News

Kolejne dwa darmowe projekty domów do pobrania

Monika Byś
2023-12-08
~1 min
Głosów: 11, średnia ocen: 5
Kolejne dwa darmowe projekty domów do pobrania

Na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego pojawiły się dwa nowe projekty domów o powierzchni 120 m2. Obecnie udostępniono ich 8, ale GUNB planuje zwiększyć ich ilość do 22. Projekty domów są bezpłatne. 

Wszystkie projekty wyłonione zostały w konkursie na domy o powierzchni 120, 150 i 180 metrów kwadratowych.

Aktualnie w katalogu Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego znajduje się osiem projektów, a kolejne są w fazie opracowywania. Wszystkie są dostępne do natychmiastowego pobrania, bez żadnych opłat czy formalności. Jak informuje minister resortu rozwoju Marlena Maląg, projekty nawiązują do polskiej tradycji architektonicznej, wykorzystując powszechnie dostępne technologie budowlane. 

Docelowo liczba bezpłatnych projektów będzie wynosić 22. Aktualnie udostępnionych projektów domów na stronie GUNB jest już 91, obejmują one domy do 70 m2, domy rekreacyjne, a także duże domy, z myślą o większych rodzinach.

Dwa nowe projekty dużych domów o powierzchni 120 m kw, dostępne na stronie gunb.gov.pl, to tradycyjne domy przeznaczone dla 4-osobowej rodziny: 

  • K2Koncept 120,
  • K2Koncept 120 (wariant II).

Zgodnie z założeniem konkursu na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m kw, projekty te zapewniają uniwersalność rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych, prostą realizację oraz optymalizację kosztów budowy, spełniając jednocześnie typowe oczekiwania 4-osobowej rodziny.

Projekt K2Koncept 120 (wariant II), źródło: GUNB
Projekt K2Koncept 120 (wariant II), źródło: GUNB

Projekty wyróżniają się uniwersalną formą architektoniczną, umożliwiającą łatwą adaptację budynku do lokalnych uwarunkowań przestrzennych.

Aby skorzystać z dostępnych projektów, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i pobrać projekt ze strony internetowej gunb.gov.pl, dostępnego w katalogu projektów.

Źródło: GUNB

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.