Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Program Mój Prąd - rozbudowa programu w ramach Nowego Ładu

Głosów: 8, średnia ocen: 5
mock

Nowy program społeczno-gospodarczy jest pomysłem polskiego rządu na walkę ze skutkami pandemii. Wśród obszarów których ma dotyczyć program Nowy Ład znajduje się również środowisko. Rozdział poświęcony ekologii został nazwany "Czysta energia – czyste powietrze". Jedną z zapowiedzi strategii jest rozbudowa programu Mój Prąd. Program Mój Prąd wspiera Polaków od 2018r. i właśnie realizuje swoją trzecią odsłonę. Czym edycja z 2021r. różni się od poprzednich? Dowiesz się z dzisiejszego artykułu :).

 • Program Mój Prąd jest formą dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych skierowaną do osób fizycznych wytwarzającą energię elektryczną na własne potrzeby.
 • Kolejna odsłona programu Mój Prąd 3.0. startuje już 1 lipca 2021r.
 • Zmiany jakie zaproponował obóz rządzący w ramach programu Nowy Ład odnoszą się do możliwości uzyskania dofinansowania poszerzona m.in. o ładowarki samochodów elektrycznych, magazyny energii i inteligentne systemu zarządzania energią domu.
 • Osoby, które zdecydowały się na zakup paneli fotowoltaicznych między 6 grudnia 2020r. a 1 lipca 2021r. również będą mogły skorzystać ze wsparcia.

Program Mój Prąd 3.0.

Program Mój Prąd jest formą dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych skierowaną do osób fizycznych wytwarzającą energię elektryczną na własne potrzeby. W ramach dofinansowania możesz otrzymać do 5000zł zwrotu na instalację. Kwota ta jest już zwolniona z podatku PIT. Zgodnie z danymi zawartymi na stronie rządowej https://mojprad.gov.pl/ na dzień 19.05.2021r. przyznano łącznie w całej Polsce blisko 200 000 dofinansowań do projektów PV.

Żródło: online [https://mojprad.gov.pl/]

Przeczytaj o poprzedniej edycji programu Mój Prąd tutaj

Program Nowy Ład, a program Mój Prąd 3.0. – co się zmieni?

Kolejna odsłona programu Mój Prąd 3.0. startuje już 1 lipca 2021r. Zmiany jakie zaproponował obóz rządzący w ramach programu Nowy Ład odnoszą się do możliwości uzyskania dofinansowania poszerzona m.in. o ładowarki samochodów elektrycznych, magazyny energii i inteligentne systemu zarządzania energią domu. Chodzi o to, aby wytwarzana energia elektryczna była jak najlepiej wykorzystywana w miejscu jej wytworzenia. Ponadto w planie Nowego Ładu jest zapis dotyczący wsparcia nie tylko dla domów jednorodzinnych, ale również dla wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni.

Na rozwój programu Mój Prąd zostało jak dotąd przeznaczone aż 1,1 md zł.

Czy musisz czekać z montażem instalacji do 1 lipca 2021r. aby dostać dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd 3.0?

Nie. Druga edycja programu Mój Prąd zakończyła się 6 grudnia 2020r. Kolejna odsłona obejmie zatem inwestycje dokonane w tak zwanym „międzyczasie”.  Osoby, które zdecydowały się na zakup paneli fotowoltaicznych między 6 grudnia 2020r. a 1 lipca 2021r. również będą mogły skorzystać ze wsparcia. To nie wszystko! Rząd zapowiada, że osoby, które zamontowały instalacje od 2 lutego 2020r, ale z  różnych powodów nie starały się o dofinansowanie, mogą złożyć wniosek w ramach edycji trzeciej.

Poznaj raporty o terenie w Geoportalu ONGEO.PL

Wygeneruj Raport o terenie dla dowolnej działki wejdź na OnGeo.pl, znajdź działkę, wybierz interesujące Cię informacje:

 • Miejscowy plan zagospodarowania
 • Granice działek
 • Obszary Natura 2000
 • Wydane pozwolenia na budowę
 • Tereny zalewowe
 • Wydane pozwolenia na budowę w sąsiedztwie
 • Spadki terenu
 • Linie energetyczne
 • Zanieczyszczenie powietrza

Monika Ojczyk

Analityk rynku nieruchomości, geodetka, specjalistka w zakresie prawa nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak