Współpraca

Geoportal dla architektów: jak szybko i sprawnie rozeznać ograniczenia terenu?

Róża Mituś
2021-04-23
~2 min
Post zaktualizowany: 2022-04-08
Głosów: 127, średnia ocen: 4.9

Wstępne wyobrażenia klienta odnośnie projektu architektonicznego, a faktyczne możliwości jego realizacji są często rozbieżne. Niejednokrotnie ograniczenia stawia sama lokalizacja nieruchomości.

Właściciele działek bywają nieświadomi tych ograniczeń. Oddając w ręce architekta stworzenie projektu nie sprawdzają np. form ochrony przyrody, czy teren jest podmokły, lub część działki leży na terenie osuwiskowym, nie wspominając o tak oczywistej rzeczy jaką jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O ile też w projekcie samego budynku można poprawić wiele, to z pewnością nie będziemy mieć wpływu na ograniczenia formalne i środowiskowe, a je także musimy brać pod uwagę.

  • Jeżeli jesteś architektem lub urbanistą możesz wygenerować bezpłatnie Raport o terenie OnGeo dla dowolnie wybranej przez siebie działki w Polsce.
  • Raporty o terenie to dostęp do informacji o każdej działce w Polsce w bardzo przejrzystej formie. 

Wielowymiarowa diagnoza działki w 5 minut

Architekt, który chce dobrze zarządzać czasem swojej pracy, powinien więc odpowiedzieć sobie na pytania: które informacje o nieruchomości są dla mnie najważniejsze? Z ilu sprawdzonych źródeł je pozyskuję? Ile czasu poświęcam na diagnozę działki? Czy zawsze mam czas, żeby przygotować dla klienta dokument z diagnozą terenu w przystępnej dla niego formie?

Wyobraź teraz sobie miejsce, w którym są zebrane informacje o każdej działce w Polsce - wszystkie, jakich potrzebujesz. Dane te są pobierane z rządowych i samorządowych źródeł. Aktualizowane na bieżąco. Masz do nich dostęp 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Możesz je uzyskać online - siedząc za biurkiem. Wskazujesz tylko działkę, która Cię interesuje, wybierasz, które informacje o niej chcesz pobrać i... już po 5 minutach dostajesz dokument w formie przejrzystego raportu. Proste, prawda?

Informacje, do których będziesz mieć szybki dostęp

Takie właśnie możliwości dają Ci Raporty o terenie OnGeo. Na stronie ongeo.pl/raporty dokonasz diagnozy każdej działki w Polsce. OnGeo posiada bowiem największą zharmonizowaną bazę danych przestrzennych w Polsce. Rozpoczynając generowanie raportu już po 5 minutach otrzymasz dokument, w którym znajdziesz informacje o:

  • położeniu terenu,
  • fizjografii terenu,
  • infrastrukturze technicznej,
  • ograniczenia formalnoprawne,
  • zagrożenia i uciążliwości,
  • energia słoneczna,
  • otoczenie i obiekty użyteczności publicznej.

Wszystkie dane są zaprezentowane w postaci konkretnych liczb oraz czytelnych map. Do Ciebie też zależy decyzja, które z nich znajdą się w Twoim raporcie.

Zobacz przykładowy raport 

Jak bezpłatnie wygenerować Raport o terenie?

Pracujesz w branży projektowej? Już dziś możesz wygenerować bezpłatnie Raport o terenie OnGeo dla dowolnie wybranej przez siebie działki w Polsce. Właściciel serwisu szuka do współpracy architektów i urbanistów, którzy zdecydują się przetestować jego produkt. Wygenerowanie raportu w ramach testów jest całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące. Firma OnGeo w zamian oczekuje jedynie opinii dotyczącej produktu. Aby wziąć udział w testach wystarczy wysłać maila o treści "konto testowe dla architektów i urbanistów" na adres: kontakt@ongeo.pl. Akcja jest ograniczona czasowo.

Napisz do nas → wygeneruj bezpłatnie swój raport 

Zdecyduj, czego potrzebujesz

Możesz pomyśleć: ok, ale ile to mnie będzie później kosztować? Standardowa cena jednego modułu zaczyna się od 22 zł. Sam decydujesz, co kupujesz i płacisz tylko za te informacje, które są Ci potrzebne. Architekci mogą skorzystać także z możliwości stałej współpracy biznesowej, która zakłada dużo korzystniejsze ceny.

Zapisz się na bezpłatny test Raportu o terenie!

Skorzystaj z poniższego formularza 📃👇

Avatar: Róża Mituś
Róża Mituś

Redaktorka w serwisie OnGeo.pl