Jak znaleźć działkę w geoportalu OnGeo?

Jak znaleźć działkę w geoportalu OnGeo?
Jak znaleźć działkę w geoportalu OnGeo?
3.6 (71.67%) 36 votes

Wyszukiwanie działek w Geoportalu OnGeo 

Zastanawiasz się jak znaleźć działkę po numerze? Posiadasz informację o numerze działki, ale nie wiesz, która to dokładnie działka na mapie. Chcesz zlokalizować działkę po jej numerze? Korzystając z Geoportalu OnGeo w bardzo łatwy sposób znajdziesz działkę , którą jesteś zainteresowany. Jeśli nie znasz numeru działki, a wiesz gdzie działka się znajduje skorzystaj z mapy z numerami działek ewidencyjnych na OnGeo.pl i znajdź tutaj numer działki w raz z numerem obrębu ewidencyjnego.

Jak znaleźć działkę po numerze? 

Wejdź na stronę Geoportalu OnGeo i wyszukaj działkę.

Na stronie znajduje się wyszukiwarka działek. Skorzystaj z wyszukiwarki i wpisz wszystkie informacje na temat działki jakie znasz. Sam numer może nie wystarczyć do wyszukania działki musisz podać przynajmniej nazwę gminy, żeby zawężyć wyniki wyszukiwania.

Jak znaleźć działkę? Wyszukiwarka działek ewidencyjnych OnGeo

 

W podanym przykładzie wpisano nazwę gminy (Kraków), jednostki ewidencyjnej (Podgórze), numer obrębu ewidencyjnego (0030) i na końcu numer działki ewidencyjnej (209/1).

W przykładzie wpisane są pełne dane – jeśli nie znasz ich wszystkich wpisz tyle ile znasz! Przykładowo wpisz nazwę gminy i numer działki –pojawi Ci się kilka podpowiedzi – sprawdź wszystkie aż znajdziesz działkę, której szukasz. Wystarczy kliknąć w przycisk Szukaj i zostaniesz przekierowany na mapę z zaznaczoną działką (1), którą wybrałeś. Granice działki zostaną podświetlone, a na szarym polu pojawi się powierzchnia wyszukiwanego terenu. Dokładny adres ewidencyjny działki znajduje się w oknie wyszukiwarki (2). Jeśli okazało się, że szukałeś innej działki możesz z poziomu mapy zmienić wynik wyszukiwania wpisując ponownie numer działki w wyszukiwarce (2).

 

Wyszukana działka na mapie

 

 

Jak znaleźć nr ewidencyjny działki?

Myślisz: “Wiem gdzie jest działka, ale nie znam jej numeru”. Chcesz dowiedzieć się gdzie znaleźć nr ewidencyjny działki? Skorzystaj z Geoportalu OnGeo, żeby poznać adres ewidencyjny terenu, którym jesteś zainteresowany.

Wejdź na stronę Geoportalu OnGeo i wyszukaj adres (1) bądź wskaż działkę na mapie (2).

 

Wyszukaj nr ewidencyjny działki

W pierwszym przypadku po kliknięciu w przycisk Szukaj system przekieruje Cię na mapę zbliżoną do podanego adresu. Po wybraniu opcji wskaż na mapie przekierowany zostaniesz na stronę całej Polski i sam będziesz musiał zbliżyć się do odpowiedniego miejsca (możesz też skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się w prawym górnym rogu mapy).

W jednym i drugim przypadku następnym krokiem będzie kliknięcie w odpowiednie miejsce na mapie – w ten sposób wybierzesz działkę. Na lewym panelu znajdziesz informację o numerze działki i numerze obrębu ewidencyjnego.

 

Znajdź nr ewidencyjny działki

Analiza inwestycji

Dla odnalezionej działki w Portalu OnGeo.pl masz możliwość skorzystania z innowacyjnej usługi Raport o Terenie OnGeo, która pozwoli Ci przeanalizować inwestycję w tym miejscu. Dzięki naszej analizie dowiesz się m.in.

  • jakie dokładnie parametry ma działka (np. długość, obwód, czy współczynnik kształtu działki),
  • czy działka objęta jest planem miejscowym wraz  z linkiem do tego dokumentu,
  • czy w sąsiedztwie wydano nowe pozwolenia na budowę,
  • czy ten teren jest terenem zalewowym,
  • jakie jest średnioroczne zanieczyszczenie powietrza w tym rejonie.

Na lewym panelu znajduje się lista tematów, które są dostępne dla danej działki (wszystkie pogrubione tematy są dostępne (1)). Po kliknięciu w Potwierdź (2)należy dokonać płatności, po kilku minutach Raport o terenie będzie dostępny w postaci pdf.

 

Analiza inwestycji -raport


Related Posts

Plan zagospodarowania przestrzennego – dlaczego warto sprawdzić

Plan zagospodarowania przestrzennego – dlaczego warto sprawdzić

Plan zagospodarowania przestrzennego – dlaczego warto sprawdzić4.8 (96.67%) 6 votes Plan zagospodarowania przestrzennego jest jednym z podstawowych dokumentów decydujących o możliwościach inwestycyjnych działki. Bardzo często uchwalony na działce Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) decyduje o wzroście lub spadku jej wartości. Wartość działki może wzrosnąć, jeżeli […]

Raport planowanych inwestycji – wydane pozwolenia na budowę

Raport planowanych inwestycji – wydane pozwolenia na budowę

Raport planowanych inwestycji – wydane pozwolenia na budowę5 (100%) 5 votes Usługa raportów planowanych inwestycji – wydane pozwolenia na budowę Raporty planowanych inwestycji to usługa Geoportalu OnGeo.pl, dzięki tym informacją dowiesz się gdzie zostały wydane pozwolenia na budowę. Źródłem danych do raportów, są rejestry publiczne. […]2 thoughts on “Jak znaleźć działkę w geoportalu OnGeo?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *