Porady OnGeo

Webinarium: Dane przestrzenne GIS/CAD w pracy architekta

Monika Byś
2024-02-28
~3 min
Głosów: 20, średnia ocen: 5
webinarium dane GIS CAD

Chcesz zwiększyć efektywność swojej pracy i podnieść jakość projektów? Dołącz do bezpłatnego webinarium "Dane przestrzenne GIS/CAD w pracy architekta"! To unikalna okazja, aby poznać szybkie sposoby optymalizacji swojej codziennej pracy z użyciem informacji terenowej. 

 • Zespół OnGeo.pl™, specjalizujący się w gromadzeniu i przetwarzaniu danych przestrzennych, serdecznie zaprasza na bezpłatny webinar poświęcony optymalizacji pracy Architektów z użyciem pakietu danych przestrzennych GIS/CAD.
 • Słyszymy się 19 marca 2024 roku o godzinie 10:00.
 • Nie przegap tej wyjątkowej okazji na rozwój swoich umiejętności zawodowych i zdobycie konkurencyjnej przewagi na rynku! 

Czy chcesz zoptymalizować swoją pracę jako Architekt? Czy zastanawiasz się, jak poprawić efektywność swoich projektów architektonicznych? Jeśli tak, to jesteśmy dla Ciebie! 

Zespół OnGeo.pl™, specjalizujący się w gromadzeniu i przetwarzaniu danych przestrzennych, serdecznie zaprasza na webinar poświęcony optymalizacji pracy Architektów z użyciem pakietu danych przestrzennych GIS/CAD. Dowiedz się, jak łatwo i szybko uzyskać dostęp do aktualnych planów przestrzennych, terenów zamkniętych, stref ochronnych, obszarów zagrożonych i potencjalnie uciążliwych, a także w jaki sposób skutecznie wprowadzić ta dane w życie. 

Słyszymy się 19 marca 2024 roku punktualnie o 10:00 

DOŁĄCZ DO WEBINARU wypełniając krótki FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zapisz się na bezpłatny webinar dla architektów
Zapisz się na bezpłatny webinar dla architektów

QGIS, czyli więcej jak mapa. Poznaj nowe narzędzia cyfrowe dla architektów

QGIS, czyli Quantum GIS, to otwarte i bezpłatne oprogramowanie do analizy danych przestrzennych i tworzenia map. Jest to potężne narzędzie, które oferuje szereg funkcji przydatnych dla architektów i inżynierów. Dzięki nim możesz:

 • Tworzyć mapy i analizy terenu, np. plany ogólne gmin i plany miejscowe;
 • Integrować dane z wielu źródeł, m.in. plikami CAD, LIDAR, danymi satelitarnymi oraz bazami danych;
 • Analizować i wizualizować własne projekty architektoniczne w 2D i 3D; 
 • Dzielić się wynikami analiz i badań z innymi użytkownikami, co umożliwia wspólną pracę nad projektem bez ponoszenia dodatkowych kosztów eksportu danych. 

QGIS to nie tylko narzędzie, to cała filozofia pracy z danymi przestrzennymi. Dzięki niemu architekci mogą tworzyć bardziej precyzyjne, zrównoważone i innowacyjne projekty.

Co zyskasz dołączając do webinaru?

Dowiesz się:

 1. Jak zoptymalizować swoją pracę, korzystając z szybkiego dostępu do danych przestrzennych GIS/CAD;
 2. Jak podnieść jakość swoich prac, wykorzystując precyzyjne dane przestrzenne w aplikacji QGIS;
 3. Jak poprawić komunikację z innymi specjalistami w branży dzięki lepszemu zrozumieniu danych przestrzennych;
 4. Jak zdobyć konkurencyjną przewagę na rynku architektonicznym, korzystając z nowoczesnych narzędzi i technologii.

Zapisz się już dzisiaj! Nie przegap okazji na rozwój swoich umiejętności zawodowych i zdobądź wiedzę, jak zyskać przewagę na rynku. 

Dlaczego dane przestrzenne CAD/GIS są tak ważne w pracy architekta?

Wprowadzenie innowacyjnej bazy danych wektorowych w formacie CAD i GIS to milowy krok w procesie projektowania. Dzięki danym przestrzennym w formie cyfrowej architekci mogą tworzyć skomplikowane rysunki, mapy i modele terenu, a także przeprowadzać analizy z niezrównaną precyzją, osiąganą dotychczas jedynie dzięki pomiarom i badaniom w terenie. 

Dzięki danym GIS i CAD architekci mogą wizualizować swoje projekty równocześnie na wielu płaszczyznach. Możesz w jednym projekcie uwzględnić m.in. otoczenie terenu, sąsiedztwo, uwarunkowania formalno-prawne (chociażby granice stref ochronnych) i porównać je z fizjografia terenu i zagrożeniami występującymi na danym terenie. Taka analiza umożliwia szybkie podejmowanie decyzji i elastyczną reakcję na zmiany narzucone przez zleceniodawców. Metoda pracy oparta na danych przestrzennych zdecydowanie zwiększa efektywność, co przekłada się na oszczędności zarówno dla klientów, jak i inwestorów. 

Kim jesteśmy?

Działania naszych rozwiązań w obszarze systemów informacji przestrzennej dla ministerstw i innych instytucji na szczeblu centralnym i regionalnym pozwoliły nam stworzyć system, umożliwiający efektywne generowanie danych z różnych źródeł i dostosowywanie ich do indywidualnych potrzeb wymagających klientów.

Zespół OnGeo.pl tworzą specjaliści z wielu dziedzin: geodeci, planiści, prawnicy i informatycy, którzy w codziennej pracy zajmują się gromadzeniem i przewarzaniem danych przestrzennych pochodzących z różnych źródeł. Dane przechodzą zaawansowany proces selekcji, przez co dajemy gwarancję jakości opracowania. W OnGeo™ dostarczamy wielowymiarowe dane z wykorzystaniem najnowszej wiedzy technologicznej. Przekazujemy kompleksową wiedzę szybko, zbiorczo oraz w przejrzystej formie za pomocą Raportu o Terenie™ w formacie pdf. 

Do zobaczenia na webinarze, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo inspiracji i praktycznej wiedzy! 🚀

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.