News

Kolejne darmowe projekty domów na stronie GUNB

Monika Byś
2023-11-28
~2 min
Głosów: 0, średnia ocen: 0
kolejne darmowe projekty domów

Na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB) pojawiły się cztery nowe projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 metrów kwadratowych. Projekty te zostały udostępnione za bezpłatnie. 

  • Projekty są odpowiedzią na oczekiwania 4-osobowej rodziny, oferując uniwersalność rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych, prostą realizację i optymalizację kosztów budowy
  • Obecnie na stronie GUNB możesz pobrać 89 projektów domów o różnej powierzchni - do 120, 150 i 180 m kw.

Darmowe projekty domów zostały wyłonione w ramach konkursu architektonicznego ogłoszonego w połowie 2023 roku. Obecnie na stronie GUNB możesz pobrać 89 projektów domów o różnej powierzchni - do 120, 150 i 180 m kw. Urząd poinformował, że inwestycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Liczba pobrań przekroczyła już imponującą liczbę 77 tysięcy. 

ZOBACZ KOLEJNE PROJEKTY ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANE NA STRONIE GUNB

Kolejne darmowe projekty domów na stronie GUNB

Jednym z kluczowych atutów udostępnionych projektów jest ich uniwersalność, co pozwala na dostosowanie ich do różnych regionów i specyfik lokalnych warunków. Jak podkreśla Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, każdy projekt można odpowiednio zaadaptować w taki sposób, aby pasował do regionu. 

Cztery najnowsze projekty domów to:

  1. Sebald – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny o powierzchni ok. 120 m2;
  2. Sebald (wariant II) – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny o powierzchni ok. 120 m2;
  3. Castor 180 – duży, tradycyjny dom o powierzchni ok. 180 m2;
  4. Castor 180 (wariant II) – duży, tradycyjny dom o powierzchni ok. 180 m2.

Projekty są odpowiedzią na oczekiwania 4-osobowej rodziny, oferując uniwersalność rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych, prostą realizację i optymalizację kosztów budowy. Jednocześnie wyróżniają się uniwersalną formą architektoniczną, umożliwiającą łatwą adaptację budynku do lokalnych warunków przestrzennych.

Udostępnione projekty należy obowiązkowo dostosować do obowiązujących przepisów i specyfiki danej działki, co wynika z lokalnych uwarunkowań przestrzennych. Oznacza to, że są one praktyczne i użyteczne na terenie całego kraju, również na obszarach górskich.

Projekt domu Castor 180, źródło: GUNB
Projekt domu Castor 180, źródło: GUNB

Aby skorzystać z tych interesujących projektów, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy dostępny na stronie gunb.gov.pl i pobrać wybrany projekt z katalogu dostępnych propozycji.

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. klasę gruntu, uzbrojenie terenu, mpzp, formę ochrony przyrody, zagrożenia i uciążliwości, m.in. zagrożenia powodziowe i osuwiska.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.