Rejestr pozwoleń na budowę – jak sprawdzić wydane pozwolenia na budowę?

Rejestr pozwoleń na budowę – jak sprawdzić wydane pozwolenia na budowę?
Rejestr pozwoleń na budowę – jak sprawdzić wydane pozwolenia na budowę?
5 (100%) 2 votes

Pozwolenia na budowę w Geoportalu OnGeo.pl 

Interesuje Cię jakie są planowane inwestycje w wybranym obszarze, np. w miejscu gdzie planujesz budowę domu lub chciałbyś świadczyć usługi swojej firmy? Być może potrzebujesz  rejestr pozwoleń na budowę z danej miejscowości, gminy lub innego obszaru, wraz ze wskazaniem jaka jest ich lokalizacja na mapie, w celu oferowania swoich produktów?

Dzięki Geoportalowi OnGeo.pl możesz samodzielnie pobrać potrzebne dane zgromadzone w rejestrze pozwoleń na budowę. Informacje otrzymasz w formie Raportu o Terenie, gdzie udostępniamy wydane pozwolenia na budowę i zgłoszenia budowy w okolicy Twojej działki lub terenu, który wskażesz na mapie. Instrukcje pobierania danych z Geoportalu OnGeo.pl, znajdziesz na naszym wpisie: Jak znaleźć informacje o nieruchomościach.

Analiza planowanych inwestycji, wykonywana jest dla wskazanego obszaru oraz w promieniu 200 metrów od tego terenu. Otrzymasz informacje, które zawiera rejestr pozwoleń na budowę, w tym:  wszystkie inwestycje, dla których została wydana decyzja pozwolenie na budowę lub został złożony wniosek i jaki jest jego status.

Zanim kupisz, sprzedasz, wynajmiesz nieruchomość lub rozpoczniesz inwestycję warto sprawdzić, co będzie budowane w najbliższym otoczeniu, na granicznych czy pobliskich działkach.

W Raporcie o terenie wygenerowanym w Geoportalu OnGeo.pl prezentujemy informacje dotyczące wniosków o pozwolenie na budowę oraz decyzje z nimi powiązane, wydane przez organy odpowiedzialne za ich przyjmowanie i wydawanie, takie jak starostwa powiatowe i niektóre urzędy miast.

Co zawiera Raport o terenie w zakresie analizy planowanych inwestycji (pozwoleń na budowę)?

Informacje dotyczące wniosku zawierają:

 • wizualizacja na mapie – lokalizacja poszczególnych miejsc do których przypisana jest decyzja o pozwoleniu na budowę na podkładzie mapy ongeo
 • szczegółowy opis inwestycji w formie rejestru pozwoleń na budowę
 • numer wniosku o pozwolenie na budowę
 • status dokumentu
 • adres nieruchomości i numer działki lub numery działek
 • numer oraz datę wydania decyzji
 • odległość inwestycji od terenu, który został wskazany na mapie do analizy w Raporcie o terenie

Poniżej prezentujemy wyciąg z raportu o terenie, wygenerowany dla przykładowego obszaru, gdzie prezentowana jest analiza na mapie oraz lista w formie rejestru pozwoleń na budowę:

pozwolenie na budowę

Informacje o pozwoleniach budowlanych są dostępne dla działek i adresów z obszaru całego kraju. Rejestr pozwoleń oraz wniosków o pozwolenia na budowę obejmuje dane od 2016 r., które są aktualizowane codziennie.

Dane lokalne – najnowsze pozwolenia na budowę w gminie/mieście

Informacje o inwestycjach budowlanych prowadzonych na terenie wybranej gminy można sprawdzić w serwisie OnGeo.pl w zakładce Dane Lokalne. W portalu utworzyliśmy dla każdej gminy osobny portal w formie geoportalu, gdzie prezentujemy podstawowe informacje o danej gminie oraz wybrane rejestry urzędowe, w tym rejestr pozwoleń na budowę.

Po wybraniu właściwej gminy w geoportalu można sprawdzić:

 • rejestr najnowszych pozwoleń budowlanych wydanych na terenie gminy
 • zmiany w statusach wniosków o pozwolenie na budowę
 • rejestr miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego
 • rejestr form ochrony przyrody
 • zanieczyszczenie powietrza w gminie

Przeczytaj Kiedy i jak uzyskać pozwolenie na budowę? Przeczytaj wpis – pozwolenie na budowę – jakich dokumentów potrzebujesz.

Geoportal OnGeo.pl daje dostęp do wielu istotnych informacji o nieruchomościach, sprawdź jakie informacje o nieruchomościach znajdziesz w portalu.

Rejestr pozwoleń na budowę w geoportalu Twojej gminy

Sprawdź rejestr pozwoleń na budowę dla dowolnej gminy, poniżej znajdziesz listę wybranych miast wraz z linkami do dedykowanego geoportalu:


Related Posts

Zakup nieruchomości – zagrożenia i uciążliwości, na które należy zwrócić uwagę kupując dom, działkę czy mieszkanie

Zakup nieruchomości – zagrożenia i uciążliwości, na które należy zwrócić uwagę kupując dom, działkę czy mieszkanie

Zakup nieruchomości – zagrożenia i uciążliwości, na które należy zwrócić uwagę kupując dom, działkę czy mieszkanie5 (100%) 1 vote Jeżeli kupujesz dom, działkę czy mieszkanie, warto upewnić się nawet kilkukrotnie, co do wyboru właściwego miejsca. Szczególnie, że zakup nieruchomości to decyzja podejmowana na lata, a […]

Konsultacje społeczne – udział mieszkańców w uchwalaniu miejscowych planów

Konsultacje społeczne – udział mieszkańców w uchwalaniu miejscowych planów

Konsultacje społeczne – udział mieszkańców w uchwalaniu miejscowych planów4.7 (93.33%) 3 votes Udział społeczeństwa w opracowywaniu planu miejscowego i studium uwarunkowań Konsultacje społeczne to procedura, w ramach której zarówno miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) jak i studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (SUiKZP) są poddawane procedurze […]Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *