News

100 tys. osób rzuciło się na zakup węgla przez Internet. Udało się 6 tysiącom

Monika Ojczyk
2022-06-08
~4 min
Post zaktualizowany: 2022-12-13
Głosów: 11, średnia ocen: 5
zakup węgla przez Internet

Ponad 103 tys. klientów próbowało w szczytowym momencie kupić węgiel w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Skierowane do sprzedaży ok. 25 tys. ton tego surowca starczyło na ponad sześć godzin. Z danych górniczej spółki wynika, że aż 100 tys. osób rzuciło się na zakup węgla przez Internet, a udało się tylko 6 tysiącom.

  • Od 31 maja 2022 r. obowiązują nowe zasady sprzedaży internetowej sprzedaży węgla z PGG. Teraz surowiec jest dostępny w e-sklepie dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki, zamiast - jak wcześniej - codziennie. 
  • Od początku roku e-sklep spółki obsłużył ponad 86 tys. klientów, do których trafiło łącznie ponad 300 tys. ton węgla. W sklepie internetowym zarejestrowanych jest obecnie 318 tys. kont użytkowników.
  • Popyt jest olbrzymi - większy od dostępności węgla. Dotąd często zdarzało się, że strona e-sklepu była niedostępna lub węgla w danym momencie nie dało się kupić.

Zakup węgla przez Internet - jak to zrobić?

Od 31 maja 2022 r. obowiązują nowe zasady sprzedaży internetowej sprzedaży węgla z PGG. Teraz surowiec jest dostępny w e-sklepie dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki, zamiast - jak wcześniej - codziennie. Największy krajowy producent zapewnia przy tym, że nie zmniejsza się ilość dostępnego prze internet węgla. Przeciwnie - w miarę możliwości firmy będzie ona zwiększana.

poinformował rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski

Podczas sesji 31 maja 2022 r. do sprzedaży dla klientów skierowano również rekordową ilość towaru – łącznie ponad 25 tys. ton. Sesja sprzedażowa rozpoczęła się o godz. 16 i trwała ponad sześć godzin, do wyczerpania dziennego zapasu.

Ograniczenie internetowej oferty do dwóch popołudniowych sesji w tygodniu ma usprawnić sprzedaż węgla dla gospodarstw domowych.

informuje PGG

Ilość węgla sprzedawanego przez sklep internetowy nie ulega zmianie. Zmieniliśmy jedynie ilość sesji na dwie w tygodniu, ze znacznie większą ilością węgla przeznaczonego dla klientów.

Drugi dzień obowiązywania nowych zasad sprzedaży węgla przez Internet

W czwartek 2 czerwca 2022 r. sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej (PGG) sprzedał ponad 30 tys. ton węgla, czyli najwięcej w swojej dotychczasowej historii. Rekordowa była też ilość transakcji – węgiel w cenach producenta kupiło prawie 7 tys. klientów.

Czwartek był drugim - po wtorku - dniem internetowej sprzedaży węgla z PGG na nowych zasadach. Odtąd surowiec jest dostępny w e-sklepie dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki, zamiast - jak wcześniej - codziennie.

Największy krajowy producent zapewnia przy tym, że nie zmniejsza się ilość dostępnego przez internet węgla. Przeciwnie - w miarę możliwości firmy będzie ona zwiększana. W czwartek, czyli 2.06.2022 r., do e-sklepu trafiło ponad 30 tys. ton węgla, który sprzedano w niespełna siedem godzin.

poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski

Wczoraj sklep PGG pobił kolejny rekord sprzedaży i zrealizowanych transakcji. Cała tygodniowa produkcja została sprzedana.

Dodał, że w kończącym się tygodniu, w ciągu obu dni sprzedażowych, węgiel kupiło w sumie ponad 13 tys. gospodarstw domowych.

PGG Tomasz Głogowski 

Do klientów indywidualnych skierowano w sumie prawie 60 tys. ton węgla, czyli tyle, ile w zeszłym roku PGG sprzedawała dla gospodarstw domowych w ciągu kilku miesięcy.

Zakup węgla przez Internet. Ilu osobom udało się kupić węgiel przez Internet w 2022 r.?

Od początku roku e-sklep spółki obsłużył ponad 86 tys. klientów, do których trafiło łącznie ponad 300 tys. ton węgla. W sklepie internetowym zarejestrowanych jest obecnie 318 tys. kont użytkowników.

Jak sprzedawany jest węgiel w Polsce?

Obecnie cała dobowa produkcja węgla opałowego dla gospodarstw domowych jest kierowana do sprzedaży w trzech kanałach dystrybucji: za pośrednictwem sklepu internetowego PGG, bezpośrednio w kopalniach oraz poprzez autoryzowane składy węgla w różnych częściach Polski.

poinformował rzecznik PGG

Cały czas pracujemy nad poprawą funkcjonalności sklepu, wdrażamy nowe rozwiązania. Zainteresowanie klientów jest ogromne - tylko wczoraj, w szczytowym momencie, zakupu próbowało dokonać ponad 103 tys. użytkowników.

Spółka zapewnia, że będzie prowadzić ciągłą sprzedaż węgla przez internet. Ponadto pracuje nad stałym rozwojem kanału internetowej sprzedaży, aby zwiększyć jego efektywność nawet do 100 % dziennej produkcji węgla opałowego.

Kto produkuje węgiel w Polsce?

PGG jest największym krajowym producentem węgla – także opałowego, wykorzystywanego m.in. przez gospodarstwa domowe. Od 11 marca br., oprócz workowanych ekogroszków, w sklepie internetowym spółki można także kupić węgiel opałowy luzem z odbiorem własnym w kopalniach, w cenie nawet trzykrotnie niższej niż u pośredników. 

Popyt jest olbrzymi - większy od dostępności węgla. Dotąd często zdarzało się, że strona e-sklepu była niedostępna lub węgla w danym momencie nie dało się kupić.

Planujesz zakup działki? Zdiagnozuj ją przed zakupem!

Skorzystaj z usługi Raport o terenie, dostępnej w portalu OnGeo.pl. 

Zobacz, jak wygląda raport dla przykładowej działki: ongeo.pl/raporty/przykladowy-raport.

Źródło: samorzad.infor.pl

Avatar: Monika Ojczyk
Monika Ojczyk

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.