Rynek nieruchomości

OLX nieruchomości - numer 1 w rankingu najpopularniejszych portali nieruchomości

Monika Byś
2022-06-29
~3 min
Post zaktualizowany: 2022-12-14
Głosów: 41, średnia ocen: 5
portal olx

Niedawno opublikowaliśmy ranking najpopularniejszych portali nieruchomości 2022. Dzisiaj przyjrzyjmy się bliżej serwisom ogłoszeniowym z naszej listy. Na pierwszy ogień przedstawiamy portal olx.pl - numer jeden w rankingu. 

  • OLX.pl to serwis ogłoszeniowy oferujący ogłoszenia lokalne w 24 głównych kategoriach w tym Nieruchomości. 
  • W maju 2022 r. wygenerował on ruch aż 106 mln wejść na stronę w ciągu miesiąca! Dodatkowo serwis zajął pierwsze miejsce wśród portali względem unikanych użytkowników* - 28,7 mln wyświetleń.

Czym jest portal OLX.pl?

OLX.pl to serwis ogłoszeniowy oferujący ogłoszenia lokalne w 24 głównych kategoriach m.in.: Nieruchomości, Moda, Zwierzęta, Motoryzacja, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja i inne. Część z ogłoszeń jest całkowicie bezpłatna - taka możliwość dotyczy m.in. nieruchomości przeznaczonych na wynajem.

W zakresie nieruchomości portal olx.pl oferuje zamieszczenie ogłoszeń domów, mieszkań, działek i innych nieruchomości na sprzedaż lub wynajem. Ogłoszenia można dodatkowo wyróżnić za dopłatą, dzięki czemu ogłoszenie będzie widoczne na pierwszej stronie przez okres 7 lub 30 dni. Takie działanie znacznie zwiększa szansę na sprzedaż i wynajem nieruchomości w krótkim czasie i w korzystnej cenie.

Ile kosztuje zamieszczenie ogłoszenia w sekcji Nieruchomości w portalu OLX?

Aktualne ceny zamieszczenia ogłoszeń na portalu sporządzone są na dzień 29.06.2022 r. Ceny mogą ulec zmianie.

 

Pojedyncze ogłoszenie 

Pakiet ogłoszeń 

standard

premium*

3 ogłoszenia

6 ogłoszeń

9 ogłoszeń

 

Sprzedaż

dom51,99 zł98,99 zł145,99 zł282,99 zł408,99 zł
mieszkanie 55,99 zł109,99 zł157,99 zł306,99 złbrak
działka 47,99 zł87,99 zł135,99 zł260 zł376,99 zł

*ogłoszenie premium, czyli 3x odświeżenie ogłoszenia i personalizowana strona ogłoszenia

Ranking najpopularniejszych portali nieruchomościowych 2022

W czerwcu opublikowaliśmy ranking najlepszym portali nieruchomościowych 2022 w którym przedstawiliśmy 8 najpopularniejszych serwisów ogłoszeniowych. Przygotowaliśmy 8 list rankingowych opartych o analizę z kilku źródeł - analiza słów kluczowych google, aplikacja Similarweb oraz zebrane dane bezpośrednio ze stron internetowych twórców.

Naszą listę rankingową otwierał właśnie portal OLX. W maju 2022 r. wygenerował on ruch aż 106 mln wejść na stronę w ciągu miesiąca! Dodatkowo serwis zajął pierwsze miejsce wśród portali względem unikanych użytkowników* - 28,7 mln wyświetleń.

* faktyczna liczba użytkowników, którzy odwiedzili stronę serwisu danego miesiąca

Zapewne pojawi się jednak pytanie - co właściwie robi portal olx w raporcie, skoro nie jest on serwisem typowo przeznaczonym dla nieruchomości. Przede wszystkim - zrobiliśmy to świadomie, a zaraz wytłumaczymy dlaczego.

Serwis ogłoszeniowy tego typu ma jedynie wydzieloną sekcję poświęconą nieruchomościom, więc obserwacja całościowego ruchu miesięcznego nie jest miarodajnym wskaźnikiem popularności portalu. Dobrze o tym wiemy, ale... Serwis o którym mowa jest portalem najchętniej wybieranym przez deweloperów. Przez to znaczna część nieruchomości stanowiących np. część większego przedsięwzięcia ląduje właśnie na tego typu serwisach. Argument, że poza nieruchomościami można na nim znaleźć również np. części samochodowe, czy odzież używaną powoduje, że użytkownikowi łatwiej jest posługiwać się uniwersalnym serwisem, gdzie wszystko jest w jednym miejscu.

Planujesz zakup działki? Zdiagnozuj ją przed zakupem!

Skorzystaj z usługi Raport o terenie, dostępnej w portalu OnGeo.pl. Raport możesz wygenerować dla dowolnego miejsca (działki/terenu) w Polsce. Usługa dostępna jest on-line, dla każdego. Cena raportu wynosi od kilkunastu do kilkuset złotych - w zależności od wybranego zakresu raportu i powierzchni terenu. Raport zostanie przygotowany w kilka minut od zamówienia. 

Zobacz, jak wygląda raport dla przykładowej działki: ongeo.pl/raporty/przykladowy-raport.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.