Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Geoportal dla architektów: jak szybko i sprawnie rozeznać ograniczenia terenu?

Głosów: 51, średnia ocen: 4.6
mock

Wstępne wyobrażenia klienta odnośnie projektu architektonicznego, a faktyczne możliwości jego realizacji są często rozbieżne. Niejednokrotnie ograniczenia stawia sama lokalizacja nieruchomości.

Właściciele działek bywają nieświadomi tych ograniczeń. Oddając w ręce architekta stworzenie projektu nie sprawdzają np. form ochrony przyrody, czy teren jest podmokły, lub część działki leży na terenie osuwiskowym, nie wspominając o tak oczywistej rzeczy jaką jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. O ile też w projekcie samego budynku można poprawić wiele, to z pewnością nie będziemy mieć wpływu na ograniczenia formalne i środowiskowe, a je także musimy brać pod uwagę.

  • Jeżeli jesteś architektem lub urbanistą możesz wygenerować bezpłatnie Raport o terenie OnGeo dla dowolnie wybranej przez siebie działki w Polsce.
  • Raporty o terenie to dostęp do informacji o każdej działce w Polsce w bardzo przejrzystej formie. 

Wielowymiarowa diagnoza działki w 5 minut

Architekt, który chce dobrze zarządzać czasem swojej pracy, powinien więc odpowiedzieć sobie na pytania: które informacje o nieruchomości są dla mnie najważniejsze? Z ilu sprawdzonych źródeł je pozyskuję? Ile czasu poświęcam na diagnozę działki? Czy zawsze mam czas, żeby przygotować dla klienta dokument z diagnozą terenu w przystępnej dla niego formie?

Wyobraź teraz sobie miejsce, w którym są zebrane informacje o każdej działce w Polsce - wszystkie, jakich potrzebujesz. Dane te są pobierane z rządowych i samorządowych źródeł. Aktualizowane na bieżąco. Masz do nich dostęp 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Możesz je uzyskać online - siedząc za biurkiem. Wskazujesz tylko działkę, która Cię interesuje, wybierasz, które informacje o niej chcesz pobrać i... już po 5 minutach dostajesz dokument w formie przejrzystego raportu. Proste, prawda?

Informacje, do których będziesz mieć szybki dostęp

Takie właśnie możliwości dają Ci Raporty o terenie OnGeo. Na stronie ongeo.pl/raporty dokonasz diagnozy każdej działki w Polsce. OnGeo posiada bowiem największą zharmonizowaną bazę danych przestrzennych w Polsce. Rozpoczynając generowanie raportu już po 5 minutach otrzymasz dokument, w którym znajdziesz informacje o:

  • położeniu terenu,
  • fizjografii terenu,
  • infrastrukturze technicznej,
  • ograniczenia formalnoprawne,
  • zagrożenia i uciążliwości,
  • energia słoneczna,
  • otoczenie i obiekty użyteczności publicznej.

Wszystkie dane są zaprezentowane w postaci konkretnych liczb oraz czytelnych map. Do Ciebie też zależy decyzja, które z nich znajdą się w Twoim raporcie.

Zobacz przykładowy raport 

Jak bezpłatnie wygenerować Raport o terenie?

Pracujesz w branży projektowej? Już dziś możesz wygenerować bezpłatnie Raport o terenie OnGeo dla dowolnie wybranej przez siebie działki w Polsce. Właściciel serwisu szuka do współpracy architektów i urbanistów, którzy zdecydują się przetestować jego produkt. Wygenerowanie raportu w ramach testów jest całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące. Firma OnGeo w zamian oczekuje jedynie opinii dotyczącej produktu. Aby wziąć udział w testach wystarczy wysłać maila o treści "konto testowe dla architektów i urbanistów" na adres: kontakt@ongeo.pl. Akcja jest ograniczona czasowo.

Napisz do nas → wygeneruj bezpłatnie swój raport 

Zdecyduj, czego potrzebujesz

Możesz pomyśleć: ok, ale ile to mnie będzie później kosztować? Standardowa cena jednego modułu zaczyna się od 22 zł. Sam decydujesz, co kupujesz i płacisz tylko za te informacje, które są Ci potrzebne. Architekci mogą skorzystać także z możliwości stałej współpracy biznesowej, która zakłada dużo korzystniejsze ceny.

Zapisz się na bezpłatny test Raportu o terenie!

Skorzystaj z poniższego formularza 📃👇

Kontakt


Administratorem Państwa danych osobowych jest firma OnGeo AL7 A. Łabaj Spółka komandytowa Sp.k. z siedzibą w Krakowie, ul. Józefa Marcika 4, 30-443 Kraków.Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres Administratora danych OnGeo z adresu, którego zgoda dotyczy. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych.
Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności

Zadzwoń
(pracujemy w dni robocze w godz. 8:00 - 16:00)

Róża Mituś

Redaktorka w serwisie OnGeo.pl

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak