Znasz dokładną lokalizację działki, ale szukasz jej numeru ewidencyjnego? W tym wpisie dowiesz, co to jest numer ewidencyjny oraz jak krok po kroku znaleźć taki numer dla wybranej działki na stronie geoportalu.
Jak znaleźć numer działki na geoportalu rządowym?
Nie znasz numeru ewidencyjnego działki? Oto instrukcja, jak znaleźć numer ewidencyjny działki na stronie Geoportalu:
Jak znaleźć numer ewidencyjny działki na Geoportalu?
1.) Wejdź na stronę geoportalu
Jeśli chcesz sprawdzić swoją działkę na mapie przejdź do aplikacji Geoportal Krajowy. Wybierz link https://geoportal-krajowy.pl
Po kliknięciu w link zostaniesz przeniesiona/y na stronę główną Geoportalu. Aby rozpocząć wyszukiwanie działek wybierz “Przejdź do mapy”.
2.) Wyszukaj działkę na mapie, jeśli znasz jedynie nazwę miejscowości
Jeśli numer działki, którą zamierzasz zdiagnozować nie jest Ci znany, ale znasz miejscowość, w której się ona znajduje, poszukiwania parceli nie powinny stanowić specjalnego problemu.
Wystarczy, że wpiszesz w polu wyszukiwarki adresów nazwę tej miejscowości. Poniżej pola pojawi się lista podpowiedzi z adresami, które pasują do Twojego zapytania. Jeśli działka pojawi się wśród propozycji, po prostu ją wybierz. Geoportal Na Mapie z łatwością wskaże Twoją działkę.
Narzędzie wyszukiwarki Geoportalu Krajowego przekieruje Cię teraz do centrum miejscowości. Teraz wystarczy, że zbliżysz się działek na mapie sugerując się np. numerami domu, punktami charakterystycznymi lub kształtem nieruchomości. Mapa w Geoportalu Krajowym zawiera opis działek ewidencyjnych, dzięki czemu odnalezienie numeru działki staje się dziecinnie proste!
3.) Wyszukaj działkę na mapie poprzez wskazanie
Aby wybrać działkę przez wskazanie, musisz zbliżyć się do wybranej części mapy, w taki sposób, aby numer działki był widoczny i czytelny. Do tego celu możesz użyć narzędzi pomagających w nawigacji mapą, czyli skalowanie mapy: przybliżanie "+" i oddalanie "-" mapy. Teraz wyszukaj działkę kierując się punktami charakterystycznymi lub kształtem i położeniem nieruchomości.
Jeśli chcesz wybrać działkę w terenie na którym obecnie przebywasz, możesz dodatkowo użyć narzędzia lokalizacji, które dopasuje widok do Twojego położenia.
4.) Wyszukaj działkę, jeśli znasz numer działki
Aby użyć pola wyszukiwarki należy w pierwszej kolejności wpisać numer działki i/lub miejscowość, w której się znajduje. Poniżej pola pojawi się lista podpowiedzi z działkami, które pasują do Twojego zapytania. Jeśli działka pojawi się wśród propozycji, po prostu ją wybierz. Geoportal Na Mapie z łatwością wskaże Twoją działkę.
Skorzystaj również z instrukcji wyszukiwania działki na platformie youtube.com:
5.) Odczytaj numer ewidencyjny działki
Po kliknięciu w wybraną działkę zostanie wyświetlone okno “Informacje o wybranej działce”, w którym zawarto informację o numerze ewidencyjnym działki, ID działki, obrębie oraz powierzchni terenowej. Aby je wyświetlić wybierz “Pokaż więcej”.
Raport OnGeo – wszystkie informacje o działce w jednym miejscu?
Zespół specjalistów złożony z przedstawicieli wielu branż - geodezji, geologii, architektury, budownictwa, planowania przestrzennego, leśnictwa i informatyki - przestawia przyjazny serwis OnGeo.pl, dzięki któremu samodzielnie, w zaledwie 5 minut, przy minimalnym nakładzie pracy, pobierzesz unikatowy Raport o działce wygenerowany specjalnie dla Twojej działki.
POBIERZ PRZYKŁADOWY RAPORT O DZIAŁCE
W OnGeo.pl sam/a wybierasz za co płacisz. Do wyboru masz ponad 50. dostępnych tematów. Zastanawiasz się, ile to kosztuje? Za pełny Raport zapłacisz tyle, ile za średniej wielkości zakupy w supermarkecie.
CO DOSTANIESZ W RAPORCIE O TERENIE?
- Dane z ewidencji gruntów i budynków, czyli wymiary i obwód działki, powierzchnia urzędowa i obliczona, współrzędne punktów załamania linii granicznej działki, grupa rejestrowa, klasa bonitacyjna,
- Informacje o planach miejscowych na obszarze działki i w okolicy oraz przeznaczenie działki w mpzp,
- Rejestr pozwoleń na budowę w okolicy,
- Uzbrojenie terenu w media,
- Miejsca, obiekty i urządzenia potencjalnie uciążliwe w sąsiedztwie,
- Zagrożenia i uciążliwości, czyli tereny: zalewowe, zagrożone stagnacją wody, osuwiskowe, analiza osiadania terenu,
- Formy ochrony przyrody,
- Analiza czasu dojazdu i dojścia;
- Geologiczne warunki budowlane działki;
- Informacje o złożach i surowcach naturalnych;
- Zanieczyszczenia powietrza, hałas;
- Strefy ochronne, czyli wokół: turbin wiatrowych, cmentarzy, lotnisk, terenów zamkniętych,
- inne, sprawdź jakie na naszej stronie OnGeo.pl
Redaktorka w serwisie OnGeo.pl
Zdiagnozuj działkę.
Wyszukaj na mapie!
- KOD ZNIŻKOWY 10% na zakup Raportu o Terenie OnGeo.pl
-
DARMOWA CHECK-LISTA:
Co sprawdzić przed zakupem działki?
70 PYTAŃ, na które musisz odpowiedzieć zanim kupisz działkę!