News

6 tys. na przydomowe systemy zbierania deszczówki

Monika Byś
2023-08-07
~2 min
Głosów: 10, średnia ocen: 5
przydomowe systemy zbierania deszczówki

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) rozpoczął trzecią edycję programu “Moja Woda”. W ramach programu, właściciele nieruchomości mogą otrzymać do 6 tys. zł dotacji na stworzenie systemów retencyjnych, zatrzymujących wody opadowe. 

  • Program "Moja Woda" to inicjatywa mająca na celu łagodzenie skutków suszy oraz zapobieganie podtopieniom budynków w Polsce.
  • Nabór do trzeciej edycji programu "Moja Woda" trwa od 3 sierpnia.
  •  Dofinansowanie w wysokości 6 tys. zł obejmuje aż 80% kosztów instalacji retencyjnych

W ramach programu "Moja Woda", właściciele nieruchomości mogą otrzymać do 6 tys. zł dotacji na stworzenie systemów retencyjnych, zatrzymujących wody opadowe. W ten sposób polskie zasoby wodne są chronione, a retencja wody wzrasta przy budynkach jednorodzinnych oraz gospodarczych. Dofinansowanie jest dostępne poprzez fundusze wojewódzkie i obejmuje do 80% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Zajrzyj na stronę programu “Moja Woda” i złóż wniosek o dotacje: https://www.wfos.krakow.pl/program-priorytetowy-moja-woda

Woda dla ogrodu i walka ze skutkami suszy

Program "Moja Woda" to inicjatywa mająca na celu łagodzenie skutków suszy oraz zapobieganie podtopieniom budynków w Polsce. Głównym założeniem programu jest zatrzymywanie wody opadowej do użytku w ogrodzie. Dzięki temu wody nie są odprowadzane poza działką, lecz mogą być wykorzystane do celów gospodarczych i nawadniania.

Nabór trwa. 6 tys. na przydomowe systemy zbierania deszczówki

Nabór do trzeciej edycji programu "Moja Woda" trwa od 3 sierpnia. Dofinansowanie w wysokości 6 tys. zł obejmuje aż 80% kosztów instalacji retencyjnych. Pieniądze z NFOŚiGW przeznaczone są na komponenty systemu retencyjnego oraz na dostosowanie istniejących elementów.

Poprzednie edycje programu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Wartość budżetu znacząco wzrosła w kolejnych edycjach, a realizowane inwestycje przyczyniły się do efektywnego gromadzenia wód opadowych. 

Rządowy program "Moja Woda" dąży do zbudowania 67,6 tys. instalacji retencyjnych, co pozwoli na zagospodarowanie 3,38 mln m3 wód opadowych rocznie. Wspólna inicjatywa ma kluczowe znaczenie dla ochrony zasobów wody w Polsce i minimalizowania skutków suszy.

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. klasę gruntu, uzbrojenie terenu, mpzp, formę ochrony przyrody, zagrożenia i uciążliwości, m.in. zagrożenia powodziowe i osuwiska.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.