Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Mapa solarna w Geoportalu OnGeo.pl - sprawdź nasłonecznienie swojej działki za darmo

Głosów: 13, średnia ocen: 5
mock

Projekt Na Mapie cieszy się coraz większą popularnością, dlatego od dzisiaj mapę solarną możesz zobaczyć również w OnGeo.pl. Mapa solarna w Geoportalu OnGeo.pl obrazuje nasłonecznienie terenu uwzględniając zarówno jego topografię, jak i przyrodnicze i pozaprzyrodnicze elementy zagospodarowania terenu. Analiza umożliwi efektywniejsze użytkowanie działki oraz wskaże najbardziej optymalną lokalizację inwestycji wykorzystując jej potencjał słoneczny. 

 • Od teraz możesz sprawdzić nasłonecznie terenu dowolnego miejsca w Polsce za darmo również w Geoportalu OnGeo.pl.
 • Aby sprawdzić mapę solarną w OnGeo.pl wejdź na stronę https://ongeo.pl/raporty, a następnie wyszukaj interesujące cię miejsce za pomocą wskazania lub wyszukiwarki.

Mapa solarna w Geoportalu OnGeo.pl

Od teraz możesz sprawdzić nasłonecznie terenu dowolnego miejsca w Polsce za darmo również w Geoportalu OnGeo.pl. Dzięki mapie solarnej oszacujesz ilość energii słonecznej padającej na grunt w ciągu całego roku. Analiza jest szczególnie istotna, jeśli inwestor decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej na swojej działce.

Mapa solarna Tatr
Mapa solarna Tatr

Za pomocą kontrastowej i wyrazistej kompozycji barwnej każdy kto chciałby zdiagnozować działkę oraz jej sąsiedztwo, z łatwością sprawdzi, czy występujące na niej elementy zagospodarowania, chociażby drzewa, nie będą zacieniać planowanej inwestycji.

Jak sprawdzić teren za pomocą mapy solarnej w OnGeo.pl?

 • Aby sprawdzić mapę solarną w OnGeo.pl wejdź na stronę https://ongeo.pl/raporty, a następnie wyszukaj interesujące cię miejsce. Możesz to zrobić w następujący sposób:
  • wpisz adres lub numer działki w oknie wyszukiwarki,
  • lub wybierz opcję wskaż na mapie i wyszukaj konkretną lokalizację.
Wyszukiwarki adresów i działek
Wyszukiwarki adresów i działek
 • W kolejnym kroku musisz wybrać warstwę wyświetlania terenu. Do wyboru masz: Mapa podstawowa, Mapa satelitarna, Atlas solarny. Wybierz warstwę Atlas solarny.
Wybierz warstwę Atlas solarny
Wybierz warstwę Atlas solarny w OnGeo.pl 
 • Jeśli chcesz zdobyć informacje o rozkładzie nasłonecznienia na powierzchni działki, wartości nasłonecznienia, maksymalnej, średniej i minimalnej wartości promieniowania słonecznego - wybierz temat Energia słoneczne - Sezonowe nasłonecznienie terenu i pobierz Raport o Terenie w formie pdf. 
Geoportal
Przejdź do strony Geoportalu OnGeo.pl i pobierz raport

UWAGA! Usługa Raportów o Terenie jest już płatna i kosztuje od 10 do 200 zł w zależności od powierzchni dla jakiej szukasz informacji oraz od liczby tematów. Wybierając wszystkie tematy z listy zyskujesz aż 20 % rabatu.

Wybierz Energia słoneczna - sezonowe nasłonecznienie terenu
Wybierz Energia słoneczna - sezonowe nasłonecznienie terenu 

Czym jest mapa solarna?

Mapa solarna Polski to efekt projektu Geoportal Na Mapie, który ruszył w 2022 r., a zespół który go stworzył na co dzień zajmuje się analizą i przetwarzaniem różnych danych przestrzennych.

Mapa solarna - Atlas Solarny, to opracowanie kartograficzne wskazujące potencjał solarny terenu, dzięki któremu użytkownik może samodzielnie i za darmo sprawdzić nasłonecznienie wybranego przez siebie obszaru na mapie.

W Atlasie Solarnym sprawdzisz ponadto:

 • rozmieszczenie i zasięg koron drzew,
 • lokalizację wód płynących i stojących,
 • najlepsze miejsca widokowe w okolicy.

Monika Ojczyk

Analityk rynku nieruchomości, geodetka, specjalistka w zakresie prawa nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak