News

Mapa solarna w Geoportalu OnGeo.pl - sprawdź nasłonecznienie swojej działki za darmo

Monika Byś
2022-07-07
~3 min
Post zaktualizowany: 2023-10-27
Głosów: 55, średnia ocen: 5
Mapa solarna w Geoportalu OnGeo

Projekt Na Mapie cieszy się coraz większą popularnością, dlatego od dzisiaj mapę solarną możesz zobaczyć również w OnGeo.pl. Mapa solarna w Geoportalu OnGeo.pl obrazuje nasłonecznienie terenu uwzględniając zarówno jego topografię, jak i przyrodnicze i pozaprzyrodnicze elementy zagospodarowania terenu. Analiza umożliwi efektywniejsze użytkowanie działki oraz wskaże najbardziej optymalną lokalizację inwestycji wykorzystując jej potencjał słoneczny. 

 • Od teraz możesz sprawdzić nasłonecznie terenu dowolnego miejsca w Polsce za darmo również w Geoportalu OnGeo.pl.
 • Aby sprawdzić mapę solarną w OnGeo.pl wejdź na stronę https://ongeo.pl/raporty, a następnie wyszukaj interesujące cię miejsce za pomocą wskazania lub wyszukiwarki.

Mapa solarna w Geoportalu OnGeo.pl

Od teraz możesz sprawdzić nasłonecznie terenu dowolnego miejsca w Polsce za darmo również w Geoportalu OnGeo.pl. Dzięki mapie solarnej oszacujesz ilość energii słonecznej padającej na grunt w ciągu całego roku. Analiza jest szczególnie istotna, jeśli inwestor decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej na swojej działce.

Mapa solarna Tatr
Mapa solarna Tatr

Za pomocą kontrastowej i wyrazistej kompozycji barwnej każdy kto chciałby zdiagnozować działkę oraz jej sąsiedztwo, z łatwością sprawdzi, czy występujące na niej elementy zagospodarowania, chociażby drzewa, nie będą zacieniać planowanej inwestycji.

Jak sprawdzić teren za pomocą mapy solarnej w OnGeo.pl?

 • Aby sprawdzić mapę solarną w OnGeo.pl wejdź na stronę https://ongeo.pl/raporty, a następnie wyszukaj interesujące cię miejsce. Możesz to zrobić w następujący sposób:
  • wpisz adres lub numer działki w oknie wyszukiwarki,
  • lub wybierz opcję wskaż na mapie i wyszukaj konkretną lokalizację.
Wyszukiwarki adresów i działek
Wyszukiwarki adresów i działek
 • W kolejnym kroku musisz wybrać warstwę wyświetlania terenu. Do wyboru masz: Mapa podstawowa, Mapa satelitarna, Atlas solarny. Wybierz warstwę Atlas solarny.
Wybierz warstwę Atlas solarny
Wybierz warstwę Atlas solarny w OnGeo.pl 
 • Jeśli chcesz zdobyć informacje o rozkładzie nasłonecznienia na powierzchni działki, wartości nasłonecznienia, maksymalnej, średniej i minimalnej wartości promieniowania słonecznego - wybierz temat Energia słoneczne - Sezonowe nasłonecznienie terenu i pobierz Raport o Terenie w formie pdf.
Geoportal
Przejdź do strony Geoportalu OnGeo.pl i pobierz raport

UWAGA! Usługa Raportów o Terenie jest już płatna i kosztuje od 10 do 200 zł w zależności od powierzchni dla jakiej szukasz informacji oraz od liczby tematów. Wybierając wszystkie tematy z listy zyskujesz aż 20 % rabatu.

Wybierz Energia słoneczna - sezonowe nasłonecznienie terenu
Wybierz Energia słoneczna - sezonowe nasłonecznienie terenu 

Czym jest mapa solarna?

Mapa solarna Polski to efekt projektu Geoportal Na Mapie, który ruszył w 2022 r., a zespół który go stworzył na co dzień zajmuje się analizą i przetwarzaniem różnych danych przestrzennych.

Mapa solarna - Atlas Solarny, to opracowanie kartograficzne wskazujące potencjał solarny terenu, dzięki któremu użytkownik może samodzielnie i za darmo sprawdzić nasłonecznienie wybranego przez siebie obszaru na mapie.

W Atlasie Solarnym sprawdzisz ponadto:

 • rozmieszczenie i zasięg koron drzew,
 • lokalizację wód płynących i stojących,
 • najlepsze miejsca widokowe w okolicy.

Pobierz zestaw informacji o działce w Raporcie o terenie OnGeo.pl

Raport o terenie OnGeo to kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce. Przydatny jest w każdej sytuacji kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Do sytuacji takich należy nie tylko kupno, czy sprzedaż nieruchomości, ale też określenie jaki potencjał inwestycyjny ma lokalizacja oraz jaką jakość życia gwarantuje jej rezydentowi.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.