Rynek nieruchomości

ADRESOWO - portal gdzie dodasz ogłoszenie za darmo

Monika Byś
2022-07-01
~4 min
Post zaktualizowany: 2023-05-28
Głosów: 45, średnia ocen: 4.8
adresowo

W czerwcu opublikowaliśmy ranking najpopularniejszych portali nieruchomości 2022. Dzisiaj przyjrzyjmy się bliżej kolejnemu serwisowi z listy - adresowo.pl. Serwis adresowo jest jedynym portalem z rankingu, w którym właściciele nieruchomości mogą dodać standardowe ogłoszenie za darmo. 

  • Serwis adresowo.pl pobiera opłatę za dostęp do ogłoszeń dodanych bezpłatnie. Wrzucenie samego ogłoszenia jest darmowe i bezterminowe.
  • W rankingu dotyczącym szacunkowego ruchu całościowego w maju 2022 r. serwis adresowo.pl uplasował się na 5. miejscu. Według wskazań narzędzia Similarweb monitorującego ruch i popularność stron internetowych portal ten w maju odnotował 3,2 mln wyświetleń oraz 1,4 mln użytkowników unikalnych.

Klika słów o portalu adresowo.pl

Adresowo jest portalem zajmującym się wyłącznie rynkiem nieruchomości, co oznacza, że w przeciwieństwie do omawianych już portali olx i gratka, nie znajdziesz tutaj ogłoszeń np. dotyczących sprzedaży części samochodowych. Adresowo publikuje zarówno ogłoszenia sprzedaży, jak i wynajmu nieruchomości.

Omawiany serwis pobiera opłatę za dostęp do ogłoszeń dodanych bezpłatnie. Wrzucenie samego ogłoszenia jest darmowe, natomiast w momencie, w którym potencjalny kupiec chciałby skontaktować się z właścicielem mieszkania, po kliknięciu w opcje “kontakt” musi on się najpierw zarejestrować, a następnie wykupić pakiet, aby móc dostać informacje kontaktowe do sprzedawcy owego lokalu.

Ile zapłacisz za dodanie ogłoszenia?

Dodanie standardowego ogłoszenia jest darmowe, a także bezterminowe. Twórcy portalu gwarantują, że nieruchomość na sprzedaż lub wynajem będzie widoczna tak długo, jak tylko ogłoszenie będzie aktualne. Dodawanie ogłoszeń za darmo możliwe jest tylko dla właścicieli nieruchomości, natomiast oferty pośredników zostaną usunięte. Jeśli jednak zamierzasz wyróżnić ogłoszenie, możesz skorzystać z pakietu premium. Cennik podajemy poniżej (aktualność cennika na dzień 01.07.2022 r.):

Ogłoszenie premium

14 dni 

30 dni

60 dni 

79 zł

89 zł

118 zł

Co daje ogłoszenie premium?

  • wyświetlanie na górze listy ogłoszeń dla zalogowanych i aktywnie szukających nieruchomości użytkowników,
  • widoczne dla 3 mln osób szukających nieruchomości na adresowo.pl,
  • promocja w boksie Polecane na stronie głównej,
  • wysokie pozycje w wyszukiwarce Google.

Ranking najpopularniejszych portali nieruchomościowych 2022

W czerwcu opublikowaliśmy ranking najlepszym portali nieruchomościowych 2022 w którym przedstawiliśmy 8 najpopularniejszych serwisów ogłoszeniowych. Przygotowaliśmy 8 list rankingowych opartych o analizę z kilku źródeł - analiza słów kluczowych google, aplikacja Similarweb oraz zebrane dane bezpośrednio ze stron internetowych twórców.

Jak wypadł portal adresowo.pl w rankingu OnGeo.pl?

W rankingu dotyczącym szacunkowego ruchu całościowego w maju 2022 r. serwis adresowo uplasował się na 5. miejscu. Miejsca 1-4 zajmują kolejno: olx.pl, otodom.pl, nieruchomosci-online i gratka. Według wskazań narzędzia Similarweb monitorującego ruch i popularność stron internetowych portal ten w maju odnotował 3,3 mln wyświetleń oraz 1,4 mln użytkowników unikalnych*. Serwis zajął również 3. miejsce w rankingu popularności hasła "działki adresowo" w wyszukiwarce google - średnio 170 wyszukiwań w google.

*faktyczna liczba użytkowników, którzy odwiedzili stronę serwisu danego miesiąca z tego samego IP.

Należy jednak zwrócić uwagę, iż biorąc pod uwagę wyłącznie typowe serwisy ogłoszeniowe, portal adreswow.pl zajmuje już 3. miejsce na liście najpopularniejszych portali nieruchomościowych w Polsce. Potwierdzają to analizy przeprowadzone przy pomocy narzędzia Similarweb. Zgodnie z nimi w nim w zakresie ang. Business and Consumer Services → Real Estate (In Poland), czyli Usługi biznesowe i konsumenckie → Nieruchomości (W Polsce) portal adresowo.pl zajmuje 3. miejsce w rankingu.

Zgodnie z tym samym narzędziem Similarweb, portal odnotował jednak wzrost liczby wyszukiwań w czerwcu w porównaniu w majem 2022 o 0,1 mln wejść. W czerwcu serwis wyświetlono już 3,4 mln razy.

Całościowa liczba wyświetleń portalu adresowo w ciągu 3 ostatnich miesięcy
Całościowa liczba wyświetleń portalu adresowo w ciągu 3 ostatnich miesięcy, źródło: Similarweb

Pobierz zestaw informacji o działce w Raporcie o terenie OnGeo.pl

Raport o terenie OnGeo to kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce. Przydatny jest w każdej sytuacji kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Do sytuacji takich należy nie tylko kupno, czy sprzedaż nieruchomości, ale też określenie jaki potencjał inwestycyjny ma lokalizacja oraz jaką jakość życia gwarantuje jej rezydentowi.

W Raporcie, oprócz doskonałego zwymiarowania gruntu i obliczeń jego cech fizycznych oraz opisu otoczenia można uzyskać bardzo istotne informacje na temat planowanych zmian w otoczeniu, np. przeznaczenia w Miejscowym Planie Zagospodarowania przestrzennego, planowanych dróg, czy wydanych pozwoleń na budowę, w tym planowanych inwestycji uzbrojenia terenu, które już uzyskały prawomocne decyzje.

Główną zaletą Raportu o Terenie jest szybkość dostępu do informacji. Informacja dostępna jest „od ręki”. Kilkaset cech działki prezentowanych jest w formie przejrzystego dokumentu, który wygenerujesz w 5 minut. Obecnie raport posiada do 50 stron opisu i ilustracji na temat jednej nieruchomości. Ręczne sporządzenie takiego raportu z dostępnych źródeł zajmuje 
od jednego do kilku dni pracy. Jeżeli cenisz sobie swój czas lub czas swoich pracowników to Raport o Terenie OnGeo jest dla Ciebie.

Indywidualne zbieranie informacji z różnych źródeł nie gwarantuje pozyskania całości informacji jakie dostarcza Raport, ani też jednolitości i spójności tej informacji. Informacje przedstawiane w Raporcie maja bowiem wysoki stopień przetworzenia. Są tu wyniki wysoce wyspecjalizowanych analiz przestrzennych i danych rekombinowanych z różnych źródeł, w celu wyciągnięcia najistotniejszych gospodarczo informacji.

Zobacz, jak wygląda przykładowy raport o terenie: ongeo.pl/raporty/przykladowy-raport.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.