News

Portal e-budownictwo, czyli e-usługi dla branży budowlanej

Monika Byś
2023-08-31
~1 min
Głosów: 13, średnia ocen: 5
e-budownictwo

Prezeska Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego poinformowała, że rusza portal e-Budownictwo, zapewniający dostęp do wszystkich e-usług dla budownictwa. Ponadto już we wrześniu powstanie serwis dla nadzoru budowlanego e-wykonań zastępczych. 

  • Uruchomiono portal e-Budownictwo - centralne źródło e-usług dla budownictwa.
  • We wrześniu powstanie serwis dla nadzoru budowlanego e-wykonań zastępczych
  • Prezes GUNB oceniła, że prowadzona przez urząd od 2020 r. cyfryzacja procesu budowlanego to "bardzo trudny złożony proces".

Obie inicjatywy ogłoszono podczas kongresu w Warszawie. Portal e-Budownictwo to centralne okno do usług, systemów i rejestrów z możliwością dostępu dla obywateli i urzędników. Cyfryzacja procesu budowlanego, prowadzona od 2020 r., to trudny proces, który wymagał modernizacji istniejących systemów i współpracy z różnymi uczestnikami. 

PRZEJDŹ NA STRONĘ E-BUDOWNICTWO: https://e-budownictwo.gunb.gov.pl

Minister Buda podkreślił, że dążenie do elektronicznej formy procesu budowlanego jest ważne dla konkurencyjności gospodarki. Prace nad systemem Building Information Modeling mają przynieść modernizację budownictwa w Polsce.

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. klasę gruntu, uzbrojenie terenu, mpzp, formę ochrony przyrody, zagrożenia i uciążliwości, m.in. zagrożenia powodziowe i osuwiska.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.