News

Darmowe projekty domów do pobrania na stronie GUNB

Szczepan Sołtysik
2023-11-03
~3 min
Post zaktualizowany: 2024-01-25
Głosów: 17, średnia ocen: 5
Darmowe projekty domów

W dobie rosnących kosztów budowy domu, każda oszczędność jest na wagę złota. Dlatego też oferta Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB) w postaci darmowych projektów domów spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Na stronie https://www.gunb.gov.pl/projekty-architektoniczno-budowlane znajdziemy szeroki wybór projektów domów, które można pobrać zupełnie za darmo.

  • Darmowe projekty domów z GUNB - Główny Urząd Nadzoru Budowlanego udostępnia na swojej stronie internetowej darmowe projekty domów, co stanowi znakomitą okazję dla inwestorów do zaoszczędzenia znacznych środków na etapie projektowania.
  • Nadchodzące projekty - Strona GUNB regularnie aktualizowana jest o nowe projekty domów do pobrania za darmo, co oznacza, że inwestorzy mają nieustannie rosnący wybór gotowych projektów, które mogą dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.

Katalog darmowych projektów domów – jak znaleźć swój wymarzony dom?

W katalogu darmowych projektów domów dostępnym na stronie GUNB, inwestorzy mogą filtrować oferty według różnych kryteriów, takich jak 

  • powierzchnia,
  • liczba kondygnacji,
  • liczba pokojów,
  • rozwiązania funkcjonalne, 
  • typ dachu, 
  • typ domu,
  • typ budulca (budynek drewniany lub murowany),
  • zastosowanych rozwiązań, np. obecność balkonu, garażu, tarasu.

To ułatwia znalezienie projektu idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Katalog darmowych projektów domów na stronie GUNB
Katalog darmowych projektów domów na stronie GUNB

Planujesz budowę lub zakup działki? Zdiagnozuj działkę!

Jeżeli planujesz budowę domu lub zakup działki, skorzystaj usługi Raportu o terenie, który jest dostępny na stronie OnGeo.pl.

Raport o terenie to najlepszy produkt do analizy działek na rynku. Nasz raport jest nie tylko merytoryczny, ale także niezwykle przejrzysty, bazujący na najaktualniejszych danych. To ponad 50-stronicowy dokument, który zapewnia pełen zestaw informacji o wybranej działce lub terenie, zawierający mapy i zestawienia. 

Raport pobierzesz dla dowolnej działki lub terenu w 5 minut Online.

Zobacz: Przykładowy Raport o działce.

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam zebrać wokół siebie zespół doświadczonych geodetów, architektów, rzeczoznawców i prawników, którzy pracują z pasją i zaangażowaniem. Nasza rola nie kończy się po dostarczeniu raportu - nasi klienci mogą zawsze liczyć na wsparcie naszego zespołu, gotowego służyć pomocą w interpretacji wyników i odpowiedzi na pytania.

Poniżej przedstawiamy filmik z instrukcją generowania Raportu

Szczegółowe informacje o wybranym projekcie domu

Każdy projekt domu na stronie GUNB zawiera szczegółowe informacje, takie jak nazwa projektu, powierzchnia zabudowy i użytkowa, kondygnacje, liczba pokoi, rozwiązania funkcjonalne, typ dachu, materiał, opis, autor, kontakt do pracowni projektowej oraz licznik pobrań darmowego projektu. Dzięki temu inwestorzy mogą dokładnie zapoznać się z projektem.

Prezentacja wybranego projektu darmowego domu na stronie GUNB
Prezentacja wybranego projektu darmowego domu na stronie GUNB

Pobieranie darmowego projektu domu

Aby pobrać darmowy projekt domu, wystarczy wypełnić prosty formularz na stronie, podając swoje dane osobowe i adres email, a następnie zaznaczyć pole z napisem „Zapoznałem się z treścią wytycznych dla inwestora” i kliknąć w przycisk. Projekt zostanie przesłany na wskazany adres email.

Co zawiera wybrany projekt domu?

W mailu otrzymamy do pobrania za darmo Projekt architektoniczno-budowlany (PAB) i projekt techniczny (PT). 

Pobrany plik zawiera foldery z projektami, załącznikami, przedmiarem robót, wizualizacjami, rzutami aranżacji oraz obrysem budynku. To kompleksowy zestaw dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia budowy.

Zawartość pobranego pliku z projektem domu
Zawartość pobranego pliku z projektem domu

Konkurs na darmowe projekty domów

Projekty domów zostały wyłonione w ramach konkursu organizowanego przez GUNB. Sąd konkursowy oceniał prace według kryteriów takich jak atrakcyjność rozwiązań architektonicznych, maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej oraz uniwersalność rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych i instalacyjnych. Laureaci konkursu otrzymali nagrody pieniężne oraz zaproszenia do negocjacji na wykonanie projektu budowlanego.

Darmowe projekty domów – oszczędność dla Inwestora

Darmowe projekty domów to znacząca oszczędność dla inwestora, gdyż koszt zakupu projektu może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Jednakże, warto pamiętać, że nie każdy projekt da się zrealizować na każdej działce i często wymaga wprowadzenia zmian. Dlatego też, konieczne może być zatrudnienie architekta, co generuje dodatkowe koszty.

NA stronie GUNB regularnie dodawane będą nowe projekty domów do pobrania za darmo, dlatego warto śledzić ich oficjalną stronę internetową, aby być na bieżąco z dostępnymi opcjami.

Darmowe projekty domów 120m2, darmowe projekty domów 150 m2, darmowe projekty domów 180 m2 oraz inne projekty domów do pobrania dostępne na stronie GUNB to doskonała opcja dla inwestorów planujących budowę domu. Oferują one nie tylko oszczędność, ale również inspirację i wsparcie w realizacji marzenia o własnym domu.

Avatar: Szczepan Sołtysik
Szczepan Sołtysik

Redaktor i przedstawiciel portalu OnGeo.pl