Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

CPK: Przetarg na rzeczoznawców majątkowych

Głosów: 3, średnia ocen: 5
mock

Centralny Port Komunikacyjny ogłasza przetarg na rzeczoznawców majątkowych. Spółka poszukuje firm świadczących usługi w zakresie wyceny majątku w związku z dużym napływem wniosków do Programu Dobrowolnych Nabyć oraz koniecznością pozyskania nowych gruntów pod inwestycje kolejowe. Termin zgłoszeń mija 8 maja.

  • Do zadań, wyłonionych w wyniku przetargu podmiotów, będzie należało sporządzanie operatów szacunkowych m.in. dla nieruchomości pozyskiwanych w wyniku transakcji w ramach Programu Dobrowolnych Nabyć
  • Szczegółowe informacje dotyczące postępowania znajdują się na platformie: portal.smartpzp.pl/cpk
  • Termin składania aplikacji mija 8 maja 2023 roku

Do zadań, wyłonionych w wyniku przetargu podmiotów, będzie należało sporządzanie operatów szacunkowych m.in. dla nieruchomości pozyskiwanych w wyniku transakcji w ramach Programu Dobrowolnych Nabyć, czyi kupna – sprzedaży i zamiany gruntów, a także umów najmu i dzierżawy. 

Rzeczoznawcy będą otrzymywać również zlecenia na wykonanie opinii o wartości nieruchomości niestanowiących operatu szacunkowego. Spółka zakłada, że zwycięzcy przetargu będą gotowi do wykonywania wycen na obszarze całego kraju, choć większość zleceń będzie dotyczyła nieruchomości położonych w części gmin Baranów, Teresin i Wiskitki, objętych rozporządzeniem obszarowym, na którym powstanie nowy port lotniczy CPK.

Przetarg na rzeczoznawców majątkowych

W postępowaniu CPK chce wyłonić do 15 podmiotów, z którymi podpisze umowę ramową. Następnie będą kierowane zapytania na wykonanie pakietów operatów szacunkowych. Najważniejszym kryterium wyboru w przetargu będzie doświadczenie zespołu, a na etapie umów wykonawczych na poszczególne pakiety – cena i termin wykonania. Przystępujące do postępowania podmioty muszą posiadać zespół składający się z co najmniej trzech rzeczoznawców. Szacowana łączna, maksymalna wartość wszystkich zamówień to 5,9 mln zł.

Szczegółowe informacje dotyczące postępowania znajdują się na platformie: portal.smartpzp.pl/cpk

Termin składania aplikacji mija 8 maja 2023 roku. 

Źródło: CPK

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. dane wprost z ewidencji gruntów i budynków, informacje o uciążliwościach, wadach fizycznych i formalno-prawnych działki, a także sprawdzisz geologiczne warunki budowlane.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Monika Ojczyk

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak