Porady OnGeo

Sprawdziliśmy działkę, którą kupił Friz za prawie 6 mln zł. Zobacz Raport!

Monika Byś
2024-03-01
~4 min
Głosów: 13, średnia ocen: 5
sprawdziliśmy działkę którą kupił Friz

Friz, czyli Karol Wiśniewski z grupy Ekipa, kupił właśnie ogromną działkę pod Krakowem od Agencji Mienia Wojskowego za niebagatelną kwotę prawie 6 mln złotych. Sprawdziliśmy ją w OnGeo.pl i wiemy, jaki potencjał kryje. 

 • Działka Friza znajduje się w Zabierzowie koło Krakowa. Ma powierzchnię 2,8 ha i znajduje się zaraz przy węźle komunikacyjnym A4. Do stolicy Małopolski dzieli ją jedynie 10 km. Kosztowała niecałe 6 mln złotych.
 • Influencer planuje budowę nowoczesnej siedziby firmy. Na działce miałoby powstać sześć niezależnych studiów filmowych, magazyn dla sklepu internetowego oraz biuro projektowe z wzornicą. 
 • Działkę Friza znaleźliśmy dzięki narzędziu Filtrowanie działek w Geoportalu Krajowym Na Mapie
 • Sprawdziliśmy działkę w OnGeo.pl i wiemy, jaki ma potencjał. Sprawdźcie sami!

Działka Friza znajduje się w Zabierzowie koło Krakowa. Ma powierzchnię 2,8 ha, świetny dojazd do miasta i lotnika w Balicach. Influencer planuje na niej budowę nowoczesnej siedziby firmy. Na działce powstanie sześć niezależnych studiów filmowych, magazyn dla sklepu internetowego oraz biuro projektowe z wzornicą. 

Jak szybko znaleźliśmy działkę Friza?

Działkę Friza znaleźliśmy bardzo szybko. Wystarczyły nam informacje o przybliżonej lokalizacji i jej powierzchnia. Skorzystaliśmy z darmowego narzędzia Filtrowanie działek, dostępnego w Geoportalu Na Mapie

Dzięki Filtrowaniu działek wyszukasz działkę po czterech zmiennych - po kształcie, powierzchni działki, rodzaju działki i po położeniu (po danej o gminie). Dodatkowo, jeśli masz informacje o przybliżonej lokalizacji, np. miejscowość, dzielnica, przysiółek lub ulica, możesz zawęzić obszar poszukiwania do aktualnego widoku mapy. Tym sposobem zawężając obszar poszukiwania do gminy Zabierzów i ograniczając powierzchnię w przedziale 27 000 - 29 000 m2, otrzymaliśmy jedną możliwość - działkę Friza, której szukaliśmy

Wyszukaliśmy działkę Friza w Geoportalu Na Mapie
Wyszukaliśmy działkę Friza w Geoportalu Na Mapie 

Chcesz wiedzieć, jak działa wyszukiwarka? Obejrzyj nasz film instruktażowy na platformie youtube.com.

Sprawdziliśmy działkę, którą kupił Friz

Działka Friza ma 2,79 ha powierzchni i dość regularny kształt trójkąta. Jej zaletą jest również położenie na płaskim terenie. Zdjęcie satelitarne wskazuje jednak, że przed rozpoczęciem prac budowlanych należałoby wyplantować podłoże oraz dokonać niezbędnej wycinki drzew i krzewów istniejących. 

Lokalizacja i geometria terenu działki Friza, OnGeo.pl
Lokalizacja i geometria terenu działki Friza, OnGeo.pl

Nieruchomość objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a w jej przeznaczeniu czytamy, że obejmuje tereny zabudowy usługowej. Takie przeznaczenie idealnie nadaje się pod planowane inwestycje influencera. 

Działka Friza znajduje się na terenie objętym MPZP, OnGeo.pl
Działka Friza znajduje się na terenie objętym MPZP, OnGeo.pl

Nieruchomość znajduje się w otulinie parku krajobrazowego, dokładnie 267 metrów od granicy Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. W pobliżu nie ma ani pomników przyrody, ani zabytków i obszarów ochrony archeologicznej. 

Analiza zabudowy wskazuje, że w najbliższym otoczeniu działki nie ma obiektów budowlanych, które ograniczałyby możliwości zabudowy zgodnie z przeznaczeniem. W sąsiedztwie działki znajduje się obecnie jeden budynek magazynowy i budynek biurowy. Warto jednak zwrócić uwagę, że wkrótce teren zostanie rozbudowany. W ostatnim roku wydano kilka pozwoleń na budowę i zgłoszeń budowy budynków i obiektów, jednak ich przeznaczenie wciąż jest spójne z docelowym przeznaczeniem nieruchomości. 

Przykładowe pozwolenia na budowę wokół działki i w granicach działki, OnGeo.pl
Przykładowe pozwolenia na budowę wokół działki i w granicach działki, OnGeo.pl

Problematyczny może okazać się jednak dojazd do działki. Na teren nieruchomości, a raczej do jej granicy północnej, prowadzi jedna droga dojazdowa. Problem w tym, że stanowi część układu komunikacyjnego działki sąsiedniej. Zatem, aby Friz i Ekipa mogli swobodnie korzystać z zakupionej działki, będą zmuszeni połączyć swój teren z drogą publiczną poprzez wydzielenie drogi wewnętrznej lub skorzystać z opcji służebności drogowej

Ograniczony dostęp do drogi publicznej, OnGeo.pl
Ograniczony dostęp do drogi publicznej, OnGeo.pl

Mapa geologicznych warunków budowlanych wskazuje, że budowa jakichkolwiek obiektów budowanych może być utrudniona. Na działce panują przeważnie złe warunki budowlane. 

Geologiczne warunki budowlane,OnGeo.pl
Geologiczne warunki budowlane,OnGeo.pl

POBIERZ PEŁNY RAPORT O TERENIE DZIAŁKI FRIZA

Zdiagnozuj swoją działkę w 5 minut w OnGeo.pl

Zespół specjalistów złożony z przedstawicieli wielu branż - geodezji, geologii, architektury, budownictwa, planowania przestrzennego, leśnictwa i informatyki - przestawia przyjazny serwis OnGeo.pl, dzięki któremu samodzielnie, w zaledwie 5 minut, przy minimalnym nakładzie pracy, pobierzesz unikatowy Raport o działce wygenerowany specjalnie dla Twojej działki.

POBIERZ PRZYKŁADOWY RAPORT O DZIAŁCE

OnGeo.pl sam/a wybierasz za co płacisz. Do wyboru masz ponad 50. dostępnych tematów. Zastanawiasz się, ile to kosztuje? Za pełny Raport zapłacisz tyle, ile za średniej wielkości zakupy w supermarkecie.

CO DOSTANIESZ W RAPORCIE O TERENIE?

 • Dane z ewidencji gruntów i budynków, czyli wymiary i obwód działki, powierzchnia urzędowa i obliczona, współrzędne punktów załamania linii granicznej działki, grupa rejestrowa, klasa bonitacyjna,
 • Informacje o planach miejscowych na obszarze działki i w okolicy oraz przeznaczenie działki w mpzp,
 • Rejestr pozwoleń na budowę w okolicy,
 • Uzbrojenie terenu w media,
 • Miejsca, obiekty i urządzenia potencjalnie uciążliwe w sąsiedztwie,
 • Zagrożenia i uciążliwości, czyli tereny: zalewowe, zagrożone stagnacją wody, osuwiskowe, analiza osiadania terenu,
 • Formy ochrony przyrody,
 • Analiza czasu dojazdu i dojścia;
 • Geologiczne warunki budowlane działki;
 • Informacje o złożach i surowcach naturalnych;
 • Zanieczyszczenia powietrza, hałas;
 • Strefy ochronne, czyli wokół: turbin wiatrowych, cmentarzy, lotnisk, terenów zamkniętych,
 • inne, sprawdź jakie na naszej stronie OnGeo.pl
Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.