UOKiK udostępnił mapę kontroli jakości paliw przeprowadzonych między 9 stycznia, a 28 lutego 2023 roku. Pod lupę wzięto nie tylko przedsiębiorców prowadzących stacje, ale również producentów. Zobacz na mapie, czy Twoja stacja paliw spełnia normy jakościowe.
Sprawdź na mapie czy stacja paliw spełnia normy
- Inspekcja Handlowa monitoruje jakość paliw dostępnych na polskim rynku przez cały rok, poddając kontrolom producentów, hurtowników, magazynierów i przedsiębiorców prowadzących stacje benzynowe.
- Na mapie zostały oznaczone punkty kontroli dla benzyny, oleju napędowego, biopaliw i gazu skroplonego (LPG) w okresie od 9 stycznia 2023 do 28 lutego 2023 roku.
- Stały monitoring jakości paliw ciekłych przynosi efekty, a odsetek próbek, które nie przechodzą pozytywnie testów laboratoryjnych, utrzymuje się na poziomie poniżej 4% od 2016 roku, z wyjątkiem 2018 roku, gdy normy nie spełniło 6,35% próbek oleju napędowego.
- W 2022 roku zakwestionowano mniej niż 1,5% próbek.
Na mapie oznaczono punkty kontroli dla benzyny, oleju napędowego, biopaliw ciekłych i gazu skroplonego (LPG) w okresie między 9 stycznia 2023 a 28 lutego 2023 roku. Aby przejść do mapy, kliknij w poniższy link:
OTWÓRZ MAPĘ JAKOŚCI PALIW
Inspekcja Handlowa monitoruje paliwa dostępne na polskim rynku przez cały rok, sprawdzając, czy spełniają one wymagania jakościowe. Kontrola jakości dotyczy zarówno producentów paliw, jak i hurtowników, magazynierów oraz przedsiębiorców prowadzących stacje benzynowe.
System kontroli podzielony jest na dwie części - europejską i krajową. W części europejskiej podmioty poddawane kontroli są wybierane losowo przez Prezesa Urzędu, który zarządza systemem monitorowania i kontroli jakości paliw. W części krajowej wybór podmiotów poddawanych kontroli zależy od informacji przekazywanych przez kierowców, inne organy (np. policję) i negatywnych wyników z poprzednich lat.
Kontrole stacji paliw przyniosły pozytywne efekty
Stały monitoring jakości paliw ciekłych przynosi pozytywne skutki. W 2003 roku aż 30% badanych próbek nie spełniało wymagań, jednak w kolejnych latach liczba nieprawidłowości spadała. W 2022 roku zakwestionowano mniej niż 1,5% próbek. Odsetek próbek, które nie przechodzą pozytywnie testów laboratoryjnych, utrzymuje się na poziomie poniżej 4% od 2016 roku, z wyjątkiem 2018 roku, gdy normy nie spełniło 6,35% próbek oleju napędowego.
Źródło: Google maps, gisplay
Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl
Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. dane wprost z ewidencji gruntów i budynków, informacje o uciążliwościach, wadach fizycznych i formalno-prawnych działki, a także sprawdzisz geologiczne warunki budowlane.
Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.
Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.
Zdiagnozuj działkę.
Wyszukaj na mapie!
- Mapa ukształtowania terenu rzeźba terenu na działce
- Mapa gęstości zaludnienia - sprawdź liczbę osób na km²
- Mapa linii energetycznych sprawdź przebieg linii na działce
- Mapa jakości powietrza gdzie sprawdzić?
- Mapa hałasu jakie są dopuszczalne poziomy hałasu?
- Mapa satelitarna Polski w Geoportalu Krajowym
- Podatek od ogrodzenia 2025. Ministerstwo Finansów reaguje
- II edycja programu OnGeo.pl Na Mapie Edukacji – bezpłatne dane i narzędzia dla Nauczycieli i Studentów!
- Masz działkę? Wystąp o decyzję o warunkach zabudowy, zanim będzie za późno!
- Nowy program mieszkaniowy – szczegóły już wkrótce!
- Odrolnienie a wyłączenie z produkcji rolnej
- KOD ZNIŻKOWY 10% na zakup Raportu o Terenie OnGeo.pl
-
DARMOWA CHECK-LISTA:
Co sprawdzić przed zakupem działki?
70 PYTAŃ, na które musisz odpowiedzieć zanim kupisz działkę!