Na mapie

Geoportale Gminne: nowe horyzonty informacyjne dla mieszkańców

Opracowanie redakcji
2023-11-28
~2 min
Post zaktualizowany: 2023-12-20
Głosów: 17, średnia ocen: 5
geoportale gminne

W dobie dynamicznego rozwoju technologii coraz częściej zwracamy uwagę na nowoczesne narzędzia, które ułatwiają nam codzienne życie. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań są Geoportale, które umożliwiają odkrywanie bogactwa informacji przestrzennej, dostępnej dla mieszkańców każdej gminy.

  • Geoportal “Na Mapie” jest całkowicie darmowy i nie wymaga od gminy ponoszenia żadnych kosztów związanych z jego prowadzeniem
  • Zwracamy się z prośbą do samorządów o opublikowanie informacji o istnieniu Geoportalu Na Mapie na swoich gminnych stronach internetowych oraz o zamieszczenie w treści komunikatu linku do portalu.

Nowość! Geoportal dla każdej gminy w Polsce

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nowopowstałym geoportalem “Na Mapie” (geoportal-krajowy.pl), który został opracowany dla każdej gminy w Polsce. Wystarczy wejść na stronę Geoportalu, a następnie wyszukać interesującą miejscowość w polu wyszukiwarki gmin.

W Geoportalu gminnym udostępniono wiele informacji, w tym m.in.:

Geoportal “Na Mapie” jest całkowicie darmowy i nie wymaga od gminy ponoszenia żadnych kosztów związanych z jego prowadzeniem. Portal, dostępny również w wersji mobilnej, charakteryzuje się prostą obsługą - przyciski są duże i wyraźne, dzięki czemu każdy bez problemu poradzi sobie z jego obsługą. Zawiera m.in. przydatne narzędzia do pomiarów w terenie z wykorzystaniem odbiornika GPS telefonu.

Pobierz: Geoportal Mobile

Geoportal Na Mapie na portalach urzędów miast i gmin

Chcemy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z mieszkańcami gmin. Zależy nam, aby każdy obywatel miał równe prawo do korzystania z najnowszej technologii. Dlatego zwracamy się z prośbą do samorządów o opublikowanie informacji o istnieniu geoportalu Na Mapie na swoich gminnych stronach internetowych oraz o zamieszczenie w treści komunikatu linku do portalu.

Planujemy ciągły rozwój geoportalu, w tym m.in. moduły do zarządzania rejestrami danych przestrzennych w gminie oraz dodanie historycznych ortofotomap z okresu II Wojny Światowej.

W razie pytań, wątpliwości, czy sugestii, serdecznie zapraszamy do kontaktu pod adresem: kontakt@geoportal-krajowy.pl. Razem możemy uczynić Geoportale gminne jeszcze bardziej dostępnymi i efektywnymi dla wszystkich. Dziękujemy za zaangażowanie w rozwój nowoczesnych narzędzi informacyjnych dla społeczności lokalnych!

Avatar: Opracowanie redakcji
Opracowanie redakcji

Artykuł przygotowany przez redaktorów portalu OnGeo.pl