News

Premier deklaruje więcej gruntów pod budownictwo mieszkaniowe

Monika Byś
2023-07-06
~2 min
Głosów: 13, średnia ocen: 5
więcej gruntów pod budownictwo mieszkaniowe

Premier zapewnił, że obóz rządzący będzie skłaniał samorządy, aby przeznaczały w swoich planach zagospodarowania przestrzennego większą liczbę gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Poinformował, że szykuje kolejną ustawę, która umożliwiałaby to przedsięwzięcie. Zaznaczył również, że będzie to jedna z pierwszych zmian, jeśli PiS utrzyma się przy władzy. 

  • Premier deklaruje: “Będziemy skłaniać samorządy, żeby, przeznaczały w swoich planach zagospodarowania przestrzennego większą liczbę gruntów pod budownictwo mieszkaniowe”
  • Morawiecki ogłosił, że przygotowywana jest odpowiednia ustawa w tej sprawie. 

mówił Mateusz Morawiecki

Będziemy skłaniać samorządy, żeby, przeznaczały w swoich planach zagospodarowania przestrzennego większą liczbę gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Chcemy, aby mieszkania były jak najtańsze i żeby było ich jak najwięcej. 

Jeżeli wyborcy nam zaufają, to jest to jedna z pierwszych ustaw, którą wniesiemy do realizacji. Miasta muszą udostępnić więcej ziemi pod budowę mieszkań

Premier ogłosił, że przygotowywana jest odpowiednia ustawa w tej sprawie. 

Program Bezpieczny kredyt 2 proc.

Program "Bezpieczny Kredyt 2 procent" ma na celu zwiększenie dostępności gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Ustawa o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe, obejmująca "Bezpieczny Kredyt" z dopłatą do rat oraz konto mieszkaniowe, weszła w życie 1 lipca br. Maksymalna kwota kredytu to 500 tys. zł (lub 600 tys. zł dla osób z małżonkiem lub dziećmi). Dopłata do rat przysługuje przez 10 lat.

Źródło: money.pl

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. klasę gruntu, uzbrojenie terenu, mpzp, formę ochrony przyrody, zagrożenia i uciążliwości, m.in. zagrożenia powodziowe i osuwiska.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.