Analiza inwestycji

Rynek nieruchomości docenił Raporty o Terenie OnGeo.pl. Sprawdź, ile raportów wygenerował rekordzista i w jakiej branży pracuje?

Opracowanie redakcji
2023-02-02
~3 min
Post zaktualizowany: 2024-05-07
Głosów: 60, średnia ocen: 4.8
raport-o-terenie-dla-rynku-nieruchomosci

Raport o terenie OnGeo.pl to polski cyfrowy produkt informacyjny, który do tej pory nie doczekał się swojego odpowiednika na świecie. Raport o działce to 100 procentowe dzieło najnowocześniejszych technologii geoinformatycznych - ekspercka usługa, umożliwiająca gruntowne i automatyczne sprawdzenie każdej działki lub wybranego obszaru w Polsce.

  • Specjaliści z branży nieruchomości doceniają usługę Raportów o terenie OnGeo.pl i swoje decyzje coraz częściej opierają o informacje zawarte w raporcie.
  • Zobacz jak wygląda przykładowy Raport o terenie.

Ocena potencjału inwestycyjnego terenu

Mało kto zdaje sobie sprawę, że cyfrowa analiza terenu wykonana na podstawie wysoko precyzyjnych pomiarów lotniczych, satelitarnych i geodezyjnych, zamieszczona na ok. 50 stronach automatycznie generowanego dokumentu, daje znacznie większe możliwości oceny potencjału działki niż jej oględziny w terenie. 

Co sprawdzić przed zakupem działki - check-lista OnGeo.pl

Przygotowaliśmy kompletną check-listę rzeczy do sprawdzenia przed zakupem działki, opartą na naszym długotrwałym doświadczeniu i analizie tysięcy raportów o terenie dla klientów. 

Nasza reputacja jako portalu ongeo.pl jest niezaprzeczalna, a nasza baza danych o nieruchomościach jest największa na rynku. Zaufaj nam, abyś mógł podejmować decyzje z pełnym zaufaniem.

POBIERZ CHECK-LISTĘ PRZED ZAKUPEM DZIAŁKI

Zaskakujący jest fakt, że spora część właścicieli działek, a nawet przedsiębiorców, którzy zawodowo zajmują się analizą rynku nieruchomości, nie szacuje i nie diagnozuje terenu pod kątem wad, ograniczeń formalnoprawnych, uciążliwości i zagrożeń. Niestety to powszechny błąd, który może sporo nas kosztować. Na rynku wciąż pojawiają się narzędzia, które w różnym stopniu zaawansowania pomagają w diagnozie nieruchomości, jednak żadna firma poza OnGeo.pl nie opracowała systemu, który umożliwiałby pełnowymiarową diagnozę każdej nieruchomości w kraju. Raport o terenie OnGeo.pl zawiera ponad 30 różnych informacji, dzięki którym użytkownik może łatwo sprawdzić wady fizyczne, ograniczenia, uciążliwości i zagrożenia dotyczące wskazanego terenu.

Zbiór informacji o działkach dostarczany jest drogą elektroniczną w ok. 5 minut. Automat nie manipuluje informacją – nie jest stronniczy, nie myli się, nie zataja informacji niekorzystnych, ani nie wyolbrzymia cech pozytywnych – jest bezstronny a zatem uczciwy i wiarygodny.

Informacja pozyskana z Raportu o terenie jest zwykle 10 do 20 razy tańsza i nawet 300 razy szybsza do uzyskania w porównaniu z innymi technikami, w tym tradycyjną.

Rynek nieruchomości docenił Raporty o terenie OnGeo.pl

Niektórzy gracze na rynku dostrzegli różnice i oparli swoje decyzje o Raporty o terenie OnGeo.pl.

Oczywiście, najliczniejszą grupą użytkowników są użytkownicy indywidualni. Są to zwykle osoby kupujące grunty na swoje indywidualne potrzeby - pod budowę domu lub pod inwestycję “na przyszłość”. Takich użytkowników OnGeo.pl rejestruje już kilkadziesiąt tysięcy. 

Jak deklarują użytkownicy OnGeo.pl, Raport o terenie często staje się wybawieniem od tragedii życiowych. Należy wspomnieć o użytkownikach, którzy dzięki Raportowi nie nabyli atrakcyjnej cenowo „działki budowlanej” na osuwisku, czy w terenie podmokłym i zalewowym, gdzie doprowadzenie terenu do stanu inwestycyjnego to koszt 1000 razy większy niż cena samego Raportu OnGeo.pl.

Druga grupa użytkowników to użytkownicy indywidualni - wielokrotni. Generują oni wiele raportów w celu porównywania kilkunastu różnych gruntów, w poszukiwaniu tych najbardziej optymalnych. Dzięki temu zastępują liczne i uciążliwe poszukiwania gruntów w terenie, szybką i sprawną analizą zasobów OnGeo.pl. Wiemy, że w tej grupie znajdują się również dziesiątki tysięcy użytkowników. 

Trzecia grupa, która mocno podkreśla wartość Ongeo.pl, to profesjonaliści wykorzystujący Raporty o terenie, jako narzędzie wspomagania swojego biznesu. OnGeo.pl rejestruje ich w setkach każdego miesiąca. Są to podmioty profesjonalne z rynku nieruchomości, rzeczoznawcy, land developerzy, pośrednicy, a także architekci. Generują oni po kilkadziesiąt lub kilkaset Raportów o terenie. 

Jednak absolutnymi rekordzistami są firmy zajmujące się odnawialną energią. Rekordzista z tej branży wygenerował na przestrzeni ostatniego roku ponad 2300 Raportów o terenie!

Tak powszechne wykorzystanie Raportów o terenie przez profesjonalistów jest najlepszym komplementem dla twórców OnGeo.pl. Cieszy fakt, że elektroniczne usługi zastępują setki tysięcy godzin coraz droższej pracy ludzkiej, oszczędzają wielu wyjazdów w teren, zapobiegają spalaniu wielu ton paliwa, ale przede wszystkim cieszy to, że Raporty o terenie wyrównują wiedzę pomiędzy kupującym i sprzedającym, dzięki czemu kupujący ma świadomość co kupuje oraz uzyskuje argumenty do negocjacji faktycznej wartości nabywanego gruntu.

Avatar: Opracowanie redakcji
Opracowanie redakcji

Artykuł przygotowany przez redaktorów portalu OnGeo.pl