Od 27 stycznia 2023 r. działa Elektroniczny Dziennik Budowy (EDB), czyli system umożliwiający prowadzenie dziennika budowy w wersji elektronicznej. Projekt dla Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego zrealizowali ci sami eksperci, którzy stworzyli geoportal OnGeo.pl.
Elektroniczny Dziennik Budowy EDB
- Projekt systemu EDB dla Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego zrealizowała firma Smallgis firma założycielska OnGeo.pl.
- Aby założyć EDB inwestor musi wejść na stronę https://e-dziennikbudowy.gunb.gov.pl.
Dziennik budowy to urzędowy dokument przebiegu robót budowlanych. Jego głównym celem jest zapewnienie dokumentacji i rejestracji postępu prac budowlanych, a także informacji o wszystkich materiałach, narzędziach i użytym na budowie sprzęcie. Dziennik budowy zawiera informacje o problemach, które wystąpiły w trakcie prac, a także o rozwiązaniach zastosowanych do ich rozwiązania. Jest to ważny dokument, ponieważ pozwala na śledzenie postępu prac i umożliwia sprawne i skuteczne zarządzanie projektem budowlanym.
Od 27 stycznia 2023 r. inwestor może skorzystać z systemu EDB, czyli z Elektronicznego Dziennika Budowy. Projekt i wykonanie tego innowacyjnego narzędzia dla branży budowlanej umożliwiła firma Smallgis, firma założycielska OnGeo.pl. Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniach specjalistów z wielu dziedzin - budowlańców, geodetów, planistów, programistów i inżynierów zarządzania projektami - stworzyliśmy narzędzie, dzięki któremu komunikacja pomiędzy Tobą - inwestorem, a pozostałymi uczestnikami procesu budowlanego, będzie nie tylko sprawniejsza, ale i znacznie prostsza. Od teraz korzystanie z e-dziennika budowy wymaga jedynie posiadania telefonu z dostępem do Internetu, co oznacza koniec spędzania całych godzin w kolejce do okienka urzędu.
Elektroniczny Dziennik Budowy znajdziesz na stronie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego pod adresem https://e-dziennikbudowy.gunb.gov.pl.
Co umożliwia Elektroniczny Dziennik Budowy?
Dzięki EDB każda osoba, która realizuje zamierzenie budowlane wymagające pozwolenia na budowę może:
- Wystąpić z wnioskiem do organu administracji architektoniczno-budowlanej o wydanie dziennika budowy. Uwaga, wniosek o wydanie e-dziennika budowy nic nie kosztuje;
- Dodawać i korygować wpisy do dziennika budowy;
- Dodawać uczestników procesu budowlanego - kierownika budowy, projektanta, inspektora nadzoru budowlanego, upoważnionego przedstawiciela inwestora;
- Zarządzać czasem uczestników procesu budowlanego;
- Złożyć dziennik budowy do organu nadzoru budowlanego po zakończeniu budowy.
Jak założyć Elektroniczny Dziennik Budowy?
Aby założyć EDB inwestor musi wejść na stronę https://e-dziennikbudowy.gunb.gov.pl. Do założenia konta w systemie należy wybrać jedną z trzech dostępnych usług zaufania - profil zaufany, e-dowód lub konto w jednym z banków świadczących usługę zaufania. Szczegółowa instrukcja zakładania e-dziennika budowy znajduje się w filmie poniżej:
Źródło: Smallgis, GUNB
Zdiagnozuj działkę z OnGeo.pl
Zakup działki to poważna decyzja, a sam wybór nieruchomości często wiąże się z dużym stresem. Chcąc się zabezpieczyć nie możesz polegać wyłącznie na informacjach od sprzedawcy, bo może on być świadomy wszystkich zagrożeń i ograniczeń, które kryje działka. Pamiętaj, że tylko rzetelna diagnoza działki może uwolnić Cię od stresu przed popełnieniem błędu.
Raport o Terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. Raport o Terenie to kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatny jest w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu działki trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.
Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.
Zdiagnozuj działkę.
Wyszukaj na mapie!
- „Bezpieczna Wisła” - Największy Suchy Zbiornik w Polsce
- Mapa ewidencyjna - co zawiera i kiedy będzie wymagana
- Wypis i wyrys z rejestru gruntów - jak uzyskać, co zawiera, kiedy jest potrzebny
- Minimalna wielkość działki budowlanej. Na co zwrócić uwagę i jakie należy zachować odległości od granic?
- Jak sprawdzić teren zamknięty - sprawdź dowolną działkę!
- KOD ZNIŻKOWY 10% na zakup Raportu o Terenie OnGeo.pl
-
DARMOWA CHECK-LISTA:
Co sprawdzić przed zakupem działki?
70 PYTAŃ, na które musisz odpowiedzieć zanim kupisz działkę!