Porady OnGeo

Jak wygenerować Raport o terenie OnGeo - krok po kroku

Szczepan Sołtysik
~2 min
Głosów: 39, średnia ocen: 4.9

Poniżej przedstawiamy instrukcję “krok po kroku” - jak wygenerować darmowy Raport o terenie z wykorzystaniem konta testowego. 

Pracujesz w branży projektowej? Już dziś możesz wygenerować bezpłatnie Raport o terenie OnGeo dla dowolnie wybranej przez siebie działki w Polsce. Właściciel serwisu szuka do współpracy architektów i urbanistów, którzy zdecydują się przetestować jego produkt. Wygenerowanie raportu w ramach testów jest całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące. 

Krok 1 - mail z loginem i hasłem

Na podany przez Ciebie adres mailowy zostanie utworzone przez nas konto testowe. Zostanie wysłany do Ciebie mail z linkiem do aktywacji swojego konta OnGeo. Kliknij w link aktywacyjny podany w wiadomości i ustaw swoje hasło do konta.

weryfikacja konta
weryfikacja konta

Krok 2 - logowanie

Zaloguj się na stronie https://ongeo.pl/login za pomocą swoich danych

login - twój e-mail 

hasło - ustawione w poprzednim kroku

logowanie
logowanie

Krok 3 - Wyszukaj działkę

Wyszukaj interesujący Cię teren lub działkę na stronie https://ongeo.pl/raporty.

Możesz to zrobić na trzy sposoby:

a.) Zaznacz na mapie konkretną działkę lub kilka sąsiadujących działek. W tym celu wybierz funkcję „wskaż na mapie”, a następnie „wskaż”.

b.) Wyznacz własnoręcznie granice interesującego Cię obszaru. Można to zrobić za pomocą opcji „wskaż na mapie”, a następnie „narysuj”.

c.) Wpisz adres lub numer działki w oknie wyszukiwarki.

wyszukiwanie terenu
wyszukiwanie terenu

Krok 4 - wybór tematów do Raportu o terenie

Po wyszukaniu działki po prawej stronie ekranu pojawi się mapa wybranej działki oraz okolicy. Po lewej stronie zobaczysz listę dostępnych w raporcie tematów*. W tym miejscu możesz odznaczyć tematy, które Cię nie interesują. W celu przejścia do wygenerowania raportu kliknij żółty przycisk Potwierdź.

* Parametry geometryczne terenu oraz Dane o charakterze katastralnym dla terenu to stałe części raportu – nie można ich odznaczyć. Tematy z szarą czcionką, oznaczone szarym kwadratem, to tematy, które są niedostępne dla danej działki.

wybór tematów do Raportu
wybór tematów do Raportu

Krok 5 - Płatność punktami 

Otworzy się strona z listą raportów użytkownika. W przypadku konta testowego na liście będzie się znajdował tylko jeden raport. Należy wybrać żółty przycisk Zapłać.

płatność punktami
płatność punktami 

Następnie pokaże się lista z wyszczególnionymi tematami zawartymi w raporcie wraz z ich kosztami. Przejdź na sam koniec podsumowania i ponownie wybierz żółty przycisk Zapłać.

płatność punktami
płatność punktami

W okienku wyboru metody płatności zaznacz opcję Zapłać punktami:

płatność punktami
płatność punktami

Krok 6 - Automatyczne generowanie Raportu o terenie

Raport wygeneruje się w kilka minut i zostanie wysłany na Twojego maila. Będzie go można również pobrać z poziomu konta użytkownika (Moje konto – Raporty użytkownika).

Avatar: Szczepan Sołtysik
Szczepan Sołtysik

Redaktor i przedstawiciel portalu OnGeo.pl