiego zakresu tematów. Dziedziny wykorzystywania takich danych to: rolnictwo, środowisko, działalność gospodarcza czy transport.
Odpowiednio przetworzone dane z obserwacji Ziemi mają spory potencjał w zakresie dostarczania bardziej aktualnych statystyk oraz mogą dostarczać informacji na bardziej zdezagregowanym poziomie niż tradycyjne statystyki.
Harmonogram Konferencji znajduje się tutaj
Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.
Zdiagnozuj działkę.
Wyszukaj na mapie!
- Przepisanie nieruchomości osobom niespokrewnionym
- Strefa ochronna cmentarza a budowa domu - sprawdź, czy możesz wybudować dom!
- Koszty odrolnienia działki przekształcenie działki rolnej na budowlaną
- Czy wymiana pokrycia dachowego wymaga zgłoszenia?
- Odległość budynku od drogi zasady lokalizacji obiektów budowlanych
- KOD ZNIŻKOWY 10% na zakup Raportu o Terenie OnGeo.pl
-
DARMOWA CHECK-LISTA:
Co sprawdzić przed zakupem działki?
70 PYTAŃ, na które musisz odpowiedzieć zanim kupisz działkę!