Analiza inwestycji

Największa zharmonizowana baza danych przestrzennych w Polsce dostępna online

Monika Byś
2024-04-29
~8 min
Głosów: 6, średnia ocen: 4.2
największa zharmonizowana baza danych przestrzennych

Prawie 10 lat doświadczenia, ponad milion wygenerowanych raportów o terenie, kilkadziesiąt współprac branżowych, a także liczne projekty realizowane dla instytucji państwowych, samorządów i firm prywatnych, świadczą tylko o jakości usług OnGeo.pl. OnGeo.pl tworzy markę świadczącą usługi na najwyższym poziomie, wykorzystując najnowsze technologie geoinformatyczne i innowacyjne metody przetwarzania danych przestrzennych. Nasze raporty redefiniują standardy e-usług, dostarczając kompleksowych informacji przy minimalnym nakładzie pracy człowieka. Dzięki temu skutecznie, w zaledwie 5 minut, jesteśmy w stanie przeprowadzić gruntowną diagnozę dowolnego terenu w całej Polsce. Informacja pozyskana z portalu OnGeo.pl jest dziesięciokrotnie tańsza i stukrotnie szybsza w pozyskaniu z tradycyjnym sposobem przetwarzania danych. Sprawdź nas! 

 • Tworzenie kompleksowych zestawień danych, takich jak Raport o Terenie OnGeo.pl, wymaga połączenia informacji z wielu różnych źródeł, co jest czasochłonne i trudne. W OnGeo.pl czas diagnozy działki skraca się do zaledwie 5 minut, a kosz profesjonalnej usługi jest nawet dziesięciokrotnie niższy niż przy skorzystaniu z metod tradycyjnych. 
 • OnGeo.pl to marka ugruntowana na rynku działająca od 2015 roku. 
 • Działania naszych rozwiązań w obszarze systemów informacji przestrzennej dla ministerstw i innych instytucji na szczeblu centralnym i regionalnym pozwoliły nam stworzyć system, umożliwiający efektywne generowanie danych z różnych źródeł i dostosowywanie ich do indywidualnych potrzeb wymagających klientów.
 • W ramach usługi Raportu o terenie udostępniamy nasz własny zasób danych przestrzennych w formie surowych danych, które są kompatybilne z profesjonalnymi oprogramowaniami CAD i GIS.
 • Raport o terenie dostarczy Ci zbiorczych danych na temat cech fizycznych nieruchomości, ograniczeń formalnoprawnych, uciążliwości, zagrożeń, infrastruktury, fizjografii i geologii terenu oraz danych demograficznych.

OnGeo.pl wyróżnia się nie tylko jako geoportal umożliwiający przeglądanie i wizualną analizę danych, ale przede wszystkim jako zaawansowany system informatyczny, który przeprowadza pomiar i obliczenia na danych przestrzennych oraz generuje mapy i zestawienia. Raporty o działce ustanawiają nowe trendy w e-usługach, zapewniając kompleksowe dane przestrzenne przy minimalnym zaangażowaniu pracy człowieka. To nowa era łatwego dostępu do kluczowych danych przestrzennych.

Dlaczego OnGeo.pl wyróżnia się na tle innych popularnych usług online?

Tworzenie kompleksowych zestawień danych, takich jak Raport o Terenie OnGeo.pl, wymaga połączenia informacji z wielu różnych źródeł, co jest czasochłonne i trudne. Proces generowania i przetwarzania danych przestrzennych wykorzystujący tradycyjne metody, jest kosztowny i wymaga wysokich kwalifikacji geoinformatycznych, a także zaangażowania wielu osób obsługujących bazę. Jednak dzięki OnGeo.pl, uzyskanie takich danych staje się prostsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Poznaj OnGeo.pl - najpełniejszy raport o terenie dostępny online
Poznaj OnGeo.pl - najpełniejszy raport o terenie dostępny online

Dlaczego warto skorzystać z OnGeo.pl? W ostatniej dekadzie dokonał się znaczący postęp technologiczny, który zmienił sposób, w jaki postrzegamy i analizujemy dane przestrzenne. Dzięki technologii GNSS, teledetekcji satelitarnej i LIDAR, oraz postępowi informatycznemu, możliwe stało się przetwarzanie ogromnych ilości danych w sposób niedostępny wcześniej. Nadmiar informacji i brak standaryzacji mogą sprawić, że interpretacja tych danych stanie się trudna dla osób niezaznajomionych z branżą.

Dlatego właśnie OnGeo.pl stawia na prostotę i wygodę. Zamiast męczących poszukiwań i skomplikowanej analizy, wystarczy kilka kliknięć, aby uzyskać zestandaryzowany Raport o terenie. Wystarczy wskazać działkę lub podać lokalizację, a system OnGeo.pl wygeneruje raport w ciągu zaledwie 5 minut. To przełomowe narzędzie, które oszczędza czas i wysiłek, umożliwiając szybki dostęp do kluczowych danych przestrzennych.

OnGeo.pl - Twój klucz do efektywnej analizy terenu, dostępny online!

Działania naszych rozwiązań w obszarze systemów informacji przestrzennej dla ministerstw i innych instytucji na szczeblu centralnym i regionalnym pozwoliły nam stworzyć system, umożliwiający efektywne generowanie danych z różnych źródeł i dostosowywanie ich do indywidualnych potrzeb wymagających klientów.

POBIERZ PRZYKŁADOWY RAPORT O TERENIE I PACZKĘ DANYCH GIS I CAD 

Zespół OnGeo.pl tworzą specjaliści z wielu dziedzin: geodeci, planiści, prawnicy i informatycy, którzy w codziennej pracy zajmują się gromadzeniem i przewarzaniem danych przestrzennych pochodzących z różnych źródeł. Dane przechodzą zaawansowany proces selekcji, przez co dajemy gwarancję jakości opracowania. W OnGeo.pl dostarczamy wielowymiarowych danych z wykorzystaniem najnowszej wiedzy technologicznej. Przekazujemy kompleksową wiedzę szybko, zbiorczo oraz w przejrzystej formie za pomocą Raportu o Terenie.

W ramach usługi Raportu o terenie udostępniamy nasz własny zasób danych przestrzennych w formie surowych danych, które są kompatybilne z profesjonalnymi oprogramowaniami CAD i GIS. Jeśli natomiast zależy Ci na wynikach zaawansowanej technologii GIS, przygotowanej specjalnie dla Twojej działki w formie map, tabel i konkretnych przeliczonych danych, skorzystaj z Raportu o terenie w formacie PDF. Wybór należy do Ciebie. 

OnGeo.pl dla architektów - sprawdź potencjał inwestycyjny Twojej działki!

Jesteś architektem lub urbanistą i szukasz najlepszego sposobu na poprawę efektywności swoich projektów? Chcesz zoptymalizować swoją pracę jako architekt i znacząco podnieść jakość swoich prac, wykorzystując najnowocześniejszą technologię przetwarzania danych przestrzennych? Szukasz OnGeo.pl! 

Zwiększ precyzję projektów z danymi GIS i CAD i popraw efektywność swojej pracy z OnGeo.pl
Zwiększ precyzję projektów z danymi GIS i CAD i popraw efektywność swojej pracy z OnGeo.pl

Wprowadzenie innowacyjnej bazy danych wektorowych w formacie CAD i GIS rewolucjonizuje proces projektowania architektonicznego. Teraz architekci mogą korzystać z danych przestrzennych w formie cyfrowej, co umożliwia tworzenie skomplikowanych rysunków, map i modeli terenu, oraz przeprowadzanie analiz o niespotykanej wcześniej precyzji.

Dzięki danym GIS i CAD, architekci mogą wizualizować swoje projekty jednocześnie na wielu płaszczyznach, uwzględniając otoczenie terenu, sąsiedztwo, uwarunkowania prawne i fizjografię terenu. To pozwala na szybkie podejmowanie decyzji i elastyczną reakcję na zmiany, co zwiększa efektywność pracy i przynosi oszczędności zarówno dla klientów, jak i inwestorów. 

Skorzystaj z szkolenia Dane przestrzenne i aplikacja QGIS w pracy architekta

Chcesz wiedzieć, jak wykorzystać GIS do szybkiego sprawdzenia informacji o terenie? A może szukasz rozwiązania, które umożliwi Ci automatyzację analizy terenu, niezbędnej podczas projektowania przestrzeni? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! 

OnGeo.pl, lider raportów terenowych od 2016 roku, zaprasza do udziału w szkoleniu z zakresu wykorzystania GIS w pracy architektów. Stań się specjalistą od przetwarzania otwartych danych przestrzennych, wykorzystując QGIS - bezpłatne oprogramowanie do tworzenia map.

ZAJRZYJ NA NASZĄ STRONĘ INTERENETOWĄ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ATKUALNYCH TERMINACH SZKOLEŃ ORAZ O OFERCIE SZKOLENIOWEJ 

Skorzystaj z szkolenia Dane przestrzenne i aplikacja QGIS w pracy architekta
Skorzystaj z szkolenia Dane przestrzenne i aplikacja QGIS w pracy architekta

Zapraszamy na personalizowane szkolenie, które otworzy przed Tobą drzwi do świata Geograficznych Systemów Informacyjnych (GIS) oraz wskaże potencjał oprogramowania QGIS w pracy architekta. 

Chcesz uzyskać więcej informacji? Skontaktuj się z opiekunami szkolenia drogą mailową lub telefonicznie. 

Opiekunowie szkolenia: Radosław Seweryn, Sylwia Zapiór

e-mail: szkolenia@ongeo.pl

telefon: +48 506 640 536
               +48 506 640 759

Zajmujesz się poszukiwaniem i analizą działek pod inwestycje? Dobrze trafiłeś - pomożemy Ci ocenić potencjał inwestycyjny działki!

Wybór odpowiedniej lokalizacji działki gruntowej jest jednym z kluczowych kroków w procesie inwestycyjnym, ale o tym nie muszę Cię przekonywać. Poszukiwania idealnej inwestycji nie kończą się na etapie przeglądania ofert sprzedaży w internecie. Coraz częściej osoby zajmujące się inwestycjami decydują się przekazać analizę lokalizacji firmie zewnętrznej, która sprawdza czynniki ryzyka związane z ograniczeniami formalnoprawnymi, zagrożeniami, uciążliwościami i cechami fizycznymi działki. 

Analiza taka trwa bardzo długo, ponieważ lista informacji do sprawdzenia jest na prawdę potężna. Dodatkowo koszt analizy zostanie głownie przeliczony na roboczogodziny pracy analityka. Dlatego mamy dla Ciebie alternatywę - skorzystaj z OnGeo.pl i nie samodzielnie sprawdź działkę przed kupnem. 

Analiza lokalizacji obejmuje szereg czynników, które mają wpływ na atrakcyjność danego obszaru. Odpowiednio wcześniej przygotowana diagnoza położenia inwestycji pozwoli wyłapać i wyeliminować obszary problematyczne, czyli takie, które obarczone są pewnym ryzykiem. 

Oceń potencjał inwestycyjny własnej działki z INVEST OnGeo

Odkryj potencjał nieruchomości i nie bój się ryzyka. Dzięki OnGeo INVEST zyskasz narzędzie, które pozwoli precyzyjnie oszacować wartość i zysk z wskazanej nieruchomości. 

Analiza chłonności inwestycyjnej w OnGeo INVEST - przejdź na stronę i zamów usługę

OnGeo INVEST tworzy doświadczony zespół architektów i planistów, których pasją jest działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i optymalnego zagospodarowania przestrzeni. Naszym celem jest projektowanie z myślą o przyszłości i wspieranie odpowiedzialnych inwestorów w dążeniu do stworzenia harmonijnego otoczenia. Nasza siła tkwi w łączeniu różnych gałęzi wiedzy i doświadczenia w projektowaniu, na wszystkich rodzajach działek. Jesteśmy elastyczni i gotowi do wyzwania, zawsze stawiając potrzeby klientów na pierwszym miejscu. 

Co zawiera Raport o Terenie OnGeo.pl?

 1. CECHY TERENU:
  • Lokalizacja geograficzna działki według współrzędnych geodezyjnych (długość, szerokość i wysokość geograficzna) oraz administracyjną, czyli - województwo, powiat, gmina, obręb ewidencyjny, numery działek;
  • Geometria działki, czyli długość, szerokość, obwód, powierzchnia, współczynnik kształtu działki;
  • Granice działki na tle mapy satelitarnej; 
  • Dane z ewidencji gruntów i budynków, czyli dane o powierzchni urzędowej, grupie rejestrowej, identyfikatorze działki, klasie bonitacyjnej.
 2. OGRANICZENIA FORMALNOPRAWNE:
  • Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego - nazwa, numer uchwały, granice MPZP,
  • Przeznaczenie terenu według MPZP - granice, powierzchnia i procentowy udział dla każdego terenu,
  • Najnowsze pozwolenia na budowę - wnioski i pozwolenia na budowę;
  • Pozwolenia na budowę od 2018 r. - wnioski o pozwolenia na budowę, decyzje administracyjne;
  • Analiza zabudowy;
  • Formy ochrony przyrody i pomniki przyrody w sąsiedztwie 1 km,
  • Nieruchomości objęte ochroną zabytków, które wpisane są do rejestru zabytków w promieniu 200 m od działki,
  • Obszary ochrony archeologicznej,
  • Strefy ochronne wokół cmentarzy, terenów zamkniętych, turbin wiatrowych i uzdrowisk;
  • Strefy oddziaływania lotnisk.
 3. INFRASTRUKTURA:
  • Dostęp do drogi - analiza dostępności działki do drogi publicznej;
  • Planowane drogi w okolicy - informacje o planowanych inwestycjach drogowych;
  • Napowietrzne linie energetyczne i lokalizacja transformatorów i głównych punktów zasilających;
  • Dostęp do światłowodu oraz zasięg sieci i dane dostawcy oraz możliwą do uzyskania prędkość;
  • Uzbrojenie terenu w media.
 4. FIZJOGRAFIA TERENU:
  • Analiza rodzajów pokrycia terenu; 
  • Analiza spadków terenu, 
  • Nasłonecznienie sezonowe - informacje o ilości energii słonecznej jaka dociera na 1 m2 powierzchni gruntu;
  • Analiza objętości ziemi - informacja, ile ziemi musisz nawieźć lub usunąć z powierzchni działki, aby ją wyrównać;
  • Profil terenu.
 5. ZAGROŻENIA I UCIĄŻLIWOŚCI:
  • Zagrożenie powodzią oraz obszary zagrożone powodzią od wód gruntowych z rozliczeniem udziału powierzchni działki w poszczególnych strefach, a także jej odległości od stref;
  • Obszary zagrożone stagnacją wody;
  • Analiza osiadania terenu;
  • Strefy osuwisk i ruchów masowych z rozliczeniem udziału powierzchni działki w poszczególnych strefach lub jej odległości od stref;
  • Średniodobowe, skumulowane natężenie hałasu pochodzenia antropogenicznego z rozliczeniem udziału powierzchni działki w poszczególnych strefach natężenia hałasu wyrażonego w decybelach;
  • Miejsca, obiekty i urządzenia potencjalnie uciążliwe;
  • Lokalizacja wyrobów zawierających azbest;
  • Średnioroczne zanieczyszczenie powietrza pyłami PM2,5 i PM10 w odniesieniu do obowiązujących norm.
 6. GEOLOGIA TERENU:
  • Geologiczne warunki budowlane, czyli skład geologiczny terenu, a dla wybranych obszarów w Polsce także Geologiczno-inżynierskie warunki budowlane i głębokość wód podziemnych;
  • Mapa hydrogeologiczna Polski;
  • Surowce mineralne.
 7. OTOCZENIE I OBIEKTY UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ:
  • Analizę otoczenia i obiekty użyteczności publicznej;
  • Analizę zasięgu czasu dojazdu i dojścia, w których dowiesz się ile czasu zajmie Ci dotarcie do celu samochodem, a ile pieszo.
 8. DANE LOKALNE:
  1. Zaludnienie, czyli liczba ludności zamieszkujących w statystycznym 1 km², w którym znajduje się działka oraz liczba ludności w sąsiedztwie 50 km²;
  2. Stawki podatku od nieruchomości w obecnym roku.
 9. DANE ŹRÓDŁOWE GIS - dane dodatkowe, dla specjalistów branżowych np.: architektów, urbanistów, geodetów. Dane obsługiwane przez specjalistyczne oprogramowanie typu GIS/CAD.
Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.