News

Darmowe projekty domów do 180 m2 jeszcze w tym roku

Monika Byś
2023-08-04
~2 min
Głosów: 11, średnia ocen: 5
Darmowe projekty domów do 180 m2

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB) zakończył przyjmowanie zgłoszeń w konkursie na projekty domów o powierzchni 120, 150 i 180 mkw. Resort rozwoju i technologii poinformował, że projekty zostaną udostępnione bezpłatnie jeszcze w tym roku. 

  • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB) zakończył przyjmowanie zgłoszeń w konkursie na projekty domów o powierzchni 120, 150 i 180 mkw.
  • Bezpłatne projekty zostaną udostępnione jeszcze w tym roku - zapewnił minister rozwoju Waldemar Buda.
  • Konkurs umożliwi Polakom skorzystanie z bezpłatnych projektów większych budynków o powierzchni 120, 150 i 180 mkw. 
  • Obecnie dostępne są już 72 projekty domów o powierzchni do 70 mkw. oraz 11 domów rekreacyjnych.

W maju 2023 roku Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło konkurs na projekt domów jednorodzinnych o powierzchni powyżej 70 m2. Jak informuje Waldemar Buda takie rozwiązanie możliwi Polakom skorzystanie z darmowych projektów domów

Obecnie GUNB zakończył przyjmowanie zgłoszeń w konkursie na projekty domów o powierzchni 120, 150 i 180 mkw. Projektanci mieli czas na składanie prac konkursowych do 31 lipca. Ocena zgłoszonych prac potrwa jednak do 5 września br.

Warto również wspomnieć o zakończonym już konkursie na koncepcję architektoniczną wielorodzinnego budynku mieszkalnego o obniżonej energochłonności. Nagrodzone pracownie przygotują dokumentację projektową na podstawie zwycięskiej pracy konkursowej, a projekty te zasilą bazę projektów, z których gminy będą mogły korzystać bezpłatnie.

Minister Waldemar Buda podkreślił, że resort rozwoju stara się ułatwiać samorządom włączanie się w budownictwo społeczne, nie tylko zachęcając i przeznaczając rekordowe środki na ten cel, ale także zapewniając bezpłatne projekty, aby przyspieszyć rozpoczęcie inwestycji i zwiększyć liczbę mieszkań w gminie.

Obecnie na stronie GUNB dostępnych jest 72 bezpłatne projekty domów o powierzchni do 70 mkw. oraz 11 domów rekreacyjnych.

Źródło: PAP

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. klasę gruntu, uzbrojenie terenu, mpzp, formę ochrony przyrody, zagrożenia i uciążliwości, m.in. zagrożenia powodziowe i osuwiska.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.