Na mapie

Szkolenia GIS firmy OnGeo

Sylwia Zapiór
2022-07-04
~7 min
Post zaktualizowany: 2024-06-05
Głosów: 71, średnia ocen: 5
szkolenia gis

Dział szkoleń OnGeo.pl zaprasza do zapoznania się z ofertą szkoleniową dedykowaną specjalistom zajmującym się danymi przestrzennymi - Szkolenia GIS OnGeo. Naszą ofertę szczególnie kierujemy do osób, które zajmują się planowaniem przestrzennym, procesami inwestycyjnymi, danymi środowiskowymi, przyrodniczymi, ewidencyjnymi czy też danymi sieciowymi, czyli uzbrojenie terenu i drogi. Zagadnienia poruszane na naszych szkoleniach skierowane są zarówno do pracowników administracji publicznej, instytucji naukowych, firm, przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych.

 • Od 2022 roku w związku ze zmianami organizacyjnymi, Dział Szkoleń firmy SmallGIS staje się częścią zespołu OnGeo.pl.
 • W naszym programie oferujemy ogólne, branżowe i dedykowane szkolenia GIS. Dowiedz się więcej w dalszej części wpisu. 
 • Prowadzimy szkolenia zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej.

Jakie szkolenia GIS oferujemy?

W naszym programie oferujemy:

 • Szkolenia ogólne – nastawione na poznanie narzędzi GIS;
 • Szkolenia branżowe – nastawione na wykorzystanie narzędzi GIS w konkretnej dziedzinie;
 • Szkolenia dedykowane – ustalone indywidualnie z Klientem.
Szkolenia GIS. Co oferujemy? 

Prowadzimy szkolenia zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej.

 • Wszystkie nasze szkolenia mają charakter zajęć praktycznych z wykorzystaniem indywidualnego stanowiska komputerowego z odpowiednim oprogramowaniem i danymi potrzebnymi do realizacji kolejnych ćwiczeń;
 • Prowadzimy szkolenia kameralne, branżowe, przygotowywane na zamówienie, a także ogólnopolskie projekty obejmujące zasięgiem całe grupy zawodowe;
 • Szkolenia stacjonarne odbywają się w siedzibie firmy w Krakowie, a także w innych miejscach – dogodnych dla naszych Klientów. Jeśli jest taka potrzeba organizujemy salę szkoleniową w wybranym przez uczestników mieście. Możemy również przywieźć niezbędny sprzęt na szkolenie w siedzibie Zamawiającego.

Oferowane Szkolenia GIS:

Warsztaty online: Dane przestrzenne i aplikacja QGIS w pracy architekta

Celem szkolenia jest zdobycie praktyki w obsłudze danych przestrzennych pod kątem wykorzystania w projektach architektonicznych. Podczas szkolenia Dane przestrzenne i aplikacja QGIS w pracy architekta używane będzie najpopularniejsze w tej dziedzinie, darmowe i otwarte oprogramowanie QGIS, dzięki czemu wdrożenie zdobytej wiedzy w praktykę nie będzie wymagało dodatkowych nakładów finansowych związanych z zakupem licencji. 

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym, szkolenie zachowuje charakter warsztatowy pomimo zdalnego trybu. Uczestnicy otrzymują dostępy do komputerów w naszej pracowni szkoleniowej, dzięki czemu bezproblemowo mogą wykonywać ćwiczenia oraz komunikować trenerowi napotkane trudności, a trener może sprawnie udzielić zdalnej, indywidualnej pomocy.

Sprawdź więcej szczegółów:

Wykorzystanie narzędzi GIS w tworzeniu załączników do dokumentów APP
Szkolenie: Dane przestrzenne i aplikacja QGIS w pracy architekta

Szkolenia GIS: Obsługa oprogramowania QGIS / ArcGIS

Chcesz zacząć pracę w Systemach Informacji Przestrzennej? Chcesz poszerzyć już posiadaną wiedzę? A może chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach jakie dają narzędzia GIS w Twojej branży?

Zapraszamy na nasze szkolenia GIS! W ofercie posiadamy szkolenia z dwóch najczęściej wykorzystywanych aplikacji – QGIS oraz ArcGIS. Prowadzimy szkolenia na różnym stopniu zaawansowania - od postaw dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w SIP, po zaawansowane wykorzystanie narzędzi i tworzenie własnych skryptów w oparciu o język Python.

Obsługa oprogramowania QGIS / ArcGIS
Szkolenie: Obsługa oprogramowania QGIS / ArcGIS

Przykładowe tematy oferowanych szkoleń GIS:

 • Wprowadzenie do QGIS;
 • Wprowadzenie do ArcGIS;
 • Aktualizacja Leśnej Mapy Numerycznej;
 • Analizy przestrzenne;
 • Kartografia i Analizy w GIS;
 • Edycja i Analizy w GIS.

Dowiedz się więcej:

Szkolenia dedykowane – przygotujemy szkolenie GIS dopasowane do twoich potrzeb.

Jesteśmy elastyczni i możemy dopasować się do Ciebie – oferujemy możliwość indywidualnego doboru tematyki oraz długości szkolenia do preferencji klienta. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą skonfigurować własny program.

Dlaczego warto wybrać ofertę szkoleń GIS OnGeo?

Od 2022 roku w związku ze zmianami organizacyjnymi, Dział Szkoleń firmy SmallGIS staje się częścią zespołu OnGeo.pl. Tym samym, kompetencje szkoleniowe, a także doświadczenie zdobyte w długoletniej działalności i wielu przeprowadzonych realizacjach, służą naszym Klientom pod nowym szyldem, z zachowaniem wysokiej jakości świadczonych usług. Jako OnGeo.pl Szkolenia GIS, możemy zaproponować szeroki wachlarz tematyki kursów, jak również kontynuować konsulting w sprawdzonych i popularnych wśród naszych Klientów szkoleniach GIS.

Stawiamy na doświadczenie oraz praktykę! Nasi trenerzy to praktycy z wieloletnim stażem w branży GIS, a podczas szkolenia kładziemy nacisk na pracę w aplikacji, ograniczając teorię do niezbędnego minimum. Warsztatowy charakter naszych szkoleń jest tym, co Klienci cenią najbardziej. Wszystkie nasze kursy GIS prowadzone są w kameralnych grupach, tak aby zapewnić indywidualne podejście do uczestników. Podczas zajęć możesz na bieżąco zadawać pytania instruktorom. Zapewniamy sprzęt komputerowy, oprogramowanie GIS oraz dane do realizacji ćwiczeń. Pracujemy na różnych danych przestrzennych – zarówno pochodzących z zasobu PZGiK, jak i branżowych danych GIS. Wykorzystujemy dostępne na polskim rynku standardy danych, tak aby uczestnicy potrafili poradzić sobie później w samodzielnej pracy na danych GIS dostępnych dla obszaru naszego kraju. Na każdym szkoleniu kursanci otrzymują niezbędne materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia GIS.

Nasze realizacje i doświadczenie

Jako grupa kapitałowa posiadamy już ponad 15-letnie doświadczenie w organizacji szkoleń GIS. W tym czasie mieliśmy okazję pracować z firmami sektora prywatnego, ośrodkami naukowymi, a także administracją publiczną. Organizowaliśmy szkolenia GIS od konsultacji dla pojedynczych osób po ogólnopolskie projekty obejmujące całe grupy zawodowe, w których szkolonych było nawet ponad tysiąc osób. Prowadziliśmy duże projekty na zlecenie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Ministerstw czy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Przeszkoliliśmy wielu pracowników parków narodowych, krajobrazowych, lasów państwowych, a także urzędów gmin, miast, starostw powiatowych, urzędów marszałkowskich i wojewódzkich. Na naszych szkoleniach byli również uczniowie, nauczyciele, studenci oraz kadra dydaktyczna uczelni wyższych. Łączna liczba przeszkolonych osób przekroczyła już 10 000.

Mamy również ogromne doświadczenie w opracowywaniu materiałów szkoleniowych. Każde organizowane przez nas szkolenie GIS prowadzone jest w oparciu o autorski skrypt ćwiczeniowy. Przygotowaliśmy też wiele podręczników i zeszytów ćwiczeń w ramach zlecanych ogólnopolskich projektów. Mieliśmy również okazję przygotowywać materiały na platformę e-learningową m.in. dla Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Rozwoju oraz Polskiej Agencji Kosmicznej.

Posiadane doświadczenie pozwala nam na ciągłe poszerzanie oferty oraz dopasowanie się do potrzeb nowych Klientów.

Posiadane doświadczenie pozwala nam na ciągłe poszerzanie oferty oraz dopasowanie się do potrzeb nowych Klientów

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniach GIS?

Dlaczego warto szkolić się z GIS’u? - bo GIS to możliwości. Dane przestrzenne mają ogromny potencjał biznesowy i inwestycyjny. Systemy Informacji Przestrzennej mają bardzo szerokie zastosowanie. Właściwie ciężko wymienić branżę, w której dane przestrzenne nie okazałyby się przydatne. Pozwalają spojrzeć na problem z innej perspektywy i zobaczyć dotąd ukryte zależności. My na swoich szkoleniach GIS pokazujemy uczestnikom ten potencjał i staramy się przekazać naszą pasję do tego tematu. Przedstawiamy sposób pracy z danymi i ich analizy, pod kątem przydatności w pracy konkretnego kursanta.

Dzięki wieloletniej praktyce i profesjonalnemu podejściu, w trakcie szkolenia każdy może rozwiązać nurtujące go problemy technologiczne i merytoryczne. A wszystko to w bezstresowej i przyjaznej atmosferze. Szkolenia mają własny program, jednak jest on często modyfikowany bieżącymi zagadnieniami poruszanymi przez kursantów. To jest to, co uczestnicy doceniają najbardziej. Każdy wynosi z kursu to, na czym najbardziej mu zależy oraz dopasuje zdobytą wiedzę do swoich potrzeb.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta zapraszamy do kontaktu z działem szkoleń OnGeo.pl:

e-mail: szkolenia@ongeo.pl

Tel.1: 506 640 536

Tel.2: 506 640 759

Pobierz zestaw informacji o działce w Raporcie o terenie OnGeo.pl

Raport o terenie OnGeo to kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce. Przydatny jest w każdej sytuacji kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Do sytuacji takich należy nie tylko kupno, czy sprzedaż nieruchomości, ale też określenie jaki potencjał inwestycyjny ma lokalizacja oraz jaką jakość życia gwarantuje jej rezydentowi.

W Raporcie, oprócz doskonałego zwymiarowania gruntu i obliczeń jego cech fizycznych oraz opisu otoczenia można uzyskać bardzo istotne informacje na temat planowanych zmian w otoczeniu, np. przeznaczenia w Miejscowym Planie Zagospodarowania przestrzennego, planowanych dróg, czy wydanych pozwoleń na budowę, w tym planowanych inwestycji uzbrojenia terenu, które już uzyskały prawomocne decyzje.

Główną zaletą Raportu o Terenie jest szybkość dostępu do informacji. Informacja dostępna jest „od ręki”. Kilkaset cech działki prezentowanych jest w formie przejrzystego dokumentu, który wygenerujesz w 5 minut. Obecnie raport posiada do 50 stron opisu i ilustracji na temat jednej nieruchomości. Ręczne sporządzenie takiego raportu z dostępnych źródeł zajmuje 
od jednego do kilku dni pracy. Jeżeli cenisz sobie swój czas lub czas swoich pracowników to Raport o Terenie OnGeo jest dla Ciebie.

Indywidualne zbieranie informacji z różnych źródeł nie gwarantuje pozyskania całości informacji jakie dostarcza Raport, ani też jednolitości i spójności tej informacji. Informacje przedstawiane w Raporcie maja bowiem wysoki stopień przetworzenia. Są tu wyniki wysoce wyspecjalizowanych analiz przestrzennych i danych rekombinowanych z różnych źródeł, w celu wyciągnięcia najistotniejszych gospodarczo informacji.

Zobacz, jak wygląda przykładowy raport o terenie: ongeo.pl/raporty/przykladowy-raport.

Avatar: Sylwia Zapiór
Sylwia Zapiór

Specjalistka GIS ds. szkoleń