News

Rusza aplikacja EDB e-dziennik budowy

Monika Byś
2023-02-28
~2 min
Głosów: 17, średnia ocen: 5

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego informuje, że od 27 stycznia br. można korzystać z aplikacji e-dziennika budowy EDB. Od teraz możesz również skorzystać z EDB w wersji mobile. Projekt dla GUNB zrealizowali ci sami eksperci, którzy stworzyli geoportal OnGeo.pl. 

  • Projekt i wykonanie tego innowacyjnego narzędzia dla branży budowlanej umożliwiła firma Smallgis, firma założycielska OnGeo.pl.
  • Od teraz e-dziennik budowy możesz pobrać również w wersji na telefon. EDB można uruchomić bez żadnego specjalistycznego sprzętu i bez stałego dostępu do Internetu.

Od 27 stycznia 2023 r. inwestor może skorzystać z systemu EDB, czyli z Elektronicznego Dziennika Budowy. Projekt i wykonanie tego innowacyjnego narzędzia dla branży budowlanej umożliwiła firma Smallgis, firma założycielska OnGeo.pl. Elektroniczny Dziennik Budowy znajdziesz na stronie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego pod adresem https://e-dziennikbudowy.gunb.gov.pl.

Od teraz e-dziennik budowy możesz pobrać również w wersji na telefon. EDB można uruchomić bez żadnego specjalistycznego sprzętu i bez stałego dostępu do Internetu. Użytkownicy mogą korzystać z EDB bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania na swoich komputerach. Do obsługi systemu wystarczy przeglądarka internetowa lub najprostszy smartfon, czy tablet. Warto podkreślić, że aplikacja mobilna EDB dostępna jest na większość urządzeń mobilnych, zarówno tych z systemem Android, jak i iOS (czyli na iPhone’y i iPady).

Dowiedz się więcej, jak założyć EDB w filmie instruktażowym na platformie youtube.com:

Źródło: Smallgis, GUNB

Zdiagnozuj działkę z OnGeo.pl

Zakup działki to poważna decyzja, a sam wybór nieruchomości często wiąże się z dużym stresem. Chcąc się zabezpieczyć nie możesz polegać wyłącznie na informacjach od sprzedawcy, bo może on być świadomy wszystkich zagrożeń i ograniczeń, które kryje działka. Pamiętaj, że tylko rzetelna diagnoza działki może uwolnić Cię od stresu przed popełnieniem błędu.

Raport o Terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. Raport o Terenie to kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatny jest w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu działki trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.