News

Mapa Lokali Wyborczych w Geoportalu. Sprawdź, gdzie oddać głos

Szczepan Sołtysik
2023-10-13
~3 min
Post zaktualizowany: 2023-10-18
Głosów: 18, średnia ocen: 4.8
Wybory do Sejmu 2023

W związku zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, na stronie Geoportalu Wyborczego, zostały opublikowane lokalizacje lokali wyborczych. Jednym z kluczowych kroków jest znalezienie lokalizacji, w której będzie można oddać głos. W tym artykule dowiesz się, jak korzystać z mapy lokali wyborczych oraz jakie dodatkowe informacje oferuje Geoportal w kontekście wyborów.

  • Mapa lokalizacji wszystkich lokali wyborczych dostępna jest w Geoportalu Wyborczym.
  • Sprawdź, do jakiego lokalu wyborczego jest przypisana Twoja ulica.
  • Przeglądaj Mapy i śledź na bieżąco wyniki wyborów do sejmu w Geoportalu. 

Mapa Lokali Wyborczych na Geoportalu

Geoportal Wyborczy to strona, na której możesz znaleźć mapę lokali wyborczych. Dzięki niej dowiesz się, gdzie w Twoim okręgu wyborczym jest miejsce do głosowania. Wystarczy kilka prostych kroków, aby znaleźć tę ważną informację.

Aby skorzystać z mapy lokali wyborczych na Geoportalu:

  1. Wejdź na stronę internetową geoportal-krajowy.pl/na-mapie-wybory.
  2. Następnie przybliż widok mapy do swojej miejscowości zamieszkania, czy też miejsca, gdzie chcesz oddać głos. 
  3. Lokalizacje lokali wyborczych pojawią się po przybliżeniu mapy. 
  4. Po najechaniu na wskazane miejsce do głosowania zostanie wyświetlone okienko ze szczegółową informacją

Przykładowa mapa lokali wyborczych

Mapa lokali wyborczych

W celu odnalezienia miejsca na mapie możesz również skorzystać z wyszukiwarki adresów, która jest dostępna na stronie Geoportalu. Najczęściej miejscami, gdzie możemy oddawać głosy są szkoły, urzędy gminy, domy ludowe. Dane o lokalach wyborczych pochodzą z Krajowej Komisji Wyborczej

Do jakiego lokalu wyborczego jest przypisana Twoja ulica?

Jeżeli chcesz sprawdzić do jakiego lokalu wyborczego (obwodu wyborczego) jest przypisana ulica lub osiedle na którym mieszkasz, możesz to również sprawdzić w Geoportalu. W bazie znajdują się informacje o adresie lokalu, godzinach głosowania, a także o tym, do którego okręgu wyborczego należy dany lokal.

W celu sprawdzenia, w którym lokalu wyborczym masz oddać głos:

  1. Kliknij w obszar mapy w miejscu Twojego zamieszkania, 
  2. Następnie przejdź do zakładki wyniki wyborów do Sejmu w gminie (nazwa Twojej gminy), tak jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu.
Wyniki wyborów w gminie - sprawdź, gdzie oddać głos

        3. Na stronie z wyborów w Twojej gminie zamieszczona została tabela z wykazem lokali wyborczych i przypisanymi ulicami z danej miejscowości, poniżej przykład z Krajowa.

Przykładowy wykaz lokali wyborczych w Krakowie

Dodatkowe informacje na Geoportalu Wyborczym

Oprócz lokalizacji lokali wyborczych, w Geoportalu Wyborczym możesz znaleźć również informacje o wynikach wyborów w Polsce i poszczególnych okręgach wyborczych. Po opublikowaniu wyników zostaną zamieszczone szczegółowe zestawienia. Przygotowane zostaną mapy z wynikami wyborów, tak aby każdy mógł sprawdzić, jak rozkładały się głosy w różnych rejonach Polski. 

Kolejnym interesującym elementem na Geoportal Wyborczym są informacje dotyczące zmian tendencji wyborczych w poszczególnych okręgach wyborczych na przestrzeni lat. To cenne źródło informacji dla tych, którzy interesują się analizą polityczną.

Geoportal Wyborczy to narzędzie, które ułatwia znalezienie lokalizacji lokali wyborczych oraz dostęp do informacji o wynikach wyborów. Warto skorzystać z tej strony, by być dobrze przygotowanym na nadchodzące wybory parlamentarne w 2023 roku. Niezaprzeczalnie, świadomi wyborcy mają wpływ na przyszłość kraju, dlatego warto skorzystać z takich narzędzi, jak Geoportal, które pomagają w uczestnictwie w demokratycznym procesie.

Podziel się Informacją

Na koniec, zachęcamy do podzielenia się tym artykułem z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Im więcej ludzi skorzysta z Geoportalu Wyborczego, tym silniejszy będzie nasz demokratyczny głos. Niech nasz udział w wyborach w 2023 roku stanie się aktem świadomego obywatelstwa.

Avatar: Szczepan Sołtysik
Szczepan Sołtysik

Redaktor i przedstawiciel portalu OnGeo.pl