Analiza inwestycji

Dane GIS do pobrania. Paczka danych GIS

Monika Byś
2023-11-10
~3 min
Głosów: 13, średnia ocen: 5
dane gis do pobrania

OnGeo.pl udostępnia paczkę danych GIS zawierającą nieprzetworzone dane źródłowe w formatach GeoPackage, DWG, DXF, GeoTif i PNG. Dzięki nowej funkcjonalności specjaliści z branży projektowej zyskają profesjonalnie przygotowane treści, które w znaczący sposób zoptymalizują i ułatwią codzienną pracę z danymi przestrzennymi.

  • Zespół OnGeo.pl specjalizujący się w gromadzeniu i przetwarzaniu danych przestrzennych podjął się opracowania paczki danych GIS, która w założeniu ma służyć specjalistom z branży projektowej i budowlanej, jako podstawa do opracowania własnych projektów i analiz. 
  • Teraz każdy może w zaledwie 5 minut wygenerować paczkę z surowymi danymi terenowymi o wybranej działce i jej najbliższego otoczenia
  • Koszt Geopaczki z danymi źródłowymi GIS w OnGeo.pl wynosi 50 % kwoty Raportu o Terenie

Wprowadzenie innowacyjnej bazy danych wektorowych w formacie GIS stanowi przełomowy moment w procesie projektowania. Niestety, jak dotąd, nie opracowano jednolitej bazy danych przestrzennych wyselekcjonowanych dla małych obszarów opracowania, które nadawałyby się do zaawansowanej analizy. Zebranie tego typu informacji z wielu źródeł jest nie tylko bardzo trudne i czasochłonne, ale również bardzo kosztowne. 

Dlatego zespół OnGeo.pl specjalizujący się w gromadzeniu i przetwarzaniu danych przestrzennych podjął się opracowania paczki danych GIS, która w założeniu ma służyć specjalistom z branży projektowej i budowlanej, jako podstawa do opracowania własnych projektów i analiz. 

Przykładowa Paczka danych GIS - pobierz

Dane GIS do pobrania

Wybierając temat "Dane źródłowe GIS/CAD" w Raporcie o terenie otrzymasz dane wektorowe i rastrowe dla wybranych przez Ciebie tematów. Poniższa grafika pokazuje, jakie dane możesz otrzymasz w ramach geopaczki danych GIS.

Co otrzymasz w ramach geopaczki danych GIS?
Co otrzymasz w ramach geopaczki danych GIS?

Dlaczego warto zaufać OnGeo.pl?

OnGeo.pl tworzą doświadczeni geodeci, planiści, prawnicy i informatycy, dzięki czemu wszystkie udostępnione dane przechodzą zaawansowany proces selekcji i analizy, co daje gwarancję najwyższej jakości. Nasze rozwiązania w zakresie systemów informacji przestrzennej dla ministerstw i innych instytucji na szczeblu centralnym i regionalnym pozwoliły nam wypracować system, który pozwala sprawnie wygenerować dane pochodzące z wielu źródeł i dostosować je do indywidualnych potrzeb wymagających klientów.

Zespół OnGeo.pl stale się rozwija, dodając nowe zakresy danych i narzędzia, bazując na najnowszych rozwiązaniach technicznych.

Paczka danych źródłowych GIS. Jak wygenerować dane?

Proces pobierania danych jest bardzo prosty i zajmuje zaledwie 5 minut. 

  • Wybierz interesującą Cię działkę lub działki wykorzystując jeden z trzech sposobów wyszukiwania - za pomocą pola wyszukiwarki, wskazania na mapie lub rysowania na mapie. Wszystkie sposoby opisaliśmy we wpisie: Jak znaleźć działkę w Geoportalu OnGeo.pl;
  • Zaznacz tematy, który Cię interesują. Pamiętaj, że tylko wybrane tematy znajdą się w paczce danych GIS;
  • Przejdź na koniec listy dostępnych tematów i zaznacz “Dane źródłowe CAD/GIS. Jeśli tego nie zaznaczysz, automat wygeneruje wyłącznie Raport o terenie w formacie PDF;
  • Wybierz “Potwierdź” i podsumuj zamówienie;
  • Zapłać za zamówienie logując się na swoje konto lub, jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zarejestruj się na stronie OnGeo.pl. Możesz wybrać dwie formy płatności - on-line lub płatność punktami;
  • Geopaczkę danych GIS otrzymasz na wskazany adres e-mail. Wygenerujesz go również z własnego konta użytkownika. Paczka z danymi jest gotowa, kiedy uaktywni się pole “Pobierz paczkę”;
  • Pobieranie paczki rozpocznie się automatycznie. Otrzymasz zapakowany folder w formacie *.ZIP. Pamiętaj, zanim o jej wypakowaniu przed użyciem.
Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.