News

Jednolity tekst ustawy o gospodarce nieruchomościami

Monika Byś
2023-02-28
~2 min
Głosów: 15, średnia ocen: 4.9
jednolity test ustawy o gospodarce nieruchomościami

24 lutego br. w Dzienniku Ustaw opublikowano jednolity tekst ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. poz. 344). Nowy tekst uwzględnia zmiany wprowadzone przez niektóre ustawy z 2022 r. 

  • 24 lutego w Dzienniku Ustaw ukazał się jednolity tekst ustawy o gospodarce nieruchomościami.
  • Ustawa wchodzi w życie po upływnie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Jednolity tekst ustawy o gospodarce nieruchomościami, który w ubiegłym tygodniu pojawił się w Dzienniku Ustaw uwzględnia zmiany wprowadzone: 

  1. ustawą z dnia 22 lipca 2022 r. o usprawnieniu procesu inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego (Dz. U. poz. 1846), 
  2. ustawą z dnia 7 października 2022 r. o zmianie niektórych ustaw w celu uproszczenia procedur administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz. U. poz. 2185
    oraz zmian wynikających z przepisów ogłoszonych przed dniem 11 stycznia 2023 r.

Ustawa wchodzi w życie po upływnie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 11 stycznia 2023 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o gospodarce nieruchomościami [link do ustawy]. 

Zdiagnozuj działkę z OnGeo.pl

Zakup działki to poważna decyzja, a sam wybór nieruchomości często wiąże się z dużym stresem. Chcąc się zabezpieczyć nie możesz polegać wyłącznie na informacjach od sprzedawcy, bo może on być świadomy wszystkich zagrożeń i ograniczeń, które kryje działka. Pamiętaj, że tylko rzetelna diagnoza działki może uwolnić Cię od stresu przed popełnieniem błędu.

Raport o Terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. Raport o Terenie to kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatny jest w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu działki trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.