News

Przegląd kominiarski i uproszczony audyt energetyczny zamówisz online

Monika Byś
2023-08-11
~2 min
Post zaktualizowany: 2023-09-25
Głosów: 13, średnia ocen: 4.9
uproszczony audyt energetyczny zamówisz online

Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje, że 18 września 2023 roku zostanie wdrożona pełna z wersja systemu ZONE, który umożliwi łatwe zamówienie przeglądu kominiarskiego oraz uproszczonego audytu energetycznego budynku poprzez wygodną platformę internetową.

  • 18 września 2023 roku zostanie wdrożona pełna z wersja systemu ZONE, który umożliwi łatwe zamówienie przeglądu kominiarskiego oraz uproszczonego audytu energetycznego budynku poprzez wygodną platformę internetową.
  • Dane do CEEB będą wprowadzać przedsiębiorcy, kominiarze oraz osoby z uprawnieniami budowlanymi, którzy zarejestrują się w wykazie uprawnionych osób. 
  • Wdrożenie tego projektu przyczyni się do poprawy jakości powietrza w Polsce i efektywnego zarządzania energetyką budynków.

CEEB, tworzona w ramach projektu Zintegrowanego Systemu Ograniczania Niskiej Emisji (ZONE), ma kluczową rolę w poprawie jakości powietrza w Polsce. To pierwsza baza tego rodzaju w kraju, gromadząca informacje o źródłach ciepła i spalania paliw w budynkach. Gminy uzyskują aktualne i wiarygodne dane na temat rodzaju ogrzewania na ich obszarze, co umożliwia podejmowanie skutecznych działań na rzecz poprawy czystości powietrza.

Właściciele i zarządcy budynków skorzystają z dedykowanych e-usług

Dane do CEEB będą wprowadzać przedsiębiorcy, kominiarze oraz osoby z uprawnieniami budowlanymi, którzy zarejestrują się w wykazie uprawnionych osób. 

Zamów świadectwo energetyczne budynku w portalu senerg.pl

Aplikacja Senerg to mobilna aplikacja, dzięki której zamówisz świadectwo charakterystyki energetycznej online dla swojej nieruchomości.

Zajrzyj na stronę senerg.pl i zamów usługę dla sobie

Senerg to profesjonalna usługa świadczona przez wykwalifikowany zespół ekspertów i inżynierów, którzy na co dzień specjalizują się w tworzeniu świadectw charakterystyki energetycznej. Specjaliści mogą poszczycić się rozległą wiedzą i bogatym doświadczeniem w obszarach energetyki, budownictwa, nieruchomości oraz informatyki. 

Decydując się na skorzystanie z senerg.pl otrzymasz gwarancję najwyższej jakości. Świadectwem tego jest ponad 1200 zadowolonych klientów oraz ponad 1800 wygenerowanych świadectw energetycznych.

Przy użyciu platformy internetowej ZONE od września br. będzie można zamówić inwentaryzację budynku online. Wyniki inwentaryzacji stanowią podstawę do generowania uproszczonego audytu energetycznego oraz ubiegania się o wsparcie na termomodernizację. Dodatkowo właściciele będą mogli zamówić okresowy przegląd przewodów kominowych online. Elektroniczne dokumenty z wynikami przeglądu będą dostępne w systemie. 

Ostatecznie, e-usługa obsługi bazy CEEB będzie wsparciem dla organów administracji rządowej, strażników miejskich, inspektorów środowiskowych i innych, dając dostęp do istotnych danych i umożliwiając lepsze planowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

Dzięki nowoczesnemu systemowi ZONE, zamówienie przeglądu kominiarskiego i uproszczonego audytu energetycznego staje się łatwe i wygodne, dostępne poprzez internetową platformę. Wdrożenie tego projektu przyczyni się do poprawy jakości powietrza w Polsce i efektywnego zarządzania energetyką budynków.

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. klasę gruntu, uzbrojenie terenu, mpzp, formę ochrony przyrody, zagrożenia i uciążliwości, m.in. zagrożenia powodziowe i osuwiska.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.