Na mapie

Mapa zasięgu czasu dojazdu i dojścia w Raporcie o Terenie

Monika Byś
2022-02-09
~5 min
Post zaktualizowany: 2022-04-24
Głosów: 37, średnia ocen: 4.9
Mapa zasięgu czasu dojazdu

Wybór idealnego miejsca do zamieszkania jest dla każdego trudną decyzją, która wiąże się najczęściej z gruntowną diagnozą okolicy. Oczywiście każda osoba ma swoje indywidualne preferencje co do położenia nieruchomości. Jednak jest pewien aspekt, który wydaje się szczególnie istotny dla wszystkich - odległość od obiektów użyteczności publicznej. Analiza zasięgu czasu dojazdu i dojścia może być niezwykle pomocna, jeśli chcesz np. porównać ile czasu zajmie Ci dotarcie do pracy pieszo, a ile pokonanie tej samej trasy samochodem lub jeśli zależy Ci na informacji ile czasu zajmie Twojemu dziecku przejście trasy szkoła-dom. Jak to sprawdzić? Od teraz w Raporcie o Terenie OnGeo dostępna jest mapa zasięgu czasu dojazdu i dojścia! 

  • Mapa zasięgu dojazdu i dojścia to narzędzie, które w szybki i estetyczny sposób zwizualizuje Ci, jaką odległość pokonasz samochodem i pieszo w określonym czasie wokół wskazanej działki.
  • Wynik na mapie w Raportach o Terenie OnGeo przedstawiony jest w postaci izochron, czyli linii o jednakowej osiągalności czasowej.
  • Pobierz Raport o Terenie i sprawdź do jakiego miejsca możesz dojechać samochodem np. w 30 lub 60 minut oraz gdzie możesz dojść pieszo np. w 10 minut.

Mapa zasięgu czasu dojazdu i dojścia

Jeśli szukasz działki, domu lub mieszkania w pobliżu pracy lub szkoły Twoich dzieci możesz skorzystać z narzędzia, które realnie podpowie Ci, w jakim obszarze powinna znaleźć się nieruchomość, żeby dojazdy do tych miejsc nie zajęły Ci połowy wolnego czasu. Dogodna lokalizacja nieruchomości może wpłynąć na jakość życia wszystkich domowników. O pewnych praktycznych aspektach lokalizacyjnych możesz pomyśleć jeszcze przed realizacją tak ważnej inwestycji. Jeśli jesteś szczęśliwym rodzicem, pomyśl o ile łatwiejsze stałyby się poranki, gdy obudzisz się ze świadomością, że aby dojść do szkoły, Twoje dzieci muszą iść piechotą tylko 10 minut. Ile łatwiejsze stałyby się wieczory, gdy wiesz, że jeśli braknie Ci chleba na kolacje, najbliższy sklep znajduje się tylko 5 minut drogi od domu.

Pamiętaj! Dogodna lokalizacja nieruchomości może wpłynąć na jakość życia wszystkich domowników.
Pamiętaj! Dogodna lokalizacja nieruchomości może wpłynąć na jakość życia wszystkich domowników. 

Polecamy wpis: Na co zwrócić uwagę przy zakupie działki

Mapa zasięgu dojazdu i dojścia to narzędzie, które w szybki i estetyczny sposób zwizualizuje Ci, jaką odległość pokonasz samochodem i pieszo w określonym czasie wokół wskazanej działki. Dzięki temu z łatwością zweryfikujesz czy kupując dom w konkretnej lokalizacji, zdążysz samochodem do pracy w maksymalnie pół godziny.

Mapa OnGeo dotycząca zasięgu czasowego występuje w dwóch wersjach, czyli mapa dojścia pieszego oraz mapa dojazdu samochodowego.

Co znajdziesz w tej sekcji?

Wynik analiz to mapy zasięgów dojścia i dojazdu samochodem w określonych przedziałach czasowych, natomiast wynik na mapie przedstawiony jest w postaci izochron, czyli linii o jednakowej osiągalności czasowej.

Mapa zasięgu czasu dojścia pieszego podzielona jest na 6 przedziałów czasowych między 5, a 20 minut. Dodatkowo na każdej mapie znajdują się obiekty użyteczności publicznej w okolicy, np. przystanki autobusowe i szkoły.

Fragment Raportu o Terenie - mapa zasięgu czasu dojścia pieszego
Fragment Raportu o Terenie - mapa zasięgu czasu dojścia pieszego

Mapa zasięgu czasu dojazdu samochodem przedstawiona jest w dwóch wersjach. Pierwsza przedstawia krótkie czasy dojazdu, od 10 do 20 minut, natomiast druga wersja przedstawia długie czasy dojazdu - do 60 minut. Obie mapy podzielone są jeszcze na 6 przedziałów czasowych. Zarówno mapa z "krótkim czasem", jak i długim zawiera nazwy miejscowości w zasięgu oraz numery dróg wojewódzkich i krajowych.

Fragment Raportu o Terenie - mapa zasięgu czasu dojazdu samochodem do 20 minut
Fragment Raportu o Terenie - mapa zasięgu czasu dojazdu samochodem do 20 minut
Fragment Raportu o Terenie- mapa zasięgu czasu dojazdu samochodem w 60 minut
Fragment Raportu o Terenie - mapa zasięgu czasu dojazdu samochodem w 60 minut

Uwaga! Mapa zasięgu czasu dojazdu i dojścia wykracza poza granice Rzeczypospolitej Polskiej. Oznacza to, że ta informacja przyda Ci się podczas planowania podróży za granice!

Do czego przydają się te informacje?

Przede wszystkim dowiesz się do jakiego miejsca możesz dojechać samochodem np. w 30 lub 60 minut oraz gdzie możesz dojść pieszo np. w 10 minut. Dodatkowo sprawdzisz czy w zasięgu dojścia pieszego od Twojej działki znajduje się przystanek lub szkoła. Zweryfikujesz czy dany zasięg dojazdu samochodem jest dla Ciebie akceptowalny. Taka informacja będzie czynnikiem, który potencjalnie może zwiększyć wartość Twojej nieruchomości.

Polecamy wpis: Obiekty użyteczności publicznej

Jak pobrać Raport o Terenie?

  • W pierwszej kolejności wejdź na stronę ongeo.pl w zakładce Raporty o Terenie OnGeo -> tutaj
  • Wyszukaj, a następnie wybierz swoją działkę. Możesz tego dokonać na trzy sposoby:

Użyj pola wyszukiwarki. Wyszukaj działkę po adresie lub po numerze. Poniżej pola wyszukiwarki pojawi się lista podpowiedzi z działkami, które pasują do Twojego zapytania.

Wyszukaj raport o terenie za pomocą pola wyszukiwarki
Wyszukaj raport o terenie za pomocą pola wyszukiwarki

Wskaż na mapie. Możesz przenieść się na część mapy, a następnie wskazać kursorem myszki interesującą Cię działkę. Po prawej stronie mapy znajdziesz narzędzia pomagające w nawigacji mapą, czyli przybliżanie i oddalanie skali mapy oraz narzędzie mierzące odległości.

Wyszukaj raport o terenie za pomocą wskazania na mapie
Wyszukaj raport o terenie za pomocą wskazania na mapie
Wyszukaj raport o terenie za pomocą wskazania na mapie
Wyszukaj raport o terenie za pomocą wskazania na mapie

Narysuj na mapie. Możesz przenieść się na część mapy, a następnie wskazać kursorem myszki interesującą Cię lokalizację działki. Następnie poprzez klikanie i zaznaczanie kolejno punktów zawężających obszar swojego zainteresowania, zaznacza się wybrany przez Ciebie obszar działki. Po prawej stronie mapy znajdziesz narzędzia pomagające w nawigacji mapą, czyli przybliżanie i oddalanie skali mapy oraz narzędzie mierzące odległości.

Wyszukaj raport o terenie za pomocą opcji narysuj
Wyszukaj raport o terenie za pomocą opcji narysuj
  • Zaznacz cechy terenu, które chciałbyś pobrać dla swojej działki, a następnie wybierz Analiza zasięgu czasu dojazdu i dojścia z zakładki Otoczenie i obiekty użyteczności publicznej.
Wybierz z listy Analiza zasięgu czasu dojazdu i dojścia
Wybierz z listy Analiza zasięgu czasu dojazdu i dojścia 
  • Opłacić Raport o Terenie. Pamiętaj, że sam wybierasz za co płacisz.

W Raporcie o działce masz możliwość wyłączenia pozostałych tematów, a w związku z tym cena będzie niższa. Jednak wybierając wszystkie tematy dostępne w Raporcie o Terenie dla wybranej działki zyskasz aż 20% rabatu!

  • Gotowy Raport o Terenie otrzymasz na wskazany adres mailowy.
Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.