Współpraca

Pakiet punktów na koncie biznesowym OnGeo - jak płacić mniej za raporty?

Łukasz Kaim
2021-11-04
~3 min
Post zaktualizowany: 2023-11-17
Głosów: 43, średnia ocen: 5
Pakiet punktów na koncie biznesowym OnGeo - jak płacić mniej za raporty?

Raport o Terenie OnGeo można opłacić na dwa sposoby. Pierwszy sposób to przelew on-line. Ten sposób jest dostępny dla każdego klienta generującego Raport o terenie bez względu na to, czy posiada konto indywidualne lub biznesowe czy nie rejestrował się na naszym portalu. Drugi sposób to płatność punktami. Konto biznesowe OnGeo oferuje pakiet punktów w promocyjnej cenie.

  • Dzięki pakietowy punktów zapłacisz mniej za raport.
  • Oferujemy 4 rodzaje pakietów punktów - zawierające: 50, 100, 500 oraz 1000 punktów.
  • Konto biznesowe OnGeo pozwala zakupić pakiet punktów w promocyjnej cenie.
  • Wypróbuj bezpłatne konto testowe, dzięki któremu wygenerujesz Raport o Terenie dla dowolnej działki w Polsce.
Wybór sposobu płatności za Raport o terenie OnGeo.
Wybór sposobu płatności za Raport o terenie OnGeo.

Formy płatności za Raport o terenie OnGeo

Jak już wspomnieliśmy, są dwie formy płatności za Raport o terenie: przelew on-line oraz płatność "punktami".

Przelew on-line

Ta forma płatności funkcjonuje za pośrednictwem Przelewy24 oraz PayU. Korzystając z Przelewy24 lub PayU możemy dokonać płatności za pomocą Blik, przelewu bankowego, kartą płatniczą czy usługi Google Pay.

Płatność punktami

Możliwość płatności punktami jest możliwa tylko dla osób zarejestrowanych na naszej stronie www.ongeo.pl Punkty mogą zakupić osoby posiadające konto indywidualne jak i biznesowe. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy generują Raporty o terenie regularnie lub w większych ilościach.

Na wstępnie wyjaśnijmy czym są "punkty". Zgodnie z naszym Regulaminem punkty to znaki elektroniczne używane wewnątrz Systemu umożliwiające elastyczne rozliczanie zróżnicowanych usług w ramach wszystkich typów kont. Punkty nie są pieniądzem elektronicznym w rozumieniu ustawy o usługach płatniczych (Dz.U. 2011 Nr 100 poz. 1175).

Punkty mają swoją wartość wyrażoną w złotówkach. I tak, podstawowa cena jednego punktu to 5 zł netto (+23% VAT). Osoby, które posiadają konto na naszym portalu, mogą zobaczyć podczas generowania raportu cenę za niego, wyrażoną w złotówkach i w punktach. Każdy temat Raportu o terenie jest wyceniony, a cenę można również przedstawić w złotówkach i w punktach. Poniżej tabela zawierająca tematy Raportu o terenie wraz z ceną za każdy temat.

Moduły tematyczne Raportu o terenie OnGeo - cena w złotówkach i punktach dla przykładowej działki o powierzchni około 0,50 ha.
Moduły tematyczne Raportu o terenie OnGeo - cena w złotówkach i punktach dla przykładowej działki o powierzchni około 0,50 ha.

Pakiet punktów

Jak wspomnieliśmy, z płatności punktami mogą skorzystać tylko osoby zarejestrowane na portalu OnGeo.pl Użytkownik posiadający konto biznesowe ma na swoim koncie możliwość wykupienia dowolnej liczby punktów w cenie 5 zł netto, ale również wybrania pakietów punktów. W tym miejscu właśnie pojawia się odpowiedź na pytanie: jak płacić mniej za Raporty o terenie OnGeo? Użytkownik może wybrać 1 z 4 pakietów punktów. W zależności od wybranego pakietu, za jeden punkt można zapłacić mniej od niemal 7% do aż 20% w porównaniu z ceną standardową. Aby zakupić pakiet punktów w promocyjnej cenie, należy:

  • kliknąć przycisk "Moje konto",
  • następnie przejść do zakładki "Kup punkty",
  • kliknąć przycisk "Doładuj" przy pakiecie wybranym spośród czterech dostępnych,
  • dalej płatność za punkty wygląda tak samo jak płatność za Raport o terenie - do wyboru przelew, Blik, karta płatnicza, Google Pay.

I to wszystko! Mając zakupiony pakiet punktów możesz od teraz generować Raporty o terenie taniej!

Pakiety punktów dostępne na koncie biznesowym OnGeo.
Pakiety punktów dostępne na koncie biznesowym OnGeo.

Jak to działa?

Generując Raport o terenie OnGeo na koncie biznesowym, będzie widoczna cena za dany Raport wyrażona, jak zawsze, w złotówkach lub w punktach. Po przejściu dwóch etapów podsumowania Raportu pojawi się okienko wyboru formy płatności za Raport. Wybierz opcję "Zapłać punktami" aby opłacić Raport o terenie punktami zakupionymi w promocyjnej cenie. Jest to o tyle ważne, że wybierając opcję "Przelew on-line" zapłacisz standardową cenę za Raport, widoczną podczas generowania.

Więcej informacji o koncie biznesowym OnGeo można znaleźć w artykule: Jakie są korzyści zarejestrowania konta biznesowego na portalu OnGeo.pl?

Avatar: Łukasz Kaim
Łukasz Kaim

Doradca ds. nieruchomości. Zainteresowania: kartografia, historia, geografia.