Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Jak sprawdzić teren zamknięty - sprawdź dowolną działkę!

Głosów: 39, średnia ocen: 4.8
mock

Teren zamknięty to obszar o charakterze zastrzeżonym ze względu na obronność i bezpieczeństwo państwa, określone przez właściwych ministrów i kierowników urzędów centralnych. O tym, czym są dokładnie tereny zamknięte i kto je ustanawia, pisaliśmy w poprzednim wpisie: Tereny zamknięte – jaki to obszar, kto je ustanawia? W niniejszym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić teren zamknięty oraz jak możesz sprawdzić, czy Twoja działka znajduje się w otoczeniu obszaru zastrzeżonego.

  • Teren zamknięty to obszar o charakterze zastrzeżonym ze względu na obronność i bezpieczeństwo państwa.
  • Jeśli chcesz sprawdzić dowolną działkę w Polsce m.in. pod kątem występowania terenów zamkniętych, możesz pobrać Raport o Terenie OnGeo.pl i dostać gotową, czytelną informację w zaledwie 5 minut.

Czym są tereny zamknięte i kto je ustanawia?

Teren zamknięty to obszar o charakterze zastrzeżonym ze względu na obronność i bezpieczeństwo kraju. 

O tym, czy dana powierzchnia uznana zostanie za teren zamknięty decydują ministrowie i kierownicy urzędów centralnych, którzy zawiadamiają Głównego Geodetę Kraju o ustaleniach, a następnie podają klauzulę tajności informacji dotyczącą obiektów znajdujących się na takim terenie. W decyzji ustanawiającej nowe tereny zamknięte znajduje się dokumentacja geodezyjna określająca przebieg i powierzchnię terenu zamkniętego. Dokumentacja ta przekazywana jest do wglądu do właściwych starostw powiatowych.

Teren zamknięty w geoportalu na mapie, geoforum.pl

Wykaz terenów, jakie uznaje się za tereny zamknięte przez Ministra Obrony Narodowej publikowane są w Dziennikach Urzędowych MON. Najnowszą opublikowaną decyzją na dzień 13.07.2021r. jest Decyzja Nr 27/MON z dnia 15 marca 2021r. zmieniająca decyzję sprawie ustalenia terenów zamkniętych w resorcie obrony narodowej.

Tereny zamknięte w Raportach o Terenie 

Jeśli chcesz sprawdzić dowolną działkę w Polsce m.in. pod kątem występowania terenów zamkniętych, pobierz Raport o Terenie OnGeo.pl. Generując Raport otrzymasz gotową, czytelną informację w zaledwie 5 minut bez wychodzenia z domu. 

Analiza sprawdza, czy wskazany teren znajduje się na obszarze terenu zamkniętego, co pozwala Ci lepiej zdiagnozować działkę pod kątem inwestycji.

Co dostaniesz?

W ramach tematu “Tereny zamknięte” dostaniesz informację na mapie z zaznaczonym obszarem podlegającym analizie oraz dodatkowo dane w formie tabelarycznej z uwzględnieniem rodzaju terenu, odległości działki od obszaru zamkniętego (jeśli nieruchomość znajduje się w promieniu 300 m od granicy) oraz wiarygodność danych z wyznaczeniem aktualności danych.

Poniżej prezentujemy przykładowy Raport o Terenie z zaznaczonym terenem zamkniętym, czyli terenami kolejowymi. 

Fragment Raportu o Terenie dotyczącego terenów zamkniętych

Jak pobrać Raport o Terenie z terenem zamkniętym? 

  • W pierwszej kolejności wejdź na stronę OnGeo.pl
  • Wyszukaj, a następnie wybierz swoją działkę. Możesz tego dokonać na trzy sposoby:

Użyj pola wyszukiwarki. Wyszukaj działkę po adresie lub po numerze. Poniżej pola wyszukiwarki pojawi się lista podpowiedzi z działkami, które pasują do Twojego zapytania.

Wyszukaj raport o terenie za pomocą pola wyszukiwarki

Wskaż na mapie. Możesz przenieść się na część mapy, a następnie wskazać kursorem myszki interesującą Cię działkę. 

Wyszukaj raport o terenie za pomocą wskazania na mapie

Po prawej stronie mapy znajdziesz narzędzia pomagające w nawigacji mapą, czyli przybliżanie i oddalanie skali mapy oraz narzędzie mierzące odległości.

Wyszukaj raport o terenie za pomocą wskazania na mapie

Narysuj na mapie. Możesz przenieść się na część mapy, a następnie wskazać kursorem myszki interesującą Cię lokalizację działki. Następnie poprzez klikanie i zaznaczanie kolejno punktów zawężających obszar swojego zainteresowania, zostanie zaznaczony wybrany przez Ciebie obszar działki. Po prawej stronie mapy znajdziesz narzędzia pomagające w nawigacji mapą, czyli przybliżanie i oddalanie skali mapy oraz narzędzie mierzące odległości.

Wyszukaj raport o terenie za pomocą opcji narysuj
  • Zaznacz cechy terenu, które chciałbyś pobrać dla swojej działki, a następnie wybierz Strefy ochronne z zakładki Ograniczenia formalnoprawne.
Wybierz strefy ochronne
  • Opłacić Raport o Terenie. Pamiętaj, że sam wybierasz za co płacisz.

W Raporcie o działce masz możliwość wyłączenia pozostałych tematów, a w związku z tym cena będzie niższa. Jednak wybierając wszystkie tematy dostępne w Raporcie o Terenie dla wybranej działki zyskasz aż 20 % rabatu!

  • Gotowy Raport o Terenie otrzymasz na wskazany adres mailowy.

Monika Ojczyk

Analityk rynku nieruchomości, geodetka, specjalistka w zakresie prawa nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak