Porady OnGeo

Raport o terenie z archiwum zdjęć lotniczych - nowość w OnGeo.pl

Szczepan Sołtysik
2023-10-26
~4 min
Post zaktualizowany: 2024-02-15
Głosów: 11, średnia ocen: 5

W OnGeo.pl stale pracujemy nad rozwojem naszych usług. Mamy przyjemność ogłosić, że do Raportu o terenie dodaliśmy nową funkcję - Raport archiwalnych zdjęć lotniczych.

  • Raport archiwalnych zdjęć lotniczych, to usługa umożliwiająca odkrywanie historii swoich działek i nieruchomości na zdjęciach lotniczych z przeszłości.
  • Nasz zespół skupia doświadczonych geodetów, architektów, geografów, rzeczoznawców i prawników, gotowych służyć pomocą naszym klientom po zakupieniu raportu.
  • Portal OnGeo.pl ciągle się rozwija, dodając nowe zakresy danych i narzędzia, aby dostarczać najnowsze rozwiązania techniczne i pomagać klientom podejmować świadome decyzje związane z nieruchomościami.

Raport archiwalnych zdjęć lotniczych

Raport archiwalnych zdjęć lotniczych to dodatkowy raport, który możesz zamówić do Raportu o terenie. Raport ten przedstawia wybrany przez Ciebie teren lub działkę na zdjęciach lotniczych wykonanych w różnych latach. To bardzo potrzebne uzupełnienie Raportu o terenie, dzięki Raportowi archiwalnych zdjęć lotniczych możesz zobaczyć, jak zmieniał się Twój teren lub działka na przestrzeni lat.

Zobacz przykładowy Raport archiwalnych zdjęć lotniczych

Zrzut ekranu przykładowego Raportu archiwalnych zdjęć lotniczych

Raport satelitarny w Geoportalu Na Mapie

Jeśli chcesz ocenić zmiany w zagospodarowaniu terenu na wybranym obszarze powstałe w krótkich odstępach czasu, skorzystaj z "Raportu satelitarnego" dostępnego w Geoportalu Na Mapie

POBIERZ PRZYKŁADOWY RAPORT ZDJĘĆ SATELITARNYCH

Wszystkie udostępnione satelitarne zajęcia działki obarczone są datą i godziną wykonania. Ich rozdzielczość wynosi 10x10 metrów, więc są przeznaczone do analizy większych obszarów. Przydatne są zwłaszcza do monitorowania zmian wynikających z inwestycji liniowych, takich jak budowa dróg lub linii kolejowych. Proces pobierania raportu zajmuje zaledwie 5 minut.

Dowiedz się więcej:

Zamówienie raportu

Teraz, zamawiając Raport o Terenie, możesz wybrać dodatkowy Raport archiwalnych zdjęć lotniczych, przedstawiający historię działki. Przyglądając się zdjęciom, możesz obserwować, jak zmienił się teren na przestrzeni lat.

Poniżej przedstawiamy instrukcję generowania Raportu o terenie z tematem archiwalnych zdjęć lotniczych

Krok 1 Wyszukaj interesujący Cię teren lub działkę na stronie ongeo.pl/raporty.

Możesz to zrobić na trzy sposoby:

a.) Zaznacz na mapie konkretną działkę lub kilka sąsiadujących działek. W tym celu wybierz funkcję „Wskaż na mapie”, a następnie „wskaż”.

b.) Wyznacz własnoręcznie granice interesującego Cię obszaru. Można to zrobić za pomocą opcji „wskaż na mapie”, a następnie „narysuj”.

c.) Wpisz adres lub numer działki w oknie wyszukiwarki.

wyszukiwanie terenu
Wyszukaj działkę w portalu OnGeo.pl

Krok 2 - wybierz interesujące Cię tematy do Raportu o terenie, w tym Raport archiwalnych zdjęć lotniczych

Po wskazaniu działki/terenu na mapie, po lewej stronie zobaczysz listę dostępnych w raporcie tematów. 

W tym miejscu możesz odznaczyć tematy, które Cię nie interesują. 

UWAGA! Temat Raport archiwalnych zdjęć lotniczych jest domyślnie odznaczony, zaznacz go jeżeli chcesz go zamówić.

W celu przejścia do wygenerowania raportu kliknij żółty przycisk Potwierdź.

prezentacja zamówienia raportu - wybór tematów
Zamówienie Raportu o terenie z Archiwalnymi zdjęciami lotniczymi

Krok 3 - Zamówienie 

Podaj adres mailowy lub zarejestruj się w portalu OnGeo.pl (rejestracja nie jest wymagana). 

Następnie dokonaj płatności wygodnym przelewem Online. 

Raport o terenie oraz Raport archiwalnych zdjęć lotniczych otrzymasz po 5 minutach w formie przejrzystego dokumentu .pdf. 

Nasze doświadczenie i zaangażowanie w usłudze Raport o terenie

Od 2016 roku OnGeo.pl świadczy usługę Raportu o Terenie, która stała się synonimem najlepszego produktu do analizy działek na rynku. Nasz raport jest nie tylko merytoryczny, ale także niezwykle przejrzysty, bazujący na najaktualniejszych danych. To ponad 50-stronicowy dokument, który zapewnia pełen zestaw informacji o wybranej działce lub terenie, zawierający mapy i zestawienia.

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam zebrać wokół siebie zespół doświadczonych geodetów, architektów, geografów, rzeczoznawców i prawników, którzy pracują z pasją i zaangażowaniem. Nasza rola nie kończy się po dostarczeniu raportu - nasi klienci mogą zawsze liczyć na wsparcie naszego zespołu, gotowego służyć pomocą w interpretacji wyników i odpowiedzi na pytania.

Nie ograniczamy się tylko do usługi Raportu o Terenie. Tworzymy również zaawansowane rozwiązania w zakresie systemów informacji przestrzennej dla ministerstw i innych instytucji na szczeblu centralnym. Nasz zespół stale się rozwija, dodając nowe zakresy danych i narzędzia, bazując na najnowszych rozwiązaniach technicznych.

Wszystko to po to, abyście mogli podejmować świadome decyzje związane z nieruchomościami, wiedząc, że macie dostęp do najlepszej jakości informacji i wsparcia. Dla nas liczy się Wasza satysfakcja i zaufanie, które przez lata budowaliśmy. Dziękujemy za Wasze zaufanie i zachęcamy do korzystania z naszych usług, w tym nowej innowacji - Raportu Archiwalnych Zdjęć Lotniczych. Wspólnie odkrywajmy historię Waszych nieruchomości!

Avatar: Szczepan Sołtysik
Szczepan Sołtysik

Redaktor i przedstawiciel portalu OnGeo.pl