Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Jaki potencjał inwestycyjny skrywa Twoja działka?

Głosów: 14, średnia ocen: 4.3
mock

Zastanawiałeś/aś się, jaki potencjał inwestycyjny skrywa Twoja działka? Chciałbyś oszacować jej wartość, ale sam nie wiesz od czego zacząć? Diagnoza nieruchomości pod kątem inwestycyjnym wcale nie musi być czasochłonna i wcale nie musi wiele kosztować. Oceń ryzyko inwestycji dzięki nowoczesnej technologii mapowania danych. Sprawdź, czy działka posiada plan miejscowy, czy jest uzbrojona, czy ma dostęp do drogi publicznej oraz jakie są jej potencjalne uciążliwości. Dowiedz się również, czy znajduje się w strefie zalewowej, osuwiskowej lub na obszarze chronionego krajobrazu. Poznajmy się - jesteśmy OnGeo.pl i zanim przeczytasz ten tekst do końca, my zdązymy zdiagnozować Twoją działkę za Ciebie. 

 • Bez względu na to, co zamierzasz z nią zrobić - sprzedać, przepisać na któregoś członka rodziny, wybudować na niej dom, czy "poczekać na lepsze czasy" - powinieneś sprawdzić potencjał inwestycyjny działki. 
 • Dzięki szczegółowej diagnozie, poznasz wady i zalety swojej działki, a także łatwiej ocenisz jej potencjał inwestycyjny. To wszystko daje Ci przewagę na rynku nieruchomości.
 • Sprawdziliśmy Twoją działkę, więc wiemy, jakie zagrożenia, uciążliwości i ograniczenia kryje.

Jeśli posiadasz działkę budowlaną, chyba nie muszę Cię przekonywać, że masz prawdziwy skarb. Bez względu na to, co zamierzasz z nią zrobić - sprzedać, przepisać na któregoś członka rodziny, wybudować na niej dom, czy "poczekać na lepsze czasy" - powinieneś sprawdzić potencjał inwestycyjny działki. Wiedziałeś/aś o tym, że na wartość nieruchomości gruntowej wpływa nie tylko jej powierzchnia i lokalizacja, ale również możliwości jej zabudowy, ograniczenia formalno-prawne, uciążliwości, klasa gruntu, media... Lista do sprawdzenia może być długa, a każdy czujny właściciel powinien zdawać sobie z wad i zagrożeń swojego mienia, aby skorzystać z najlepszej okazji, by móc się wzbogacić. Oceń ryzyko inwestycyjne dla swojej działki! Będziesz zaskoczony, jakich informacji dostarczy Ci gruntowna nieruchomości działki pod kątem inwestycyjnym.

Zastanawiasz się, na czym miałaby polegać taka diagnoza działki? Chodzi o analizę dostępnych danych przestrzennych, dzięki którym sprawdzisz możliwości, zagrożenia, uciążliwości i ograniczenia dowolnej nieruchomości. Check-lista do sprawdzenia może być długa. Poniższa grafika przedstawia w sposób uproszczony, co powinieneś wiedzieć o swojej działce.

Co powinieneś wiedzieć o swojej działce? OnGeo.pl
Co powinieneś wiedzieć o swojej działce? OnGeo.pl

Jaki potencjał inwestycyjny skrywa Twoja działka, czyli po co Ci wiedza o własnej działce?

Prawdopodobnie zastanawiasz się "po co mam sprawdzać działkę, którą już posiadam". Pytanie jest słuszne, a odpowiedź na nie jest stosunkowo prosta -

Dzięki szczegółowej diagnozie, poznasz wady i zalety swojej działki, a także łatwiej ocenisz jej potencjał inwestycyjny. To wszystko daje Ci przewagę na rynku nieruchomości.

Wiedza o swojej działce pozwoli Ci poznać nieruchomość od strony fachowej, dzięki czemu sam stajesz się specjalistą od swojej ziemi. Wartość sentymentalna do ziemi jest oczywiście bardzo ważna, ale warto uzbroić się także w wiedzę merytoryczną. Jeśli otrzymałeś/aś ziemię w spadku, warto sprawdzić, jaki skarb już posiadasz i co możesz z nim zrobić. Analiza działki stanie się załącznikiem do dokumentacji o działce, która w przyszłości stanie się własnością Twoich dzieci.

Poznaj nas! Czym jest Raport o Terenie?

Raport o Terenie OnGeo.pl to nie surowe dane, z których nadal nic nie będziesz wiedział. To zaawansowany serwis umożliwiający gruntowną, automatyczną diagnozę działki pod kątem jej unikalnych cech terenu, wad, uciążliwości, zagrożeń i ograniczeń formalno-prawnych.

Raport wygenerujesz samodzielnie, proces zamówienia i generowania trwa zaledwie 5 minut.

OnGeo.pl tworzą specjaliści z wielu branż - geodeci, geologowie, architekci, planiści, geoinformatycy i programiści. Gwarantujemy, że spędziliśmy całe miesiące, a nawet lata, nad najlepszą wizualizacją wielu danych przestrzennych. Dzięki temu jesteśmy pewni, że Raport o Terenie to usługa na najwyższym poziomie

W OnGeo.pl nie musisz wybierać między dostępnymi pakietami, bo sam wybierasz za co płacisz. Do wyboru masz aż 30 dostępnych tematów, a zapewniamy Cię, że to nie koniec. Dbamy nie tylko o ciągłą aktualizację danych, ale również o ciągłe rozszerzanie oferty. 

Co zawiera Raport o Terenie OnGeo.pl?

 1. CECHY TERENU:
  • Lokalizacja geograficzna działki według współrzędnych geodezyjnych (długość, szerokość i wysokość geograficzna) oraz administracyjną, czyli - województwo, powiat, gmina, obręb ewidencyjny, numery działek;
  • Geometria działki, czyli długość, szerokość, obwód, powierzchnia, współczynnik kształtu działki;
  • Granice działki na tle mapy satelitarnej; 
  • Dane z ewidencji gruntów i budynków, czyli dane o powierzchni urzędowej, grupie rejestrowej, identyfikatorze działki, klasie bonitacyjnej.
 2. OGRANICZENIA FORMALNOPRAWNE:
  • Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego - nazwa, numer uchwały, granice MPZP,
  • Przeznaczenie terenu według MPZP - granice, powierzchnia i procentowy udział dla każdego terenu,
  • Najnowsze pozwolenia na budowę - wnioski i pozwolenia na budowę;
  • Pozwolenia na budowę od 2018 r. - wnioski o pozwolenia na budowę, decyzje administracyjne;
  • Formy ochrony przyrody i pomniki przyrody w sąsiedztwie 1 km,
  • Nieruchomości objęte ochroną zabytków, które wpisane są do rejestru zabytków w promieniu 200 m od działki,
  • Obszary ochrony archeologicznej,
  • Strefy ochronne wokół cmentarzy, terenów zamkniętych, turbin wiatrowych i uzdrowisk;
  • Strefy oddziaływania lotnisk.
 3. INFRASTRUKTURA:
  • Dostęp do drogi - analiza dostępności działki do drogi publicznej;
  • Planowane drogi w okolicy - informacje o planowanych inwestycjach drogowych;
  • Napowietrzne linie energetyczne i lokalizacja transformatorów i głównych punktów zasilających;
  • Dostęp do światłowodu oraz zasięg sieci i dane dostawcy oraz możliwą do uzyskania prędkość;
  • Uzbrojenie terenu w media.
 4. Zagrożenia i uciążliwości:
  • Zagrożenie powodzią z rozliczeniem udziału powierzchni działki w poszczególnych strefach, a także jej odległości od stref;
  • Obszary zagrożone powodzią od wód gruntowych;
  • Obszary zagrożone stagnacją wody,
  • Strefy osuwisk i ruchów masowych z rozliczeniem udziału powierzchni działki w poszczególnych strefach lub jej odległości od stref;
  • Średniodobowe, skumulowane natężenie hałasu pochodzenia antropogenicznego z rozliczeniem udziału powierzchni działki w poszczególnych strefach natężenia hałasu wyrażonego w decybelach;
  • Miejsca, obiekty i urządzenia potencjalnie uciążliwe;
  • Lokalizacja wyrobów zawierających azbest;
  • Średnioroczne zanieczyszczenie powietrza pyłami PM2,5 i PM10 w odniesieniu do obowiązujących norm.
 5. ENERGIA SŁONECZNA:
  • Nasłonecznienie sezonowe - informacje o ilości energii słonecznej jaka dociera na 1 m2 powierzchni.
 6. OTOCZENIE I OBIEKTY UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ:
  • Analizę otoczenia i obiekty użyteczności publicznej;
  • Analizę zasięgu czasu dojazdu i dojścia, w których dowiesz się ile czasu zajmie Ci dotarcie do celu samochodem, a ile pieszo.
 7. DANE LOKALNE:
  1. Zaludnienie, czyli liczba ludności zamieszkujących w statystycznym 1 km², w którym znajduje się działka oraz liczba ludności w sąsiedztwie 50 km²;
  2. Stawki podatku od nieruchomości w obecnym roku.
 8. DANE ŹRÓDŁOWE GIS - dane dodatkowe, dla specjalistów branżowych np.: architektów, urbanistów, geodetów. Dane obsługiwane przez specjalistyczne oprogramowanie typu GIS/CAD.

Monika Ojczyk

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak