Na mapie

Znajdź kod pocztowy - Wyszukiwarka kodów pocztowych Na Mapie

Szczepan Sołtysik
2019-04-29
~3 min
Post zaktualizowany: 2024-01-24
Głosów: 46, średnia ocen: 4.4
wyszukiwarka kodów pocztowych

Chcesz znaleźć kod pocztowy dla dowolnej miejscowości w Polsce? A może szukasz miejscowości, dla której przyporządkowano dany kod pocztowy? Z pomocą przyjdzie Ci wyszukiwarka kodów pocztowych dostępna na Geoportalu Na Mapie

  • Aby skorzystać z wyszukiwarki kodów pocztowych, przejdź do mapy dostępnej na stronie geoportal-krajowy.pl
  • Wyszukiwarka kodów pocztowych to przydatne narzędzie, które umożliwia odnalezienie kodu pocztowego dla dowolnej miejscowości, ulicy lub numeru adresowego w Polsce.
  • Geoportal Krajowy Na Mapie powstał, by każdy miał bezpłatny dostęp do map zawierających podstawowe informacje o okolicy, w której posiada lub inwestuje w nieruchomości

Wyszukiwarka kodów pocztowych, czyli znajdź kod pocztowy na mapie

Wyszukiwarka kodów pocztowych to przydatne narzędzie, które umożliwia odnalezienie kodu pocztowego dla dowolnej miejscowości, ulicy lub numeru adresowego w Polsce. Korzystając z wyszukiwarki Na Mapie, wygenerujesz listę wszystkich kodów pocztowych, które obowiązują w Twoim mieście. Ponadto dzięki wyszukiwarce możesz również odszukać miejscowość lub ulicę związaną z konkretnym kodem pocztowym.

Aby skorzystać z wyszukiwarki kodów pocztowych, przejdź do mapy dostępnej na stronie geoportal-krajowy.pl

Przejdź do mapy w Geoportalu Krajowym Na Mapie
Przejdź do mapy w Geoportalu Krajowym Na Mapie

 

Wyszukiwarka kodów pocztowych Na Mapie - jak z niej skorzystać?

Po prawej stronie na stronie Geoportalu znajduje się pasek narzędziowy, gdzie znajdziesz narzędzia służące m.in. do porównania archiwalnych map lub do pomiaru powierzchni i długości terenowej. Przesuwając pasek w dół, pod koniec listy dostępnych narzędzi, znajdziesz “Wyszukiwarkę kodów pocztowych”. Aby z niej skorzystać, należy wybrać ikonę wyszukiwarki. 

Narzędzie Wyszukiwanie kodów pocztowych, Na Mapie
Narzędzie Wyszukiwanie kodów pocztowych, Na Mapie

Teraz wpisz adres lub kod pocztowy we wskazane pole (1). Jeśli szukasz kodu pocztowego przypisanego do danej miejscowości, wpisz jej nazwę. Przykładowo, jeśli potrzebujesz kodu dla adresu Zawoja 8, wpisz “Zawoja” w polu wyszukiwania. Po wpisaniu nazwy, rozwinie się lista adresów, które skojarzył automat. Teraz wybierz właściwy adres, który Cię interesuje. 

Wybierz miejscowość, która Cię interesuje, Na Mapie
Wybierz miejscowość, która Cię interesuje, Na Mapie

Po wybraniu adresu, otrzymasz przypisany do niego kod pocztowy. Geoportal wskaże Ci również działkę na mapie, której szukasz. Dzięki temu możesz sprawdzić dodatkowe informacje o nieruchomości - identyfikator i numer ewidencyjny, powierzchnię, współrzędne geograficzne i inne. 

Otrzymasz kod pocztowy dla Twojego adresu lub miejscowości, Na Mapie
Otrzymasz kod pocztowy dla Twojego adresu lub miejscowości, Na Mapie

W przypadku większych miejscowości lub miast, otrzymasz listę wszystkich dostępnych kodów pocztowych oraz ich liczbę. Wyszukiwarka działa również w drugą stronę - jeśli znasz kod pocztowy, możesz szukać miejscowości, które są do niego przypisane. 

Geoportal Krajowy Na Mapie - Twoje źródło informacji o działkach w Polsce

Geoportal Krajowy Na Mapie powstał, by każdy miał bezpłatny dostęp do map zawierających podstawowe informacje o okolicy, w której posiada lub inwestuje w nieruchomości. Prezentowane mapy są efektem długotrwałej pracy zespołu specjalistów, którzy w oparciu o otwarte dane publiczne tworzą przejrzyste i intuicyjne opracowania dla każdego. 

Znajdziesz tutaj podstawowe dane przydatne do weryfikacji przebiegu granic działek ewidencyjnych, sprawdzenia istotnych szczegółów dotyczących nieruchomości przed jej nabyciem, a także możliwość wstawienia mapy do ogłoszenia sprzedaży działki. Geoportal umożliwia analizę sąsiedztwa, uwzględniając aspekty zabudowy, dostępności komunikacyjnej, odległości od lasów, akwenów wodnych, terenów zielonych, a także rzeźby terenu. 

Dostępne informacje nie tylko pozwalają na poznanie terenu i przeglądanie wybranych miejsc na mapie w celach poznawczych, ale także mogą być wykorzystane w kontekście decyzji biznesowych. Możesz podejmować trafne decyzje oparte na danych odczytanych z mapy geoportalu krajowego, co stanowi istotne wsparcie dla działań biznesowych i planowania przestrzennego.

Avatar: Szczepan Sołtysik
Szczepan Sołtysik

Redaktor i przedstawiciel portalu OnGeo.pl