Analiza inwestycji

Rejestr pozwoleń na budowę jak sprawdzić wydane pozwolenia na budowę?

Szczepan Sołtysik
2019-01-08
~4 min
Post zaktualizowany: 2024-05-07
Głosów: 90, średnia ocen: 5
pozwolenie-na-budowe

Interesuje Cię jakie są planowane inwestycje w wybranym obszarze, np. w miejscu gdzie planujesz budowę domu lub chciałbyś świadczyć usługi swojej firmy? Być może potrzebujesz rejestr pozwoleń na budowę z danej miejscowości, gminy lub obszaru w zasięgu 1 km od planowanej inwestycji, wraz ze wskazaniem jaka jest ich lokalizacja na mapie, w celu oferowania swoich produktów?

 • Sprawdź wydane pozwolenia na budowę w sąsiedztwie w Raporcie o terenie w Geoportalu OnGeo.pl.
 • Dowiedz się jakie są planowane inwestycje na wybranym obszarze, baza wydanych pozwoleń na budowę jest codziennie aktualizowana.
 • Jeżeli potrzebujesz dane do prospektu w zasięgu 1 km od inwestycji, skontaktuj się z nami: kontakt@ongeo.pl 

Pozwolenia na budowę w Geoportalu OnGeo.pl

Wejdź na OnGeo.pl i sprawdź wydane pozwolenia na budowę oraz mapę inwestycji budowlanych.

Pobierz przykładowy Raport o terenie, sprawdź jak wygląda analiza wydanych pozwoleń na budowę oraz inne analizy, które możesz samodzielnie wykonać w zaledwie 5 minut za pośrednictwem serwisu OnGeo.pl -> strona do pobrania przykładowego raportu

Dzięki Geoportalowi OnGeo.pl możesz samodzielnie pobrać potrzebne dane zgromadzone w rejestrze pozwoleń na budowę. Informacje otrzymasz w formie Raportu o Terenie, gdzie udostępniamy wydane pozwolenia na budowę i zgłoszenia budowy w okolicy Twojej działki lub terenu, który wskażesz na mapie. Instrukcje pobierania danych z Geoportalu OnGeo.pl, znajdziesz na naszym wpisie: Jak znaleźć informacje o nieruchomościach.

Analiza planowanych inwestycji budowlanych, wykonywana jest dla wskazanego na mapie przez Ciebie obszaru oraz w promieniu 200 metrów od tego wskazanego terenu. Otrzymasz informacje, które zawiera rejestr pozwoleń na budowę, w formie tabelarycznego wykazu wydanych pozwoleń na budowę oraz mapa inwestycji budowlanych (planowanych), w tym: wszystkie inwestycje, dla których została wydana decyzja pozwolenie na budowę lub został złożony wniosek o wydanie decyzji pozwolenia na budowę i jaki jest status wniosku.

Zanim kupisz, sprzedasz, wynajmiesz nieruchomość lub rozpoczniesz inwestycję warto sprawdzić, co będzie budowane w najbliższym otoczeniu, na granicznych czy pobliskich działkach ewidencyjnych.

W Raporcie o terenie wygenerowanym w Geoportalu OnGeo.pl prezentujemy informacje dotyczące wniosków o pozwolenie na budowę oraz decyzje budowlane z nimi powiązane, wydane przez organy odpowiedzialne za ich przyjmowanie i wydawanie, takie jak starostwa powiatowe (referaty architektury i budownictwa) i niektóre urzędy miast (w przypadku dużych miast).

Co zawiera Raport o terenie w zakresie analizy planowanych inwestycji budowlanych (pozwoleń na budowę)?

Informacje dotyczące wniosku zawierają:

 • wizualizacja na mapie inwestycji budowlanych lokalizacja poszczególnych miejsc do których przypisana jest decyzja o pozwoleniu na budowę na podkładzie Mapowym OnGeo
 • szczegółowy opis inwestycji budowlanej w formie tabelarycznego rejestru pozwoleń na budowę
 • numer wniosku o pozwolenie na budowę
 • status urzędowy dokumentu
 • adres nieruchomości i numer działki lub numery działek, których dotyczy postępowanie ws. złożonego wniosku pozwolenia na budowę
 • numer oraz datę wydania decyzji budowlanej
 • odległość planowanej inwestycji od terenu, który został wskazany na mapie do analizy w Raporcie o terenie

Poniżej prezentujemy wyciąg z raportu o terenie, wygenerowany dla przykładowego obszaru, gdzie prezentowana jest analiza na mapie oraz lista w formie rejestru pozwoleń na budowę:

pozwolenie
Wizualizacja Raportu o terenie dla tematu wydane pozwolenia na budowę

Informacje o pozwoleniach budowlanych są dostępne dla działek i adresów z obszaru całego kraju. Rejestr pozwoleń oraz wniosków o pozwolenia na budowę obejmuje dane od 2018 r., które są aktualizowane codziennie.

Dane do prospektu informacyjnego inwestycji deweloperskiej

Prospekt informacyjny jest dokumentem, który deweloper ma obowiązek sporządzić przed rozpoczęciem sprzedaży inwestycji. Prospekt zawiera szereg informacji, poczynając od danych identyfikacyjnych dewelopera, poprzez jego dotychczasowe doświadczenie, kończąc na informacjach dotyczących nieruchomości, na której prowadzona jest inwestycja jak i samej inwestycji.

Sporządzenie prospektu informacyjnego wiąże się z wykorzystaniem rzetelnych i aktualnych źródeł informacji. Jeżeli potrzebujesz dedykowany Raport na potrzeby prospektu deweloperskiego napisz do nas: kontakt@ongeo.pl. Przygotowujemy dedykowane Raporty o terenie, na potrzeby prospektu. 

Dane lokalne – najnowsze decyzje środowiskowe w Geoportalu

Informacje o inwestycjach planowanych na terenie wybranej gminy można sprawdzić w serwisie Geoportal Na Mapie w zakładce decyzje środowiskowe. W portalu utworzyliśmy dla każdej gminy osobny portal w formie geoportalu, gdzie prezentujemy podstawowe informacje o danej gminie oraz wybrane rejestry urzędowe.

Po wybraniu właściwej gminy w geoportalu można sprawdzić:

 • rejestr decyzji środowiskowych,
 • rejestr miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego,
 • rejestr form ochrony przyrody,
 • rejestr zabytków,
 • mapy geodezyjne. 

Przeczytaj Kiedy i jak uzyskać pozwolenie na budowę? Przeczytaj wpis – pozwolenie na budowę – jakich dokumentów potrzebujesz.

OnGeo.pl daje dostęp do wielu istotnych informacji o nieruchomościach, sprawdź jakie informacje o nieruchomościach znajdziesz w portalu.

Zamów specjalny Raport planowanych inwestycji dla obszaru gminy, województwa lub kraju

Artykuł: Raport planowanych inwestycji – wydane pozwolenia na budowę

Avatar: Szczepan Sołtysik
Szczepan Sołtysik

Redaktor i przedstawiciel portalu OnGeo.pl