Analiza inwestycji

Jak podnieść wartość mieszkania?

Monika Byś
2021-02-26
~2 min
Post zaktualizowany: 2022-04-26
Głosów: 30, średnia ocen: 5
Jak zwiększyć wartość nieruchomości ?

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie i jeszcze na tym zarobić, zastanów się wcześniej, jak możesz podnieść jego wartość. Czasami niewielkim nakładem pracy, możesz sprawić, że mieszkanie zyska nowe oblicze. W dzisiejszym artykule zastanowimy się, jak podnieść wartość mieszkania.

  • Aby podnieść wartość mieszkania nie musisz go demolować. Wystarczy drobny remont, zmiana instalacji, wymiana lub zreperowanie mebli i mieszkanie może zyskać zupełnie nowe wnętrze.
  • Zadbaj o ogłoszenie. Wykonaj dobre jakościowo zdjęcia i dodaj ofertę na cenionym portalu.
  • Chcesz sprzedać mieszkanie? Z nami zyskujesz więcej! Ogłoszenia na geoportalu OnGeo to precyzyjna prezentacja sprzedawanej nieruchomości i wektorowe przedstawienie jej geometrii — oraz szczegółowy opis, pozwalający klientowi poznać wszystkie mocne strony Twojej oferty.

Jak podnieść wartość mieszkania?

Szybki remont

Nie zawsze musisz demolować całe mieszkanie, aby realnie zmienić jego wygląd. Czasami wystarczy załatanie otarć na ścianach, które powstają podczas normalnej eksploatacji mieszkania i pomalowanie ścian na jednolitą barwę . Warto wybrać jasny kolor, najlepiej biały- optycznie powiększy pomieszczenie.

Zreperuj lub wyrzuć stare meble.

Jeśli jesteśmy przy malowaniu, możesz poświęcić chwilę na odnowienie mebli, które zostaną w mieszkaniu. Nawet jeśli potencjalny nabywca zdecyduje się na ich wymianę, będzie miał jakiś punkt odniesienia. Pamiętaj, pierwsze wrażenie jest często kluczowe przy zakupie nieruchomości.

Postaw na uniwersalne i proste wykończenie

Nie kombinuj! Uniwersalne rozwiązania są kluczem do sukcesu, a prostota zawsze się sprawdza. Zrezygnuj z ozdób i zbędnych detali, które tylko zagracą pomieszczenia. Jeśli chcesz koniecznie postawić na oryginalność, znajdź spójny motyw, który będziesz mógł zastosować w każdym pomieszczeniu. Możesz nawiązać do stylu rustykalnego, marynistycznego lub regionalnego.

Zadbaj o światło

Dobre oświetlenie poprawi atrakcyjność mieszkania. Jasne i przytulne mieszkanie sprawdzi się lepiej niż mroczne, przytłaczające pomieszczenia.

Dobre ogłoszenie i zdjęcia

O dobrą oprawę warto zadbać już na etapie przygotowania ogłoszenia sprzedaży. Dobre jakościowo zdjęcia mogą przyciągnąć wzrok, a szczegółowy, barwny opis nieruchomości zadziała na wyobraźnie.

Uzupełnij ogłoszenie Raportem o terenie, który wygenerujesz w portalu OnGeo.pl

Chcesz sprzedać dom, działkę, mieszkanie?

Z nami zyskujesz więcej!

Ogłoszenia na geoportalu OnGeo to precyzyjna prezentacja sprzedawanej nieruchomości i wektorowe przedstawienie jej geometrii — oraz szczegółowy opis, pozwalający klientowi poznać wszystkie mocne strony Twojej oferty.

  • To Ty określasz, w jakim przybliżeniu na mapie będzie widoczne Twoje ogłoszenie.
  • Ogłoszenie na 30 dni wystawisz za darmo!
Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.