Zarząd Województwa Małopolskiego ogłasza kolejny nabór wniosków na operacje typu scalanie gruntów. Nabór trwa od 29 listopada do 13 grudnia 2021r.
Małopolska ogłasza nabór wniosków na operacje typu scalanie gruntów
- W dniu 31 sierpnia 2021r. Komisja Europejska zaakceptowała zmianę PROW na lata
2014-2020, która umożliwi wydłużenie realizacji zadań programu o kolejne 2 lata. - O pomoc może ubiegać się starosta jako organ przeprowadzający i wykonujący postępowanie scaleniowe oraz zagospodarowanie poscaleniowe.
- Wnioski należy składać od 29 listopada do 13 grudnia 2021 r. w godzinach od 8.00 do 16.00.
Scalenie gruntów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020.
Nabór wniosków na operacje typu scalanie gruntów jest realizowany w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
W dniu 31 sierpnia 2021r. Komisja Europejska zaakceptowała zmianę PROW na lata
2014-2020, która umożliwi wydłużenie realizacji zadań programu o kolejne 2 lata. Oznacza to, że zarówno w 2021r. jak i w 2022r., będzie można starać się o pomoc na operacje typu „Scalenie gruntów”
Ogłoszenie o naborze tutaj
Zasady i tryb przyznawania pomocy zawarte są w Obwieszczeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 11 maja 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu "Scalanie gruntów" w ramach poddziałania "Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Nowe rozporządzenie możesz zobaczyć tutaj
Chcesz wiedzieć więcej o scaleniu? Zajrzyj do wpisów:
Scalenie gruntów rolnych- na czym to polega?
Projekt ustawy o scaleniu i wymianie gruntów. Co się zmienia w prawie?
Kto może ubiegać się o pomoc?
O pomoc może ubiegać się starosta jako organ przeprowadzający i wykonujący postępowanie scaleniowe oraz zagospodarowanie poscaleniowe.
O jakiej kwocie pomocy mowa?
Pomoc jest przyznawana w wysokości 100% kosztów kwalifikowalnych, z tym że nie wyższej niż równowartość:
- 800 euro na 1 ha gruntów objętych postępowaniem scaleniowym w województwach dolnośląskim, lubelskim, małopolskim, podkarpackim, śląskim i świętokrzyskim, poniesionych na wykonanie prac scaleniowych;
- 650 euro na 1 ha gruntów objętych postępowaniem scaleniowym w województwach innych niż wymienione w pkt 1, poniesionych na wykonanie prac scaleniowych;
- 2000 euro na 1 ha scalanych gruntów w województwach dolnośląskim, lubelskim, małopolskim, podkarpackim, śląskim i świętokrzyskim, poniesionych na wykonanie zagospodarowania poscaleniowego;
- 1900 euro na 1 ha scalanych gruntów w województwach innych niż wymienione w pkt 3, poniesionych na wykonanie zagospodarowania poscaleniowego.
Przeliczenia na złote wyrażonych w euro kwot, dokonuje się według średniego kursu walut obcych Narodowego Banku Polskiego, obowiązującego w dniu rozpoczęcia naboru wniosków o przyznanie pomocy.
Wykaz niezbędnych dokumentów
- Wzór wniosku o przyznanie pomocy na operacje typu "Scalanie gruntów". Wniosek dostępny tutaj
- Wzór umowy o przyznanie pomocy na operacje typu "Scalanie gruntów". Wniosek dostępny tutaj
- Wzór wniosku o płatność na operacje typu "Scalanie gruntów". Wniosek dostępny tutaj
Uwaga!
Wnioski należy składać, w formie pisemnej, na dzienniku podawczym Departamentu Funduszy Europejskich UMWM, ul. Wielicka 72 B (parter) 30-552 Kraków.
Wniosek można nadać przesyłką rejestrowaną w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu przepisów prawa pocztowego.
W przypadku wniosków nadanych przesyłką rejestrowaną w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu przepisów prawa pocztowego za datę złożenia uznaje się dzień, w którym nadano tę przesyłkę.
Wnioski należy składać od 29 listopada do 13 grudnia 2021 r. w godzinach od 8.00 do 16.00.
Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.
Zdiagnozuj działkę.
Wyszukaj na mapie!
- „Bezpieczna Wisła” - Największy Suchy Zbiornik w Polsce
- Mapa ewidencyjna - co zawiera i kiedy będzie wymagana
- Wypis i wyrys z rejestru gruntów - jak uzyskać, co zawiera, kiedy jest potrzebny
- Minimalna wielkość działki budowlanej. Na co zwrócić uwagę i jakie należy zachować odległości od granic?
- Jak sprawdzić teren zamknięty - sprawdź dowolną działkę!
- KOD ZNIŻKOWY 10% na zakup Raportu o Terenie OnGeo.pl
-
DARMOWA CHECK-LISTA:
Co sprawdzić przed zakupem działki?
70 PYTAŃ, na które musisz odpowiedzieć zanim kupisz działkę!