Rynek nieruchomości

OTODOM – portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości na rynku

Monika Byś
2022-06-30
~3 min
Post zaktualizowany: 2022-12-13
Głosów: 43, średnia ocen: 5
otodom

Niedawno opublikowaliśmy ranking najpopularniejszych portali nieruchomości 2022. Dzisiaj przyjrzyjmy się bliżej serwisom ogłoszeniowym z naszej listy. Tym razem zajmiemy się serwisem otodom.pl, czyli serwisem o największej licznie ogłoszeń nieruchomościowych na polskim rynku.

  • Portal OTODOM zajmuje się wyłącznie rynkiem nieruchomości i tym samym umożliwia użytkownikom zarówno przeglądanie, jak i zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości.
  • Serwis otodom okazał się najlepszy zarówno pod względem liczby ogłoszeń sprzedaży domów (53 698 ogłoszeń), jak i mieszkań (154 629 ogłoszeń).
  • Biorąc pod uwagę wyłącznie typowe serwisy ogłoszeniowe, portal otodom.pl zajmuje zdecydowanie 1 miejsce na liście. Potwierdzają to analizy przeprowadzone przy pomocy narzędzia Similarweb.

Kilka słów o portalu OTODOM.PL

W przeciwieństwie do prezentowanego wcześniej serwisu OLX, portal OTODOM zajmuje się wyłącznie rynkiem nieruchomości.

OTODOM.PL umożliwia użytkownikom zarówno przeglądanie, jak i zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości - w szczególności mieszkań, domów, biur czy pokoi. W serwisie można również zamieścić reklamę swojej firmy i świadczonych usług, jeśli tylko są one związane z rynkiem nieruchomości. Twórcy zapewniają ogłoszeniodawcom dotarcie z ofertą do dużej liczby zainteresowanych odbiorców. Natomiast poszukującym nieruchomości gwarantują stale powiększającą się bazę ogłoszeń sprzedaży lub wynajmu nowych mieszkań i lokali z rynku wtórnego oraz firm i usług działających w branży.

Ile zapłacisz za dodanie ogłoszenia?

 

Pakiet ogłoszeń

podstawowy*

optymalny**

premium***

Wynajem69 zł89 zł129 zł
Sprzedaż 89 zł139 zł159 zł

*podstawowy (w zależności od rodzaju ogłoszenia):
wynajem: ogłoszenie widoczne przez 30 dni w 2 serwisach jednocześnie na stronie i olx
sprzedaż: ogłoszenie widoczne przez 30 dni tylko w serwisie otodom

**optymalny (w zależności od rodzaju ogłoszenia):
wynajem: ogłoszenie widoczne przez 30 dni w 2 serwisach jednocześnie na stronie i olx, 2 podbicia, 15 dni promwania TOP
sprzedaż: ogłoszenie widoczne przez 30 dni w 2 serwisach jednocześnie na stronie i olx, 1 podbicie, 15 dni promowania TOP

***premium (w zależności od rodzaju ogłoszenia):
wynajem: ogłoszenie widoczne przez 30 dni w 2 serwisach jednocześnie na stronie i olx, 4 podbicia, 30 dni promowania TOP, 1 dzień promowania na stronie głównej
sprzedaż: ogłoszenie widoczne przez 30 dni w 2 serwisach jednocześnie na stronie i olx, 7 podbić, 30 dni promowania TOP

Ranking najpopularniejszych portali nieruchomościowych 2022

W czerwcu opublikowaliśmy ranking najlepszym portali nieruchomościowych 2022 r. w którym przedstawiliśmy 8 najpopularniejszych serwisów ogłoszeniowych. Przygotowaliśmy 8 list rankingowych opartych o analizę z kilku źródeł - analiza słów kluczowych google, aplikacja Similarweb, a także zebrane dane bezpośrednio ze stron internetowych twórców.

Jak wypadł portal OTODOM w rankingu OnGeo.pl?

Serwis otodom okazał się najlepszy zarówno pod względem liczby ogłoszeń sprzedaży domów (53 698 ogłoszeń), jak i mieszkań (154 629 ogłoszeń) – stan na 15.06.2022 r.

Całkowity ruch na stronie otodom.pl odnotowany w maju 2022 r. to aż 15,3 mln wejść. W maju platforma otodom.pl miała wynik o 30 % lepszy niż znajdująca się jako trzecia w rankingu platforma nieruchomosci-online.pl (4,6 mln odwiedzających). Natomiast jeśli chodzi o użytkowników indywidualnych, czyli faktyczną liczbę użytkowników, którzy odwiedzili serwis danego miesiąca - to ich liczba wynosiła 5,3 mln.

Należy jednak zwrócić uwagę, iż biorąc pod uwagę wyłącznie typowe serwisy ogłoszeniowe, portal otodom.pl zajmuje zdecydowanie 1 miejsce na liście. Potwierdzają to analizy przeprowadzone przy pomocy narzędzia Similarweb. Zgodnie z nimi w nim w zakresie ang. Business and Consumer Services → Real Estate (In Poland), czyli 
Usługi biznesowe i konsumenckie → Nieruchomości (W Polsce) portal otodom.pl zajmuje 1 miejsce w rankingu.

Pobierz zestaw informacji o działce w Raporcie o terenie OnGeo.pl

Raport o terenie OnGeo to kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce. Przydatny jest w każdej sytuacji kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Do sytuacji takich należy nie tylko kupno, czy sprzedaż nieruchomości, ale też określenie jaki potencjał inwestycyjny ma lokalizacja oraz jaką jakość życia gwarantuje jej rezydentowi.

W Raporcie, oprócz doskonałego zwymiarowania gruntu i obliczeń jego cech fizycznych oraz opisu otoczenia można uzyskać bardzo istotne informacje na temat planowanych zmian w otoczeniu, np. przeznaczenia w Miejscowym Planie Zagospodarowania przestrzennego, planowanych dróg, czy wydanych pozwoleń na budowę, w tym planowanych inwestycji uzbrojenia terenu, które już uzyskały prawomocne decyzje. Sprawdź, jak wygląda raport dla przykładowej działki: ongeo.pl/raporty/przykladowy-raport.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.