News

Podpisano umowę na projekt dróg wokół CPK

Monika Byś
2023-04-03
~2 min
Głosów: 15, średnia ocen: 5
Podpisano umowę na projekt dróg wokół CPK

Spółka Centralny Port Komunikacyjny podjęła decyzję o podpisaniu umowy na sporządzenie tzw. drogowej koncepcji programowej w rejonie nowego portu lotniczego. Umowę zawarto z katowicką firmą Trakt, a jej wartość wynosi niemalże 28 milionów złotych

  • Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie układu drogowego w okolicy lotniska, w tym m.in. węzła z autostradą A2 
  • Powstanie w sumie 30 km nowych dróg wokół CPK

W ramach projektu zostanie zbudowanych około 30 kilometrów nowych dróg, w tym również nowy węzeł na autostradzie A2.

Projekt dróg wokół CPK, źródło: cpk.pl
Projekt dróg wokół CPK, źródło: cpk.pl

Umowę zawarto z katowicką firmą Trakt, a jej wartość wynosi niemalże 28 milionów złotych. Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie układu drogowego w okolicy lotniska, w tym m.in. węzła z autostradą A2 po wschodniej stronie oraz połączeń z drogą krajową nr 50 po stronie zachodniej.

Wykonawca zobowiązał się do sporządzenia kompleksowej, wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z pełnym rozpoznaniem geologicznym dla CPK. W ramach Koncepcji Programowej Dróg (KPD) powstanie również dokumentacja przetargowa, która będzie potrzebna do ogłoszenia postępowania i wyłonienia wykonawcy prac projektowych i robót budowlanych na potrzeby budowy (w trybie Projektuj i Buduj).

Projektant przygotuje ponadto rozwiązania dotyczące m.in. obiektów inżynierskich (np. wiaduktów, mostów, przejść dla zwierząt), wyposażenia technicznego dróg, urządzeń ochrony środowiska, usuwania kolizji, a także innych obiektów niezbędnych dla właściwego funkcjonowania całego układu drogowego.

Źródło: CPK

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. dane wprost z ewidencji gruntów i budynków, informacje o uciążliwościach, wadach fizycznych i formalno-prawnych działki, a także sprawdzisz geologiczne warunki budowlane.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.