Współpraca

Generator Ofert Inwestycyjnych dla PAIH

Monika Byś
2023-09-06
~2 min
Głosów: 13, średnia ocen: 5
Generator Ofert Inwestycyjnych dla PAIH

Generator Ofert Inwestycyjnych (GOI) to narzędzie online, które umożliwia samorządom oferowanie swoich terenów inwestycyjnych potencjalnym inwestorom. GOI jest dostępny na stronie internetowej PAIH, a korzystanie z niego jest bezpłatne. W bazie GOI znajduje się obecnie ponad 1000 ofert terenów o łącznej powierzchni ponad 10 000 ha. Projekt zrealizowała firma SmallGIS, założyciel portalu OnGeo.pl

  • Generator ofert inwestycyjnych jest aplikacją on-line umożliwiającą zbieranie danych o dostępnych ofertach inwestycyjnych w Polsce.
  • GOI jest dostępny na stronie internetowej PAIH, a korzystanie z niego jest bezpłatne.
  • Celem GOI jest zwiększenie atrakcyjności Polski jako miejsca do inwestowania.
  • W bazie GOI obecnie znajduje się ponad 1250 ofert terenów o powierzchni ponad 10 000 hektarów!
  • Wykonawcami projektu GOI dla Polskiej Agencji Inwestowania i Handlu jest firma SmallGIS - grupa założycielska portalu OnGeo.pl.

Generator Ofert Inwestycyjnych dla PAIH

Generator ofert inwestycyjnych jest aplikacją on-line umożliwiającą zbieranie danych o dostępnych ofertach inwestycyjnych w Polsce. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie, przeglądanie i porównywanie ofert na poziomie regionalnym i lokalnym. Dostępna jest w wersji polskiej i angielskiej. 

Zajrzyj na stronę projektu: https://baza.paih.gov.pl

Celem GOI jest zwiększenie atrakcyjności Polski jako miejsca do inwestowania. Narzędzie to pomaga samorządom docierać do potencjalnych inwestorów i przedstawiać im atrakcyjne oferty terenów inwestycyjnych. 

Projekt GOI dla Polskiej Agencji Inwestowania i Handlu zawdzięczamy firmie SmallGIS - grupie założycielskiej portalu OnGeo.pl. Efektem pracy grupy specjalistów jest bezpłatny produkt, który jest wykorzystywany przez samorządy z całej Polski do promowania własnych terenów inwestycyjnych. W bazie GOI obecnie znajduje się ponad 1250 ofert terenów o powierzchni ponad 10 000 hektarów!

Generator Ofert Inwestycyjnych dla PAIH
Generator Ofert Inwestycyjnych dla PAIH

O projekcie 

Generator Ofert Inwestycyjnych powstał jako część projektu pilotażowego „Standardy obsługi inwestora w samorządzie”. Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. 

Oferty lokalizacyjne (inwestycyjne) dostępne w aplikacji podzielone są na cztery główne obszary:

  1. greenfield, czyli tereny niezabudowane,
  2. brownfield, czyli tereny zabudowane - hale produkcyjne,
  3. turystyczne,
  4. oferty typu powierzchnie biurowe.
Generator Ofert Inwestycyjnych dla PAIH - przykładowa inwestycja
Generator Ofert Inwestycyjnych dla PAIH - przykładowa inwestycja

Aby utworzyć ofertę w GOI, samorząd musi wypełnić formularz, w którym podaje podstawowe informacje o terenie, takie jak jego wielkość, lokalizacja, dostęp do infrastruktury i udogodnienia dla inwestorów. Oferty są następnie weryfikowane przez PAIH, a dopiero później publikowane w bazie GOI.

Potencjalni inwestorzy mogą przeglądać oferty w GOI na podstawie różnych kryteriów - wielkość terenu, branża lub rodzaj inwestycji. Mogą również kontaktować się bezpośrednio z samorządami, aby uzyskać więcej informacji o danej ofercie.

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. klasę gruntu, uzbrojenie terenu, mpzp, formę ochrony przyrody, zagrożenia i uciążliwości, m.in. zagrożenia powodziowe i osuwiska.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.