Rejestr pozwoleń na budowę – jak sprawdzić wydane pozwolenia na budowę?

Rejestr pozwoleń na budowę – jak sprawdzić wydane pozwolenia na budowę?
Rejestr pozwoleń na budowę – jak sprawdzić wydane pozwolenia na budowę?
5 (100%) 5 votes

Pozwolenia na budowę w Geoportalu OnGeo.pl 

Interesuje Cię jakie są planowane inwestycje w wybranym obszarze, np. w miejscu gdzie planujesz budowę domu lub chciałbyś świadczyć usługi swojej firmy? Być może potrzebujesz  rejestr pozwoleń na budowę z danej miejscowości, gminy lub innego obszaru, wraz ze wskazaniem jaka jest ich lokalizacja na mapie, w celu oferowania swoich produktów?

Wejdź na OnGeo.pl  i sprawdź wydane pozwolenia na budowę oraz mapę inwestycji budowlanych.

Pobierz przykładowy Raport o terenie, sprawdź jak wygląda analiza wydanych pozwoleń na budowę oraz inne analizy, które możesz samodzielnie wykonać w zaledwie 5 minut za pośrednictwem serwisu OnGeo.pl -> strona do pobrania przykładowego raportu

Dzięki Geoportalowi OnGeo.pl możesz samodzielnie pobrać potrzebne dane zgromadzone w rejestrze pozwoleń na budowę. Informacje otrzymasz w formie Raportu o Terenie, gdzie udostępniamy wydane pozwolenia na budowę i zgłoszenia budowy w okolicy Twojej działki lub terenu, który wskażesz na mapie. Instrukcje pobierania danych z Geoportalu OnGeo.pl, znajdziesz na naszym wpisie: Jak znaleźć informacje o nieruchomościach.

Analiza planowanych inwestycji budowlanych, wykonywana jest dla wskazanego na mapie przez Ciebie obszaru oraz w promieniu 200 metrów od tego wskazanego terenu. Otrzymasz informacje, które zawiera rejestr pozwoleń na budowę, w formie tabelarycznego wykazu wydanych pozwoleń na budowę oraz mapa inwestycji budowlanych (planowanych), w tym:  wszystkie inwestycje, dla których została wydana decyzja pozwolenie na budowę lub został złożony wniosek o wydanie decyzji pozwolenia na budowę i jaki jest status wniosku.

Zanim kupisz, sprzedasz, wynajmiesz nieruchomość lub rozpoczniesz inwestycję warto sprawdzić, co będzie budowane w najbliższym otoczeniu, na granicznych czy pobliskich działkach ewidencyjnych.

W Raporcie o terenie wygenerowanym w Geoportalu OnGeo.pl prezentujemy informacje dotyczące wniosków o pozwolenie na budowę oraz decyzje budowlane z nimi powiązane, wydane przez organy odpowiedzialne za ich przyjmowanie i wydawanie, takie jak starostwa powiatowe (referaty architektury i budownictwa) i niektóre urzędy miast (w przypadku dużych miast).

Co zawiera Raport o terenie w zakresie analizy planowanych inwestycji budowlanych (pozwoleń na budowę)?

Informacje dotyczące wniosku zawierają:

 • wizualizacja na mapie inwestycji budowlanych – lokalizacja poszczególnych miejsc do których przypisana jest decyzja o pozwoleniu na budowę na podkładzie Mapowym OnGeo
 • szczegółowy opis inwestycji budowlanej w formie tabelarycznego rejestru pozwoleń na budowę
 • numer wniosku o pozwolenie na budowę
 • status urzędowy dokumentu
 • adres nieruchomości i numer działki lub numery działek, których dotyczy postępowanie ws. złożonego wniosku pozwolenia na budowę
 • numer oraz datę wydania decyzji budowlanej
 • odległość planowanej inwestycji od terenu, który został wskazany na mapie do analizy w Raporcie o terenie

Poniżej prezentujemy wyciąg z raportu o terenie, wygenerowany dla przykładowego obszaru, gdzie prezentowana jest analiza na mapie oraz lista w formie rejestru pozwoleń na budowę:

pozwolenie na budowę

Informacje o pozwoleniach budowlanych są dostępne dla działek i adresów z obszaru całego kraju. Rejestr pozwoleń oraz wniosków o pozwolenia na budowę obejmuje dane od 2016 r., które są aktualizowane codziennie.

Dane lokalne – najnowsze pozwolenia na budowę w gminie/mieście

Informacje o inwestycjach budowlanych prowadzonych na terenie wybranej gminy można sprawdzić w serwisie OnGeo.pl w zakładce Dane Lokalne. W portalu utworzyliśmy dla każdej gminy osobny portal w formie geoportalu, gdzie prezentujemy podstawowe informacje o danej gminie oraz wybrane rejestry urzędowe, w tym rejestr pozwoleń na budowę.

Po wybraniu właściwej gminy w geoportalu można sprawdzić:

 • rejestr najnowszych pozwoleń budowlanych wydanych na terenie gminy
 • zmiany w statusach wniosków o pozwolenie na budowę
 • rejestr miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego
 • rejestr form ochrony przyrody
 • zanieczyszczenie powietrza w gminie

Przeczytaj Kiedy i jak uzyskać pozwolenie na budowę? Przeczytaj wpis – pozwolenie na budowę – jakich dokumentów potrzebujesz.

Geoportal OnGeo.pl daje dostęp do wielu istotnych informacji o nieruchomościach, sprawdź jakie informacje o nieruchomościach znajdziesz w portalu.

Zamów specjalny Raport planowanych inwestycji dla obszaru gminy, województwa lub kraju

Raport planowanych inwestycji – wydane pozwolenia na budowę

Rejestr pozwoleń na budowę w geoportalu Twojej gminy

Sprawdź rejestr pozwoleń na budowę dla dowolnej gminy, poniżej znajdziesz listę wybranych miast wraz z linkami do dedykowanego geoportalu:


Related Posts

Informacje o nieruchomościach – Sprawdź co zawiera Raport o Terenie OnGeo.pl

Informacje o nieruchomościach – Sprawdź co zawiera Raport o Terenie OnGeo.pl

Informacje o nieruchomościach – Sprawdź co zawiera Raport o Terenie OnGeo.pl3.6 (71.11%) 9 votes OnGeo.pl oferuje usługę dostępu do informacji o terenie dla dowolnego obszaru w Polsce- Raport o Terenie. Każdy, kto jest zainteresowany zdobyciem informacji o wybranej nieruchomości może w parę minut pobrać zestaw […]

Plan zagospodarowania przestrzennego – dlaczego warto sprawdzić

Plan zagospodarowania przestrzennego – dlaczego warto sprawdzić

Plan zagospodarowania przestrzennego – dlaczego warto sprawdzić4.8 (96.67%) 6 votes Plan zagospodarowania przestrzennego jest jednym z podstawowych dokumentów decydujących o możliwościach inwestycyjnych działki. Bardzo często uchwalony na działce Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) decyduje o wzroście lub spadku jej wartości. Wartość działki może wzrosnąć, jeżeli […]8 thoughts on “Rejestr pozwoleń na budowę – jak sprawdzić wydane pozwolenia na budowę?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *