News

NaviGate rezygnuje z dystrybucji rosyjskiego oprogramowania

Monika Byś
2022-03-01
~1 min
Post zaktualizowany: 2022-04-12
Głosów: 24, średnia ocen: 5
Navigate

Wojna na Ukrainie sprawia, że zarówno sprzedawcy, jak i klienci stosują na coraz szerszą skalę bojkot rosyjskich produktów. Na taki krok zdecydowała się również firma NaviGate z Krakowa z którą grupa OnGeo współpracuje od lat.

  • Spółka Navigate z Krakowa postanowiła zerwać umowę dystrybucyjną z rosyjską firmą Agisoft LLC.
  • Firma zaznacza jednak, że klienci, którzy zakupili oprogramowanie Agisoft nadal uzyskają wsparcie techniczn

Z opublikowanego przez spółkę komunikatu wynika, że spółka postanowiła zerwać umowę dystrybucyjną z rosyjską firmą Agisoft LLC. Najbardziej znane produkty firmy Agisoft to chociażby oprogramowanie fotogrametryczne Metashape, znane wcześniej pod nazwą Photoscan. Oprogramowanie to szeroko wykorzystuje się m.in. do obróbki zdjęć z dronów, czyli do ich przetwarzania do postaci ortofotomapy czy chmury punktów.

Komunikat Navigate, Facebook

Szanowni Państwo, w związku z sytuacją na Ukrainie informujemy, że decyzją Zarządu NaviGate sp. z o.o. umowa dystrybutorska z rosyjską firmą Agisoft LLC, dotycząca sprzedaży oprogramowania Agisoft Metashape, została rozwiązana w trybie natychmiastowym. W związku z powyższym produkty Agisoft nie będą już dostępne w ofercie NaviGate. Dla klientów, którzy zakupili w NaviGate oprogramowanie Agisoft nadal będzie świadczone wsparcie techniczne. Klientów zainteresowanych oprogramowaniem fotogrametrycznym zachęcamy do dokonywania świadomego wyboru i zakupu szwajcarskiego oprogramowania firmy Pix4D lub słoweńskiego – 3Dsurvey.

Jesteśmy dumni z decyzji naszych kolegów i liczymy, że bojkot przedsiębiorców wspomoże Ukrainę w walce o swoją Ojczyznę.

Chcesz wiedzieć więcej o sytuacji na Ukrainie, zobacz mapę Liveuamap, która porządkuje doniesienia o sytuacji zbrojnej. Przejdź do wpisu -> Mapa Liveuamap

Źródło: Facebook

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.