Rynek nieruchomości

Portal Gratka – wystaw nieruchomości na sprzedaż i na wynajem

Monika Byś
2022-06-30
~4 min
Post zaktualizowany: 2022-12-19
Głosów: 39, średnia ocen: 5
gratka

Niedawno opublikowaliśmy ranking najpopularniejszych portali nieruchomości 2022. Dzisiaj przyjrzyjmy się bliżej serwisom ogłoszeniowym z naszej listy. Tym razem zajmiemy się serwisem gratka.pl. Portal gratka mimo iż nie jest typowym portalem nieruchomościowym, to wciąż zajmuje wysokie miejsce w rankingu. 

  • To jeden z największych i najpopularniejszych serwisów ogłoszeniowych w Polsce. Posiada bogatą bazę ogłoszeń – ponad 200 tys. w samej kategorii nieruchomości.
  • W rankingu dotyczącym szacunkowego ruchu całościowego w maju 2022 r. serwis gratka.pl uplasował się na 4. miejscu. Według wskazań narzędzia Similarweb monitorującego ruch i popularność stron internetowych portal ten w maju odnotował 4,2 mln wyświetleń oraz 2,1 mln użytkowników unikalnych.
  • Portal gratka.pl odnotował również wysokie - 2 miejsce - na liście portali z największą miesięczną liczbą wyszukiwania hasła "domy gratka" w google - 2 900 wyszukiwań.

Kilka słów o portalu gratka.pl

To jeden z największych i najpopularniejszych serwisów ogłoszeniowych w Polsce. Posiada bogatą bazę ogłoszeń – ponad 200 tys. w samej kategorii nieruchomości - stan na 30.06.2022r.

Serwis skierowany jest do zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i biznesowych. Według danych podanych na stronie głównej portalu, użytkownik poszukujący nieruchomości spędza w serwisie średnio 13 minut generując w tym czasie 30 odsłon. Największy zasięg dokumentuje w województwach: mazowieckim - 203 tys. unikatowych użytkowników*, śląskim - 193 tys. oraz małopolskim - 150 tys. Dane te pochodzą ze strony gratka.pl, stan na wrzesień 2019 r.

*faktyczna liczba użytkowników, którzy odwiedzili stronę serwisu danego miesiąca z tego samego IP.

Ile zapłacisz za dodanie ogłoszenia?

Ogłoszenie podstawowe*

Pakiet optymalny**

Pakiet premium***

79,99 zł

149 zł

243,98 zł

*podstawowe – ogłoszenia widoczne 31 dni, publikacja w gratka.pl, morizon.pl i serwisach grupy
**optymalny – ogłoszenie widoczne przez 62 dni, publikacja w gratka.pl i Grupie, wyższa pozycja na liście ogłoszeń przez 14 dni,
***premium - ogłoszenie widoczne przez 62 dni, publikacja w gratka.pl i Grupie, wyższa pozycja na liście ogłoszeń przez 62 dni, etykieta „Super oferta” na liście ogłoszeń.

Ranking najpopularniejszych portali nieruchomościowych 2022

W czerwcu opublikowaliśmy ranking najlepszym portali nieruchomościowych 2022 w którym przedstawiliśmy 8 najpopularniejszych serwisów ogłoszeniowych. Przygotowaliśmy 8 list rankingowych opartych o analizę z kilku źródeł - analiza słów kluczowych google, aplikacja Similarweb oraz zebrane dane bezpośrednio ze stron internetowych twórców.

Podobnie jak w przypadku olx.pl pojawi się pytanie - co właściwie robi portal gratka w raporcie, skoro nie jest on serwisem typowo przeznaczonym dla nieruchomości. Przede wszystkim - zrobiliśmy to świadomie, a zaraz wytłumaczymy dlaczego.

Serwis ogłoszeniowy tego typu ma jedynie wydzieloną sekcję poświęconą nieruchomościom. Oznacza to, że obserwacja całościowego ruchu miesięcznego nie jest miarodajnym wskaźnikiem popularności portalu. Dobrze o tym wiemy, ale... Serwis o którym mowa jest jednym z najchętniej wybieranych portali wśród agentów nieruchomościowych. Dodatkowo portal gratka (podobnie jak olx) bezpośrednio współpracują z typowymi portalami nieruchomościowymi tworząc Grupę. Tym samym ogłoszenia publikowane na portalach z Grupy lądują również ogólnych portalach ogłoszeniowych. Takie działania generują ruch na stronie i sprawia, ze użytkownik, który poszukuje np. części samochodowej ma możliwość poszukać nieruchomości w serwisie który już zna i ceni. Rozliczenia za ogłoszenie twórcy dokonują we władnym zakresie, aby rozwiązanie było korzystne dla każdej ze stron.

Jak wypadł portal gratka.pl w rankingu OnGeo.pl?

W rankingu dotyczącym szacunkowego ruchu całościowego w maju 2022 r. serwis gratka.pl uplasował się na 4. miejscu zaraz po portalu olx.plotodom.pl oraz nieruchomosci-online Według wskazań narzędzia Similarweb monitorującego ruch i popularność stron internetowych portal ten w maju odnotował 4,2 mln wyświetleń oraz 2,1 mln użytkowników unikalnych*. Omawiany serwis zajął również:

  • 4. miejsce na liście serwisów z największą liczbą ogłoszeń działek – 49 252 ogłoszeń,
  • 3. miejsce na liście serwisów z największą liczbą ogłoszeń domów – 37 274 ogłoszeń,
  • 3. miejsce na liście serwisów z największą liczbą ogłoszeń mieszkań – 99 755 ogłoszeń.

Portal gratka.pl odnotował również wysokie - 2 miejsce - na liście portali z największą miesięczną liczbą wyszukiwania hasła "domy gratka" w google - 2 900 wyszukiwań.

Pobierz zestaw informacji o działce w Raporcie o terenie OnGeo.pl

Raport o terenie OnGeo to kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce. Przydatny jest w każdej sytuacji kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Do sytuacji takich należy nie tylko kupno, czy sprzedaż nieruchomości, ale też określenie jaki potencjał inwestycyjny ma lokalizacja oraz jaką jakość życia gwarantuje jej rezydentowi.

W Raporcie, oprócz doskonałego zwymiarowania gruntu i obliczeń jego cech fizycznych oraz opisu otoczenia można uzyskać bardzo istotne informacje na temat planowanych zmian w otoczeniu, np. przeznaczenia w Miejscowym Planie Zagospodarowania przestrzennego, planowanych dróg, czy wydanych pozwoleń na budowę, w tym planowanych inwestycji uzbrojenia terenu, które już uzyskały prawomocne decyzje.

Główną zaletą Raportu o Terenie jest szybkość dostępu do informacji. Informacja dostępna jest „od ręki”. Kilkaset cech działki prezentowanych jest w formie przejrzystego dokumentu, który wygenerujesz w 5 minut. Obecnie raport posiada do 50 stron opisu i ilustracji na temat jednej nieruchomości. Ręczne sporządzenie takiego raportu z dostępnych źródeł zajmuje 
od jednego do kilku dni pracy. Jeżeli cenisz sobie swój czas lub czas swoich pracowników to Raport o Terenie OnGeo jest dla Ciebie.

Indywidualne zbieranie informacji z różnych źródeł nie gwarantuje pozyskania całości informacji jakie dostarcza Raport, ani też jednolitości i spójności tej informacji. Informacje przedstawiane w Raporcie maja bowiem wysoki stopień przetworzenia. Są tu wyniki wysoce wyspecjalizowanych analiz przestrzennych i danych rekombinowanych z różnych źródeł, w celu wyciągnięcia najistotniejszych gospodarczo informacji.

Zobacz, jak wygląda przykładowy raport o terenie: ongeo.pl/raporty/przykladowy-raport.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.