News

Szkolenia OnGeo - poznaj usługi szkoleń GIS

Sylwia Zapiór
2024-06-10
~5 min
Głosów: 2, średnia ocen: 5
szkolenia gis

Dział szkoleń OnGeo.pl zaprasza do zapoznania się z nową stroną szkoleniową oraz ofertą szkoleń GIS. Nasze kursy kierowane są do osób, które zajmują się przetwarzaniem danych przestrzennych lub też planują poszerzyć swoje kompetencje o znajomość technologii GIS. Szkolenia OnGeo prowadzone są z wykorzystaniem najpopularniejszych platform do obsługi danych przestrzennych - QGIS oraz ArcGIS. Wszystkie organizowane przez nas szkolenia mają formę praktycznych warsztatów komputerowych. 

Nowa strona dostępna jest pod adresem:

 • Prowadzimy narzędziowe, branżowe oraz dedykowane szkolenia GIS. Poznaj więcej szczegółów w dalszej części artykułu. 
 • Organizujemy szkolenia w formie stacjonarnej oraz zdalnej. 
 • Każde szkolenie ma charakter warsztatów komputerowych - teorię ograniczamy do niezbędnego minimum, stawiając na maksimum ćwiczeń praktycznych w aplikacji. 

Jakie szkolenia GIS znajdują się w naszej ofercie? 

Organizujemy: 

 • Narzędziowe szkolenia GIS – ArcGIS / QGIS - mające na celu poznanie narzędzi dostępnych w oprogramowaniu;
 • Branżowe szkolenia GIS -  nastawione na możliwości wykorzystania technologii GIS w konkretnych dziedzinach;
 • Dedykowane szkolenia GIS - dostosowane do indywidualnych ustaleń z Klientem.
Szkolenia OnGeo - sprawdź naszą ofertę!

Co znajdziesz na naszej nowej stronie szkoleń GIS? 

 • Katalog szkoleń OnGeo - zawierający opis wraz z programem oraz wszelkie niezbędne informacje o szkoleniu;
 • Terminarz - przejrzysty kalendarz, w którym dostępne są najbliższe planowane terminy kursów;
 • Formalności - znajdziesz tutaj formularz zgłoszenia, a także informacje o możliwości zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia podczas szkoleń stacjonarnych;
 • Kontakt - niezbędne dane kontaktowe do pracowników działu szkoleń OnGeo.

Co wyróżnia szkolenia OnGeo? 

 • Szeroki wybór tematyki, elastyczność w doborze treści i przyjazna atmosfera podczas kursów.
 • Każde nasze szkolenie ma charakter warsztatów komputerowych - udostępniamy pracownie komputerową wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz zestawem danych do wykonania ćwiczeń. Szkolenia GIS mogą również opierać się o dane przestrzenne uczestnika - wystarczy tylko zgłosić taką chęć przed szkoleniem.
 • Posiadamy mobilną pracownię komputerową, dzięki czemu szkolenia mogą odbywać się w dowolnej lokalizacji - w siedzibie Klienta, czy wynajętej na potrzeby szkolenia sali w ustalonym mieście.
 • Szkolenia oparte są o autorskie skrypty opracowane przez naszych pracowników.
 • Nasi trenerzy to praktycy z wieloletnim stażem w branży GIS, a także wieloma godzinami doświadczenia w prowadzeniu szkoleń.
 • Szkolenia prowadzimy w kameralnych grupach, aby zapewnić indywidualne podejście do uczestników.
 • Prowadzimy szkolenia zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej. To klient decyduje, jaką formę szkolenia preferuje. Podczas szkoleń online również możemy udostępnić nasze komputery szkoleniowe - dzięki temu szkolenia OnGeo, nawet pomimo formy zdalnej, zachowują warsztatowy charakter!

Jakie tematy kursów znajdziesz na stronie Szkolenia OnGeo? 

Branżowe szkolenia GIS: 

 • Dane przestrzenne i aplikacja QGIS w pracy architekta
 • Aktualizacja Leśnej Mapy Numerycznej

Narzędziowe szkolenia GIS: 

 • Podstawy QGIS
 • Podstawy ArcGIS
 • Kartografia i analizy w ArcGIS
 • Edycja i analizy w QGIS
 • Analizy przestrzenne w QGIS

Dedykowane szkolenia GIS 

Przygotujemy szkolenia dopasowane do Twoich potrzeb. Jesteśmy elastyczni i proponujmy indywidualne ustalenie tematyki, programu oraz długości szkolenia, zgodnie z preferencjami Klienta. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą skonfigurować indywidualny program. 

Czy wiesz, że...

Oprócz komercyjnych szkoleń prowadzimy również darmowe webinaria skierowane do konkretnych grup osób np. architektów czy pośredników nieruchomości. O każdym nowym temacie i terminie webinarium informujemy na naszych mediach społecznościowych - zapraszamy do obserwowania

Każde szkolenie OnGeo ma charakter warsztatów komputerowych. 

Dlaczego warto wybrać szkolenia GIS OnGeo? 

Stawiamy na doświadczenie oraz praktykę - jako grupa kapitałowa na rynku GIS działamy już od 20 lat! W 2022 roku w związku ze zmianami organizacyjnymi Dział szkoleń firmy SmallGIS stał się częścią zespołu OnGeo.pl. Tym samym wszelkie kompetencje i doświadczenie, które zdobyliśmy podczas długoletniej działalności w branży, służą naszym klientom pod nowym szyldem - Szkolenia OnGeo

Nasze doświadczenie w prowadzeniu szkoleń GIS

Mamy doświadczenie w prowadzeniu indywidualnych konsultacji, kameralnych szkoleń dla kilku osobowych grup, a także w organizacji dużych ogólnopolskich projektów obejmujących swoim zasięgiem całe grupy zawodowe. Prowadziliśmy projekty szkoleniowe na zlecenie takich instytucji, jak Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Rozwoju czy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Przeszkoliliśmy wielu pracowników lasów państwowych, parków narodowych i krajobrazowych, urzędów jednostek samorządowych każdego szczebla. W naszych szkoleniach uczestniczyła kadra dydaktyczna uczelni, studenci, a także uczniowie i nauczyciele. Przeszkoliliśmy również wielu pracowników sektora prywatnego. Łączna liczba przeszkolonych osób przekroczyła już 10 000

Posiadane doświadczenie pozwala nam na ciągłe poszerzanie oferty oraz dopasowanie się do potrzeb nowych Klientów. Dane przestrzenne posiadają ogromny potencjał biznesowy i inwestycyjny, a technologia GIS zyskuje coraz większe możliwości zastosowania. W zasadzie ciężko znaleźć branżę, w której odniesienie do danych przestrzennych nie byłoby przydatne. System Informacji Przestrzennej daje nowe spojrzenie na analizowany problem. Na naszych szkoleniach GIS pokazujemy uczestnikom potencjał danych przestrzennych, pod kątem wykorzystania w ich codziennej pracy. Dlatego nie zwlekaj i zainwestuj w poszerzenie swoich kompetencji! 

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta zapraszamy do kontaktu z działem szkoleń OnGeo.pl: 

e-mail: szkolenia@ongeo.pl

Tel.1: 506 640 536

Tel.2: 506 640 759

Dowiedz się jak pozyskać dane do projektów w GIS:

Zdobądź najważniejsze informacje o działce pobierając Raport o terenie OnGeo.pl

Raport o terenie OnGeo.pl stanowi najlepsze źródło informacji o każdej działce w Polsce. Wielostronicowy dokument przydatny jest w sytuacji kiedy chcemy zweryfikować, jakie cechy kryje działka. Pomocny okaże się nie tylko w przypadku zakupu czy sprzedaży nieruchomości, ale również kiedy chcemy określić potencjał inwestycyjny lokalizacji czy też ocenić jakość życia w najbliższej okolicy. 

Raport zawiera szereg najistotniejszych informacji o wskazanej lokalizacji - od doskonałego wymiarowania terenu i tematów związanych z ograniczeniami formalnoprawnymi (m.in. dotyczącymi ochrony przyrody, ochrony zabytków czy geologii), po informacje o planowanych zmianach w otoczeniu. Z Raportu zdobędziesz również informację o zagrożeniach i uciążliwościach oraz elementach wpływających na jakość życia na danym terenie takich, jak poziom hałasu, jakość powietrza, dostęp do obiektów użyteczności publicznej czy stawkach podatków, jakie zapłacisz jako właściciel nieruchomości. Ale to nie wszystko - Raport zawiera ponad 40 tematów!

A co najważniejsze wszystkie te informacje uzyskasz "od ręki". Raport o terenie OnGeo.pl generowany jest w 5 minut. Jedynie tyle czasu potrzeba, aby uzyskać kilkadziesiąt stron niezwykle ważnych informacji o działce - w postaci przejrzystego dokumentu PDF, który zawiera opisy, zestawienia i mapy prezentujące kolejne tematy. 

Samodzielne zbieranie informacji, które zawarte są w raporcie zająć może nawet kilka dni, a i tak nie gwarantuje pozyskanie całości informacji, a tym bardziej jej spójnej postaci. Informacje zawarte w Raporcie posiadają wysoki stopień harmonizacji i przetworzenia. W dokumencie oprócz danych źródłowych znajdują się również wyniki wykonanych specjalistycznych analiz przestrzennych, dzięki czemu możemy przedstawić dodatkowe istotne gospodarczo cechy nieruchomości. 

Zobacz, jak wygląda przykładowy Raport o terenie OnGeo.pl.

Avatar: Sylwia Zapiór
Sylwia Zapiór

Specjalistka GIS ds. szkoleń