Współpraca

Jakie są korzyści zarejestrowania konta biznesowego na portalu OnGeo.pl?

Łukasz Kaim
2021-09-29
~4 min
Post zaktualizowany: 2022-04-15
Głosów: 63, średnia ocen: 5

Konto biznesowe OnGeo kierujemy dla naszych klientów, którzy w swojej pracy potrzebują szybkiej i rzetelnej diagnozy dowolnej działki w Polsce. Przedstawiamy jak założyć takie konto oraz jakie korzyści płyną z jego posiadania.

 • Konto biznesowe OnGeo założysz szybko, w kilka minut, za darmo.
 • Możliwość zakupienia jednorazowo pakietu punktów, z których można korzystać w przyszłości i nie ma potrzeby każdorazowego płacenia za Raport za pośrednictwem banku, możesz oszczędzić do 20% kosztów.
 • Możesz tworzyć subkonta swoim współpracownikom.
 • Otrzymasz dostęp do faktur z poziomu swojego konta.
 • Dostęp do wszystkich wygenerowanych Raportów o Terenie.
 • Automatyczne informowanie o dodaniu/aktualizacji danych z obszaru, na którym generowano Raport.

Jakie korzyści daje założenie konta biznesowego na OnGeo.pl?

Promocyjne ceny pakietów punktów, dodawanie subkont swoim współpracownikom, dostęp do faktur - to odróżnia konto biznesowe od konta indywidualnego.

W przyszłości dodana zostanie możliwość załadowania logo swojej firmy, które to logo zostanie zamieszczone w wygenerowanych Raportach o terenie. 

Ceny pakietów punktów - oszczędzasz pieniądze

Konto biznesowe OnGeo to przede wszystkim niższa cena Raportów o Terenie. Dzięki pakietom punktów możesz oszczędzić do 20%. Punkty to znaki elektroniczne używane wewnątrz Systemu umożliwiające elastyczne rozliczanie. Zakupiony pakiet punktów można wykorzystać w przyszłości generując Raporty o Terenie. Nie ma potrzeby aby każdorazowo dokonywać płatności za pośrednictwem banku. Aby zakupić promocyjny pakiet punktów należy wejść w zakładkę Kup punkty, a następnie kliknąć przycisk Doładuj dla wybranego pakietu. Spowoduje to przekierowanie do okna płatności.

Kup punkty możesz zakupić pakiet punktów w promocyjnej cenie.
Kup punkty możesz zakupić pakiet punktów w promocyjnej cenie.

Subkonta - konto OnGeo dla współpracownika.

Konto biznesowe różni się od konta indywidualnego również dodatkową opcją „Użytkownicy. Charakteryzuje się ona możliwością dodawania subkont - umożliwia korzystanie wielu użytkownikom z jednej puli punktów.

Zakładka Użytkownicy dostępne dla osób posiadających konto biznesowe.
 Zakładka Użytkownicy dostępne dla osób posiadających konto biznesowe.

Wybierając opcję Użytkownicy można dodać maile osób, którym następnie będzie można przekazać punkty z konta głównego. Mając doładowane konto punktami i znając adres e-mail użytkownika/pracownika, doładowanie konta zajmuje nie całą minutę.

Jak zatem dodać subkonto?

 • Wybierz opcję „Dodaj użytkownika”.
Opcja dodania subkonta/użytkownika w zakładce Użytkownicy
 Opcja dodania subkonta/użytkownika w zakładce Użytkownicy
 • Uzupełnij dane. Obowiązkowe są e-mail, imię i nazwisko. Dodatkowo można dodać stanowisko oraz nr telefonu.
Miejsce do wpisania danych użytkownika subkonta.
 Miejsce do wpisania danych użytkownika subkonta.
 • Dodany użytkownik powinien otrzymać mail, do aktywacji swojego subkonta.
 • Użytkownik wybierając „Potwierdź” zostanie przeniesiony na stronę OnGeo, gdzie będzie miał możliwość ustawienia hasła do swojego subkonta. Po przejściu tej procedury może bez problemu zalogować się i korzystać z możliwości generowania Raportów o Terenie.

Do konta użytkownika można dodać dowolną liczbę punktów z puli konta głównego jak i odjąć punkty. Do zatwierdzenia tej operacji służy przycisk „Ustaw”. Jeżeli subkonto jest już nie potrzebne, można je usunąć w każdej chwili.

W tym miejscu można przydzielić punkty dla subkonta.
W tym miejscu można przydzielić punkty dla subkonta.

Dostęp do faktur i Raportów o Terenie z poziomu konta - oszczędność czasu.

Kolejną zaletą jakie ma konto biznesowe OnGeo jest dostęp do faktur w każdej chwili. Dane firmy wpisane w czasie rejestrowania konta pozwolą na automatyczne generowanie faktur za każdy zakup Raportu o Terenie lub pakietu punktów. Aby wygenerować fakturę należy wejść w zakładkę Transakcje i przy odpowiedniej transakcji kliknąć Wygeneruj fakturę. Fakturę pobierzesz na swój komputer w postaci pliku PDF. W zakładce tej dostępne są również wszystkie transakcje (zakup punktów, zakup Raportu o Terenie, dodanie/odjęcie punktów na subkontach)

Również wszystkie wygenerowane Raporty o Terenie można pobrać z poziomu swojego konta. Lista Raportów pojawia się od razu po zalogowaniu i jest dostępna w zakładce Raporty

Jak założyć konto biznesowe OnGeo?

Aby założyć konto biznesowe nie potrzeba wiele czasu.

 • Na stronie http://www.ongeo.pl/login przy opcji Zarejestruj się! wpisz mail, na który zostanie utworzone konto, a następnie kliknij „Załóż konto
Okno logowania lub rejestracji na portalu OnGeo.
 Okno logowania lub rejestracji na portalu OnGeo.
 • W kolejnym oknie wybierz „Konto biznesowe. Uzupełnij dane firmy. Dane podane na tym etapie, będą zapamiętane i używane do wygenerowania faktury.
 • Rejestrację konta na stronie www.ongeo.pl trzeba potwierdzić na mailu.

Co po założeniu konta biznesowego OnGeo?

To już wszystko! Teraz możesz korzystać z konta biznesowego OnGeo i generować Raporty o Terenie, do których masz zawsze dostęp ze swojego konta. Możesz również pobrać link do swojego Raportu o Terenie i udostępniać ten link innym. Dzięki temu każdy, kto otrzyma taki link również będzie mógł pobrać Raport o Terenie w formie pliku PDF.

Konto biznesowe OnGeo - to się opłaca!

Chcesz przetestować naszą usługę przed założeniem konta? Nie ma problemu. Nasz Doradca Klienta udostępni bezpłatne konto testowe, dzięki któremu za darmo można wygenerować Raport o Terenie. W zamian prosimy jedynie o opinię na temat naszej usługi.

Jak działa konto testowe opisaliśmy w jednym z naszych wpisów na blogu https://blog.ongeo.pl/instrukcja-generowanie-raportu

Kontakt do naszego Doradcy Klienta:
Łukasz Kaim 
e-mail: lukasz.kaim@ongeo.pl

Lub skorzystaj z formularza kontaktowego dołączonego na dole artykułu. 

Raport o Terenie
Raport o Terenie
Avatar: Łukasz Kaim
Łukasz Kaim

Doradca ds. nieruchomości. Zainteresowania: kartografia, historia, geografia.